Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Én azért kíváncsi lennék arra, hogy hogy áll most iPad vagy úgy globálisan a tablet, mint iskolai segédeszköz. Tablethez lehet venni Wacom Bamboo tollakat, meg gondolom másfélét is szóval lehet jegyzetelni, rajzolni precízen és vannak ehhez optimalizált alkalmazások is. iPadra van egy rakás jegyzetfüzet app direkt iskolai használatra, van rá AutoCAD, AutoDesk, rengeteg rajzprogram, a lent említett ChemDraw is megvan. Emellett rengeteg az app mindenféle tantárgyhoz. Jegyzetelés közben meg lehet rögzíteni az órát egy háttérben futó hangrögzítő appal. Menteni is lehet naponta az új dolgokat gépre, internetes tárhelyekre, hogyha elromlana a tablet.

    A hab a tortán pedig az iTunes U, amivel a legnevesebb egyetemek kurzusaira is be lehet ülni. Pl. meg lehet hallgatni előadásokat a pl. Yale, a Harvard vagy épp az Ohio-i egyetem prezentálásában fizikáról, csillagászatról, filozófiáról, vagy valamelyik Francia, Japán, Kínai intézet irodalomról, divatról vagy kertészkedésről szóló előadását. Audio, video, dokumentumok, ebookok, pdf-ek, prezentációk, mindeféle formátumban. Ezek még nyelvtanulóknak is jól jöhetnek. Ja és ingyen...

    De akár lehet tanulni akár a photoshop-ról, vagy programozásról. Az iTunes U mellett a Podcast-ok jó része is oktatási anyag.

    Szóval én nem mondanám azt, hogy a tablet nem való egyetemre. Emellett hogy szóba került a Macbook Air...na az szerintem kifejezetten ideális ilyen célra, hiszen arra tervezték, hogy 8-10 órát bírja és kicsi, könnyű, vékony. Ha meg nem jó az OS X, lehet rá tenni Windows-t is akár megosztva.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák