Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jag

    senior tag

    válasz lenox #409 üzenetére

    Itt is direkt hagyták ki az Atom330 + ION párost a 22mbps videó tesztekből?
    Blu-raybe már bele sem tették, had higgye a user, hogy azokat már le sem bírja játszani...
    Bár érhető, mert akkor a kutya se venne új vasat, ha a régi is ugyan olyan jó.

  • lapa

    veterán

    válasz lenox #409 üzenetére

    ha jól értem a dolgot 10w körüli idle van mérve? legalábbis nekem ez jön le. a 400w táp vesztesége saccper 9w körül van (bár az első táblázat magasabb wattokról indul, de a 9w az reális 0-20w terhelésig mindenhol). aztán ugye a fogyasztásos tábla alján "AC" van, azaz abból még le kéne vonni a 9-et... nem tudom jól értem-e, nekem kicsit gyanús, főleg hogy a többi is 10w körül van eszerint, közben meg nem úgy hallottam eddig.

  • lenox

    veterán

    válasz lenox #416 üzenetére

    Kozben latom, hogy 18 wattal i3-i5-i7 is van, ez mar ugye gpu-val meg memoriakontrollerrel egyutt, szoval ehhez erdemes akkor a brazos-t hasonlitani, mar a 18 wattosokat.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #417 üzenetére

    Azoknak a Sabine platform lesz az ellenfele. A Brazos az 500 dollár alatt notikba szánták az Atom mellé. Az 1000-1500 dolláros Inteles megoldások ellen a Llano megy. Nyilván annak az ára sem 400-500 dollár lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz lenox #417 üzenetére

    AZ I3-I5-I7 a CPU fogyasztása, ha beleteszed egy alaplapba az egész rendszer 55W körül fogyaszt, az i3 esetén itt pedig az egész rendszer 18w.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz lenox #423 üzenetére

    Igen de üresjáratban 28W fogyasztott mindenestől, ha ezt egy I3-al megcsinálod le a kalappal, nekünk 49W még SSD-vel és 80 goldal sem sikerült.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #422 üzenetére

    És az IGP tud OpenCL-t, DX11-et, DC5.0-t? Gyorsítja a WebGL-t? Van gyári driver támogatás, hogy a DirectDraw és a Direct2D tartalom gyorsítva legyen, vagy a Flash 10.2 stage video felület GPU-ról működjön? Gyorsítja a DivX/Xvid/MVC-t. Támogatja flash egyéni blend módjait a streamelt netes videókra? Támogatja a rendszer a 23,967 Hz-es frissítést? Elér a Brazoshoz hasonlóan legalább 170 pontot a 210-ből a HQV 2 (NTSC) képminőség tesztjében? Jó nem leszek köcsög a HD Graphicsnak elég a 120 pontos határ is, vagyis a belépő az elégséges minősítéshez.

    Már rég megszűnt az a kor, amikor elég volt az asztalt színesen megjeleníteni. Manapság a képminőségre, és az internetes tartalmak GPU-val való gyorsítására is figyelni kell. Ha szempont az utóbbi mondat, akkor nem kérdés, hogy az NV-től vagy az AMD-től választasz grafikus magot.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz lenox #428 üzenetére

    Egy I3-540 procit MSIH55m-p31 alaplappal, seansonic X-400FL táppal.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • lapa

    veterán

    válasz lenox #431 üzenetére

    mindegyik lv / ulv nagyon keveset fogyaszt, az lv c2d is elfut 6-8 wattal idle, és 17w alatt jáccik 720p-t gyorsítás nélkül. ha megvan a házad meg a pico tápod meg a ram meg a vinyó akkor nem reális a noti, de ha ezek nincsenek akkor az árkülönbség nem túl nagy.

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #431 üzenetére

    Miben? Ezeket a gépeket netre veszik. Az a lényeg, hogy gyorsítsa a megterhelő netes tartalmakat, mert a low power CPU-k erre képtelenek. A Fusion erre képes. Persze semmi gond, ha mondjuk nem netezel, de ne általánosítsd az igényeidet. Tőleg függetlenül még milliók nézik a youtube-ot nap mint nap. És olyan GPU-val már Full HD-t is lehet nézni, ami támogatja a 10.2 stage video felületét. Szerintem az Intel is támogatni fogja egy későbbi driverben, de a notebookgyártók azt a drivert mikor készítik el a gépekhez? Az augusztusi asztali drivert sem módosították mobilra meg, ami hozta a Directdraw és a Direct2D gyorsítását. Sőt a legtöbb gyártó még az első publikus HD Graphics drivert kínálja, ami több, mint egy éves, és nulla támogatást kínál.

    Az Intel hozza az új Atom platformot a Brazos ellen. A Core i3 semmilyen formában nem versenyképes ellene, mert a processzor majdnem 1000 lábat használ, és kétcsatornás memóriavezérlője van. Ez a routing és a nyomtatott áramkör költségében nagyon fáj. Ehhez még hozzájön, hogy a processzor két nagyobb méretű lapkát használ, akkor a költségek durván elszabadulnak. Ezért van az Atom, mert azt a rendszert lehet értékelhető nyereség mellett gyártani a netbookokba, hiszen a kialakítása olyan, mint a Brazosé. Hasonló a lapka mérete, és hasonlóan ~500 lábat használ egycsatornás memóriavezérlővel. Nyilván az AMD a Llanoból csinál majd konkurenst a mobil Core i3-i7 sorozatnak, de az AMD-t ugyanúgy terhelni fogja a nagyobb lapkaméret, a sokkal drágább tokozás, és a komplexebb nyomtatott áramkör, vagyis nem érdemes 500-600 dolláros 20 watt alatti TDP-jű Llanora számítani.

    Az Iont azért érdemes idevenni, mert az Intel Pine trail platformja teljesen esélytelen a Brazos ellen. Az Ionnak van némi esélye, hiszen az NVIDIA gyártja a GPU-t, vagyis nem az inteles technikát kell használni. Nyilván ez a küzdelem sokkal érdekesebb, hiszen az Ion nem vérzik gyermekbetegségekben, és a tudása valamint a képminősége is elfogadható a mai igényekhez mérten. Nyilván a Brazos ellen ez sem elég, de az NV-t az Intel kirakta erről a piacról, így sajnos nem tudnak több platformot kínálni az Atom mellé. Persze az Ion még mindig messze jobb, mint az Intel saját platformja, és nem mellesleg jár hozzá gyári támogatás, vagyis hardver tudása a folyamatosan frissülő drivereknek köszönhetően kihasználható.

    Ha úgy gondolod, hogy az Intel grafikus technológiája és szoftveres támogatása felér az AMD Radeon és az NVIDIA GeForce (Ion) megoldásaival, akkor nyilván a véleményedet elfogadom, de nem érthetek vele egyet. A miértekre itt a válasz. [link]
    A Fusion meg kinek nem tetszik? Végre kapsz egy magas szinten integrált rendszert, alacsony fogyasztással és komoly tudással. Erre várunk évek óta, hogy a legolcsóbb termék is támogasson annyi platformot, mint a legdrágább asztali PC-s konfiguráció. Végre nem kell komoly technikai kompromisszumokat kötni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #441 üzenetére

    Én? Én csak annyit mondtam, hogy a Brazos gyorsít minden internetes tartalmat, míg az Intel GPU-ja nem. Mivel az internetezés eléggé általános dolog manapság, így nyilván felmerül a kérdés, hogy egy GPU-val gyorsító platform nem-e többet ér, mint egy hagyományos CPU-val számoló.
    Miért zárnák ki azokat a felhasználókat akiknek régebbi hardverük van? A WebGL, a HTML5, a WebM és a Flash számára nem kötelező a GPU-s gyorsítás. Számolhat a CPU is. Senkit sem ér hátrány, maximum a GPU-s gyorsítással a sebesség sokkal jobb lesz. Ettől függetlenül mindenki képes betölteni az oldalt. Nem mellékesen az NVIDIA és az AMD a meglehetősen régi diszkrét kártyákhoz is kínál támogatást.

    Mi a szívás benne? A driver a stage videora készült el. A Youtube a teszt időpontjában még nem állt át. Egy hete már Flash 10.2-es a felület, és a Brazos klub topikban már jelezték, hogy akadásmentesen megy a Full HD-s flash. De ezt leírtuk a cikkben is, hogy a stage videora át kell állni, mert a Fusion arra készült.

    Ok, akkor mutass egy olyan Mini-ITX-es Clarkdale procis alaplapkombót, ami árban maximum 30k és a fogyasztása 30 watt alatt van. Ha találsz ilyet, akkor belerakjuk a tesztbe.

    A mobil processzorokat majd a mobil termékeknél teszteljük. Ez itt HTPC tesz, ha nem tűnt volna fel. De mint mondtam, érdekel 30k alatt a fenti kombó, ami megfelel a kritériumoknak.

    A mobil termékeket szándékosan nem vettük ebbe bele, mivel ez HTPC teszt. Az Intel ráadásul nem is támogatja gyárilag a notebookokat. A több, mint egy éves driverrel nem hiszem, hogy jól szerepeltek volna, mivel nincs szoftveres támogatás az új netes tartalmak gyorsítására.
    Az AMD az első bemutatón pont ezt használta ki, hogy az Intel mobil termékekhez nincs gyári támogatás. Az i5-520M-es mobil cuccal vetették össze. [link] Sajnos a mai napig az első drivert kínálja a legtöbb gyártó az Arrandale-es rendszerekhez, vagyis a helyzet nem javult (az asztali termékeknél az augusztusi meghajtó már sokat tud, de van már újabb is). Ezért nem sportszerű a notis és az asztali Intel rendszereket egybe kezelni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #446 üzenetére

    Nem. Azért kell a stage video, mert a pipeline nagy része a GPU-ra terhelődik. (állítólag a köztes kommunikáció ugyanannyi, csak több a feladat a GPU-nál, és kevesebb a CPU-nál) A flash 10.1-hez képest a 10.2-es stage video felület jelentősen csökkenti a processzorhasználatot, és ezzel csökken a fogyasztás is. Mivel ez alapvetően egy mobil platform így az AMD a driverbe a stage video támogatását implementálta már alapból, ezzel is elősegítve, hogy a Brazos fogyasztása alacsony maradjon a flashvideók mellett. Itt szintén el kell telnie pár hétnek, hogy a többi gyártó is implementálja ezt a felületet a driverbe és ők nyerhetnek vele pár wattot, hiszen nekik is csökken a CPU terhelése, mivel a GPU több munkát végez. Nem mellesleg gyorsabb is lesz a feldolgozás. Az alap felület nem kapott optimalizálást, nincs értelme, mert mindenki áttér a stage videora. Az Adobe mérései szerint az Ionon a videós flash GPU-val gyorsítva 40-60%-ot is terhelhet a procira. A stage videoval ez az érték átlagosan a felére csökkenthető. Hasonló javulást lehet elérni más platformnál is. Ez jó, mert egy okos netbooknál nőhet az üzemidő. Persze a HTML5-nek nem olyan jó, mert pont az alacsony CPU használat volt az előny, ami ezzel a fejlesztéssel kvázi eltűnt.

