Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Olympos

    aktív tag

    válasz sakal83 #497 üzenetére

    Hitman is fent volt és nem volt gond vele.

    Ma játszottam vagy 4 menetet (30-40 perces) BF4 béta pályákon, FullHD Ultrában. (Itt Vsync off, MSAA off)
    Átlag 45-55FPS (szélesőértékek: 36-80 FPS) volt. Létszám: 20-64 fő között mozgott.
    Proci 82% körül volt...és szerinted most vennem kéne új CPU-t?...minek??? hogy újabb számsor legyen előtte?

    És igen, nagyon néha van FPS dropom -ami még mindenkinek van a BF4 bétában -, de ezt a jelenséget eddig csak BF4 bétában tapasztaltam.
    És éppen ezért megnéztem, hogy milyen FPS átlagokat dob ki egyéb VGA kártya és mily meglepő: sokkal újabb CPU-val ugyanolyan FPS-ket értek el a BF4 bétában ezzel a VGA káryával. akkor meg minek vegyek újat?
    (A többi játékkal sem volt soha gondom: Far Cry 3, MoHW, Crysis 3...bár az utóbbit csak demóba próbáltam, de nem tetszett.)

    CPU: i5 2320 VGA: HD 7950.
    és tudom, hogy kezdi a végét járni a CPU, de eddig 3 éve nem volt okom, hogy újat vegyek és a várva várt BF4 béta sem indokolja eddig.
    (egy éven belül már biztos lesz okom újat venni, még nincs.)

    majd ha totál 95-100%-on lesz a CPU, akkor váltok.

    És nem kötözködni kéne, hanem elolvasni azt, amit írtam: nem azt írtam, hogy a játékok nem CPU igényesek, hanem azt, hogy annyira nem, hogy 60-80 ezret költs rá.

    ...és végezetül nagyon kíváncsi lennék rá, hogy hol jártál sikertelenül a kihajtásban.
    (.,..de rühellem ezt a szót a számítástechnikában: "kihajtás".)

    [ Szerkesztve ]

  • Olympos

    aktív tag

    válasz sakal83 #497 üzenetére

    végül pedig örülök, hogy pont egy olyan írt, akinek i5 2500K procija van, ugyanis:

    - egyforma évjáratú az i5 2320 és i5 2500K proci;
    - természetesen az i5 2500k jobb, ez nem kérdés;
    - de az alapspecifikációja teljesen megegyezik az újabb de rosszabb i5 2320-al, kiéve az, hogy az 2500K unlocked, és HD 3000 van benne (utóbbira nincs szükséged);
    - még a memória kezelése, lapkészlete, l2 cache, stb. is mind-mind egyforma;

    - és az árkülönbség 50% !!!
    - de a teljesítmény különbség ehhez képest csak max. 10-12%.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák