Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz (An)Dante #43 üzenetére

    Ezért szoktam úgy megfogalmazni az okostelefont, hogy olyan alkalmazások futtatására képes, melyek magas szintű programozási nyelvben íródtak, de nem emulátorban/virtuális gépen futnak le, hanem a fordítás gépi kódra történik(pl. C). Ettől függetlenül szeretem ha a rendszer azért kezel egy két VM-et, pl java, flash. Néha hasznos, de mostanában lustaságból túlzásba viszik.
    Mert akkor elgondolásod, és a globális elgondolás alapján mit is jelent az okostelefon ha nem ezt? A Samsung Jet-et vagy egy BlackBerry Curve-ot? A legtöbb tulajdonságukkal lazán rendelkezik egy SE W705, Java-ban meg a gyengébb CPU ellenére rommáveri őket teljesítményben, a több hozzáférhető ram, és a soksok licenszelt API miatt (még Nokia Frame API is van ám).
    A másik gondolatom továbbfűzve a megalkotott fogalmam: maga a rendszer is magas szintű nyelvből van fordítva, és a hardver szabványos. Már rég nem assembly-ben írt rendszeren java-ban szutyakolunk, az a feature phone. Symbian (EPOC32), WinCE, Linux, Windows NT ARM, mind-mind C-ben írt kernel.
    Egy-egy jobban sikerült javas, assemblyben írt rendszerű telefon még nem lesz okos egy e-mail rendszer, vagy érintőképernyő miatt. Az egy másik kérdés hogy kb 6-7 éve tucatjával vannak szabvány procis feature phone-ok a piacon, ahol a szándék és/vagy a ram miatt nem "okos". A Jet-re még droid is van ezt bizonyítandó. És ne mondja senki hogy az Asha 311 kevés lenne egy S60v5-höz.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz (An)Dante #45 üzenetére

    S40-et még nem láttam belülről, gondoltam az is assembly, bár szerintem s40v3-ig az is volt. Amivel van tapasztalatom: Samsung, SE középkategóriás feature phone-ok, azok assembly-ben írt rendszert használnak, de CPU-juk annyira nem gyenge, a korai Nokia s60 vonalra hasonlítanak hardverben, erősebbek mint az n-gage QD. Gazdaságilag Magyarországon biztos nem lesz kifizetődő az Asha a Nokiának, inkább veszik a népek az olcsóbb laghuszár koreai vackokat, vagy a belépőszintű bugos és gyenge droidot. Utána pedig szívnak rendesen, biztos megéri az a pár ezer HUF... Ha azt nézzük ezen modellek reális ellenfele pl a Samsung Star 2, esetleg a Monte, de az már kikopott a kínálatból. Érintős normálisabb,(meg nem érintős se nagyon) telefont mostanában nemigen gyártanak. Jobban jár az ember egy 3-4 éves kímélt modellel és új akkuval. Többet tud, és még volt benne üzlet, tehát nem rontották el direkt. Most van nálam egy W710, jó kis nosztalgia, az általam ismert legkomolyabb játékokkal sincs gondja (3D golden warrior, Rally master pro, Powerboat challange), nomeg minden szépséget tud. 2006-os és viszi a QVGA videót, ez durva, még egy Nokia 5310sem, vagy SE K550se erről volt híres. Persze 15FPS, de OC nélkül a W705-ös SE W705 is annyi, most OC-vel 24-et visz felvételben és lejátszásban, stabilan. Sokkal jobb. Egy bajom van vele, kihagyták a képnagyítást, pedig az még a w200amban is bennevan. Egyébként roppant informatív a 2 kijelzőjével és egyáltalán nem lassú, sőt szépen animál. Lehet az Apple tőlük vette az előreugró ikonokat menübelépéskor :F
    A javaME-nél arra gondoltam hogy a hardver és az emulátor közt nincs layer, se egy, se több, nem úgy mint PC-n.
    Viszont nyugaton lehet sikere a cuccnak, ha szeretnek az idősebbek, középkorúak érintőt használni, de megőrizni a mindig stabil, gyors, egyszerű, letisztult és ismert rendszerüket, akkor tökéletes választás. Alkalmi e-mail olvasáshoz, és netezéshez jobb partnerek mint Samsung társaik netfront és dolphin böngészőikkel.
    A WP-ről nem tudok mit mondani, még nem tudom feldolgozni azt a traumát amit a WP7 megjelenése és a winMO eltörlése okozott. Olyan jól ment az a rendszer 200MHz-en 64mb rammal, érintővel...nem értem miért kellett kinyírni.
    Az S40 natív támogatása szerintem nem lesz meg. Az lett volna a Meltemi Qt-vel. Attól S40 hogy zárt, és 5 irányú D-padot kezel. Több nem maradt meg az első generációjának különbségeiből.
    Symbian... Teljesen újra kellene írni az alapoktól. Most, hogy nem maradt klasszikus mobil OS piacon, csak herélt multitaskmentes gyengus valamik, azt mondom megérné. De iszonyatos erőforrások kellenének hozzá, amit valamiért a Nokia sem lépett meg. Viszont a Nokia számomra elhozta a csodát ARMv6-ra a Bellével. Ennél jobbat nehezen lehetne alkotni erre az öreg platformra. Csak ez már kevés...
    (#46) Mike1988 : talán az X3-02 az egyik utolsó S40v6 alapokon, érintőpanellel. Erre ráhúzták a swype-ot, ami tök jó, de attól én még kíváncsi lennék a rendszermagra is.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz (An)Dante #49 üzenetére

    Ahogy látom neked hivatásod hogy nem szólsz egy rossz szót semmiről :D

    Amiket leírtál mint skype, doc, és GPS, teljesen reális, gyengébb feature phone-ok között is fordul elő ilyesmi, mint a PDF az S5230-ban, vagy a quickoffice D900-ban. Jó lenne, meg hasznos is.

    A meltemis dologgal nem egészen értek egyet, főleg azután hogy az Android minden létező ramot fékezhetetlenül megzabál. N900 userként tudom mire elég 256MB RAM+ egy kis SWAP. Fél gigával vagy többel bőven annyit tudna mint egy munkaállomás. Kis linuxot meg lehet csinálni, csak ki kell hagyni rengeteg mindent. Az mondjuk kétségtelen hogy a maemo4 színvonal mára nem biztos hogy elég lenne, de azért az 128mb pl. Viszont az igaz hogy egy jól felszerelt linux nem jó alsó kategóriába. Gépen is, ARM-en is sokat eszik. Symbian gazdaságosabb ezen a téren, és a jelenlegi szintje elég lenne 2-3 évig az alsóházban. Galaxy mini-i(S5570i) helyett szívesebben nyomkodna sok ember Nokia 500 Belle-t.
    "A Java kód könnyen adaptálható más gyártók mobiljaira is" A komolyabbak nem. Amit írtál az azt feltételezi, hogy minden mobil ugyanazokat az API-kat használja, ami marhára nem igaz. A régi SE-k mindig is többet nyújtottak bárminél, és sok alkalmazásom van ami csak rajtuk megy el, és N-gage szégyenítő komplexitása és grafikája van.
    Az asha 311-es Angry birds 100% J2ME+apache ant+Nokia frame API. X3-02-őn próbáltam mint céleszköz, de máson is elindult: videó Megvoltak az API-k. Ez csak SE-ken indul egyébként el a céleszközön kívül. Megnéztem ezt, szerintem iszonyat égő. A W200 milliószor jobb játékokat futtat. És itt most nem csak grafika, hanem játékélmény szempontból is. Igaz korlátoz a kijelző, de a multiscreen 3D játékok jól mennek nagyon (Gladiator 3D, V-rally, Rally Master pro, Asphalt 3 3D, Galaxy on Fire meg még sok, és a Prince of Persiák is kifejezetten jók lettek rá). Egyébként a videón szereplő játékok kísértetiesen emlékeztetnek arra amik S5230-ra is elérhetőek nem? 10 éves szinttel etetik a népet, hurrá.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz (An)Dante #52 üzenetére

    Így már értem mire gondoltál a java-val. Valóban könnyebb pár különböző konfigra újraoptimalizálni mintha natív különböző környezetek lennének. W810 userként 2007-2008 környékén tapasztalhattam hogy a Gameloft külön verziót csinál W810-re a játékaiból (Gangstar2, Farcry 2) amik W800/K750-en már nem futottak, de W810-en még igen.
    A Series 30-at sajnálom, sokkal logikusabb mint amit a Samsung occsómobilok kínálnak, és nincs benne J2ME, meg WAP sem. Ez telefonhoz abszolút nem értő, gyengén látó embereknél fontos szempont. Nincs mit félrenyomni, nem csinál hülyeséget, a használati utasítás nem papírzsebkendőnyi, 5-ös betűmérettel és logikusabb a menüstruktúra. Nagyon alap telefonokhoz 3-6k-ig jó az.
    "Viszont az tény, hogy a Nokia is előre állíthatná az óráját Java támogatás terén is."
    Nagyon a régi SE-ken kívül ezt sosem láttam. A Nokia minimális pluszt ad (amit a SE licenszelt egy darabig) a többiek meg semmit. Ha javan akart játszani valaki régebben, akkor vagy SE, vagy semmi. Most is ez van kb. Csak amikor a csőd szélén volt az SE akkor jöttek a szörnyek... W100 Spiro, W150 yendo, Mix Walkman, W205, Cedar. Ott már nem volt a régi a rendszer. A koreaiak java támogatása meg hírhedten pocsék, sokszor csak PC suite-tal, vagy tat módban lehet telepíteni. Utána meg a szembesülés a 840k-s ramkorláttal, és minden telepítés után visszarakni a ramlimitet, hurrá.
    Előző W200-as felsorolásomból kimaradt az NFS Undercover. Nekem a QVGA verzió van meg, 176x220-on még látszik a menü, 128x160-on már hiányos, de maga a játék tökéletesen megy W200-on is. Ezek után nagyot néztem a Shiftet látva. Kb. mint az első Asphalt 2002-ben, vagy mégse, mert nem lehet törni zúzni.

Új hozzászólás Aktív témák