    Aligha van olyan Core processzor, amit az AMD gyárt. :) Mondjuk olyan sem, ami a kritériumoknak megfelel. Egyébként ez nem gáz. Az AMD-nek sincs ilyen processzora. Ez annak köszönhető, hogy ezek az Athlon, Phenom, Core rendszerek nem a Brazos, Atom, Ion ellenfelei, mert nem gyárthatók olcsón.
    Na pont ez az, amit mondok. Akkor melyik procit is teszteljük egy Mini-ITX lapban, ha nincs 30 wattot fogyasztó Clarkdale az asztali piacra? És akkor még hol vagyunk a Brazos, Ion, Atom sokkal alacsonyabb fogyasztásától. Ebből gondolom érthető, hogy miért ezek a termékek kaptak helyet a tesztben. :) Nyilván lehet szerválni Socket AM2+-os vagy LGA1156-os Mini-ITX lapokat, amibe lehet venni processzort, csak ezek sem árban, sem pedig fogyasztásban nem ebbe a kategóriába tartoznak. Amúgy nyilván nem rossz ötlet megnézni az ilyen keményebb fiúkat egy tesztben. Na majd, ha jönnek az LGA1155-ös Mini-ITX lapok és a Llano, akkor befizetünk egy meccsre. Ott valószínűleg kihozható, hogy az ár és a fogyasztás azonos legyen.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #449 üzenetére

    Akkor értem mire gondolsz. Azok drágábbak, nem is kevéssel. De tudok neked egy tesztet adni. [link] Ebben van SU2300 CULV+Ion.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #451 üzenetére

    Hát ha dodó az ára, akkor az nem abszurdisztán. :D Nálunk keményebb forintokat kell fizetni érte. :(

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #453 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a GPU gyorsításra kihegyezett internetböngészők mellett érdemes elhanyagolni a GPU-t. Az Arrandale mellé sajnos nem rakhatsz Iont, ami pokoli veszteség. :( Ezért köcsög dolog az NV-t kirakni innen. Simán gyárthatnának lapkakészletet, de az Intel nem engedi, mert tudják, hogy agyonverik a GeForce-ok az Inteles IGP-ket. Ez mondjuk számottevően visszaüthet a jövőben, mert az AMD procik mellett meg ott lesz a Radeon, ami szintén olyan erős, mint a GeForce, vagyis esélytelen a teljesítményben és szolgáltatásban küzdeni ellene.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #460 üzenetére

    Csak a blend szűrés támogatása hiányzik, ami GeForce-nál és Radeonnál van. Ez javítja a képminőséget. Miért választánám a gyengébb minőséget, ha elérhető a jobb is? :)

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #463 üzenetére

    És a GeForce/Radeon szintű képminőséget, hogyan kapom meg? :) Hol lesz OpenCL támogatásom? Mi fogja gyorsítani a WebGL-t?
    Az OpenCL nekem már elengedhetetlen, mert nem akarok Blu-ray-re váltani, így fel kell skáláznom a DVD filmjeimet. :D Elég hasznos fícsőr.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Mercutio_

    félisten

    válasz lenox #431 üzenetére

    Kicsit más azért egy Lenovo által összerakott minőségi cucc, meg az Acer dzsunkák építési minősége ;) Szóval CULV-os procis notit is valami 1 évnél tovább működő termékeket gyártó szegmensből kellene választani, de akkor már árban (ár-értékben) esélyes, hogy nem egy ligában fognak focizni.

    Az, hogy az ION hány éves lényegtelen, ha Nvidia/Intel oldalon még most sincs nála erősebb :N

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Mercutio_

    félisten

    válasz lenox #478 üzenetére

    De itt nem notebook, hanem asztali mITX konfigok tesztjéről szól a cikk, azt pedig nem hozod ki annyiból, mint Brazossal :(

    Asztaliban ebben a(z ár)kategóriában nincs erősebb, notinál pedig mindent izomból (proci dupla terhelésen teker) kell megoldani, amivel csökken az üzemidő és a képminőség se biztos, hogy eléri azt a szintet. Egyébként is erről akkor lesz értelme majd elmélkedni, ha megjelent a Ph-n a Brazossal szerelt noti(k) tesztje, és az ottani eredményekkel nem érel egyet ;)
    A másik, hogy nem releváns itt az amerikai ár, az ország 99%-a hazai boltban, hazai áfa-s árakon vásárol :(((

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Mercutio_

    félisten

    válasz lenox #480 üzenetére

    Nem-nem, én a te Acert már mennyiért lehet venni hsz-edre reagáltam.

    Fáj a fenének, ha az derül ki a majdani notis tesztből, hogy egyértelműen jobb szinte azonos* árban csak jól jár mindenki.
    Azokat a Zotac lapokat itthon nem találtam sehol, gondolom ezért nem kerültek be a tesztbe se, mert nem beszerezhetőek :(

    * max. 10-15k difi

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #466 üzenetére

    Nekem úgy tűnik, nem csak Abunak kell Fusion, hanem még úgy pártízmillió embernek... Mutass 25-30K-ért ION-os CLUV alaplapot (procival együtt), de olyat, ami fogyasztásban ott van, mint a Brazos!

    (#415) madgie: Nem lehet, hogy ez a tévéd miatt van? Monitoron nincs ilyen gond, bár nem HDMI-n néztem. Egyébként ajánlom a PowerStripet, azzal kedvedre alakíthatod az időzítéseket.

    (#407) szabz: Értsd meg, hogy a hőszigetelt bojler sem zárt rendszer fizikailag. Főleg, hogy nem is olyan tökéletes az a hőszigetelés.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #487 üzenetére

    Magára a Brazosra gondoltam, mint platform, nem erre vagy más hasonló mini-ITX lapra. Mint a cím is utal rá, ez itt alapvetően egy platform-teszt... Másrészt, az AMD Fusion vonalnak lesznek még további tagjai.

    Meg tudnál adni esetleg pontos típusokat ION-os CLUV mini-ITX alaplapból, amik 30K körül, vagy épp alatta vannak?

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #497 üzenetére

    Bármelyik, csak nem kellene keverni őket. :)

    Elég nyilvánvalóan az a Brazos lényege, hogy adott fogyasztás és ár mellett most jó ideig ez nyújtja a legjobb összteljesítményt, "ráadásul" olyan területeken, amire a legtöbb ilyen kis gépecskét használnak, illetve fognak a közeljövőben.

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #499 üzenetére

    Abban a threadben, amihez hozzászóltam, Abu általánosságban beszélt a Brazosról (ami elsősorban netbook, nettop, stb. platform), te viszont úgy vetted, mintha kimondottan mini-ITX-ről lenne szó. De még ha arról is beszélünk, szerintem sokan vannak, akik egy minél olcsóbb, minél kisebb fogyasztású, de a célnak megfelelő HTPC-félére vágynak. Egy HTPC esetén a cél nem renderelés és más efféle CPU-intenzív alkalmazás...

  • D1Rect

    félisten

    válasz lenox #499 üzenetére

    Alapvetően az ember úgy vesz számítógépet, hogy bemegy a tescoba és a kezébe adják.

    Van aki meg úgy vesz, hogy megnézi mire kell.
    A facebook és egyéb böngészős játékok miatt a userek jelentős részének a játékigényét is kielégíti a net.
    Mit tud még vele csinálni? Tudom, szövegszerkeszt/táblázatotkezel.
    Ezt mindenki elmondja, ha megkérdezed mire lesz a gép.
    Szerencsére ezt is meg tudná csinálni, ha nem egész nap a FB/IWIW-et nyomkodná.
    Na mit még? Megnéz egy filmet.
    Nagyonmax DVD minőségben, de még a BD se lenne gond.
    Tudom, 3D BD nem játszik le. Pfújj.
    Kérdezz meg 10 olyan ismerősödet akik érdeklődnek a technikai újdonságok iránt, hogy hányan fogtak a kezükbe BD lemezt?
    Ha nincs PS3 a környéken akkor az arány 0 körül van.

    Mit tud még vele csinálni? Mire tudja egy átlagfelhasználó használni a gépét?
    Ha megszakadok se tudok mást kitalálni.

    Ezt tudja ez cakk/pakk 60eFt körül, halkan, minimális fogyasztással.

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #507 üzenetére

    Oké, azon a ponton már én is ráúntam a szócsatátokra.

    Az olcsóbb jelentősen rosszabb; a kisebb fogyasztású, de hasonló teljesítményű (van egyátalán ilyen?) meg drágább. A Brazos a jelenlegi best buy arra, amire egy átlag HTPC-t, netbookot vagy nettopot használnak. Nagyon nehezen akarod megérteni és elfogadni, látom. ;)

    (#506) D1Rect: A Juniper példája alapján még nem vennék rá mérget. Lehet, hogy egyes szoftverek nem elég hatékonyan veszik igénybe BD3D lejátszáskor a CPU-t, így itt már akadnának, ezért inkább letiltották a driverben. (Pl. a Nero playere/dekódere nagyon gyengus, hiába van benne hw-es gyorsítás; WinDVD, PowerDVD player/dekóder már sokkal jobb, de talán itt már elvéreznek, Total Mediát nem ismerem, de kimondottan jókat hallottam róla, az talán elvinné.)

    (#508) eperfagyi: Érdekes lenne, hogy miután véletlenül kifogtál egy hibásat, mégegyszer neked jusson az a bizonyos minden sokadik...

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #512 üzenetére

    Onnan tudom, hogy akkor a Brazost nem venné senki... :U

    Ugh, és most azért vitatod el a best buy címet, mert nem abszolút mindenki számára a legoptimálisabb választás a nevezett szegmensekben? :P Tudod, az átlagból vannak kivételek.

    (#511) eperfagyi: Miért ne lenne az? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Mercutio_

    félisten

    válasz lenox #497 üzenetére

    Engem hagyjatok ki, kiszálltam! :DDD

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #515 üzenetére

    Ne viccelj már! Ha valaminél van minden (főbb) szempontból jobb választás, akkor nyilván azt fogják venni helyette.

    Mutass már légyszi jobbat ilyen áron... Oké, neked kevés, de a többségnek ilyen célokra ennyiért elfogadható.

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #517 üzenetére

    Most tényleg nem fogtad fel, amit írtam, vagy direkt forgatod ki a szavaimat? NEM azt írtam, hogy nincs olyan, ami egyes szempontok (de nem az összes egyszerre) alapján ne lenne jobb, hanem azt, hogy ha lenne olyan cucc, ami minden főbb szempontból jobb (tudás, fogyasztás, ár), akkor szinte mindenki azt venné. (Remélem, felfogod ezt az alapvető kereskedelmi törvényszerűséget, mert ha nem, az gyengeelméjűségre vall.)

    A Brazos felkapott lett, ez azt mutatja, hogy nincs nála olcsóbban jobb. Meg vele egyforma sincs.

    "nincs olyan ami egyszerre mindenben, igy altalanosan jobb"

    Akkor meg mi a fenéről beszélünk?

    "De hogy altalanosan legjobb lenne, arrol szo sincs."

    Nem általánosan a legjobb, hanem általánosan a legoptimálisabb választás egy átlagos felhasználónak. Nagy különbség! És még én vagyok read-only... :W

    (#518) Sir Ny: Nem csak abban jobb, hanem:
    - Fogyasztásban.
    - Alapvetően GPU teljesítményben -- így a GPU-gyorsított HD Internet mellett 3D grafikában és GPGPU alkalmazásokban is.
    - Ehhez képest az árazása is jó.

    [ Szerkesztve ]

  • GerykO

    aktív tag

    válasz lenox #523 üzenetére

    Eddig nem akartam beleszólni, de qrv@ra nincs igazad. Feleslegesen gerjeszted a feszültséget csak. Linkelj mITX lapok közül olyat, ami 30 alatt van, és gyorsabb mint a brazos. Ja nem tudsz. Akkor ülj le és hallgass végre. Vagy csinálj egy anti brazos klubbot... de ne ide járj trollkodni légy oly kedves. A többiek nevében is köszönöm! :R

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz lenox #525 üzenetére

    Mindenkibe belekötsz, mint a hobbybeton. :((( Szerintem, és mások szerint is kicsit állítani kéne az arcodon. :K Brazos platformban amit megkapsz mITX lappal (ha akarod ha nem), az a CPUrész, GPU rész, alaplap. Namármost amiket te itt felhoztál a saját hülyeséged bebizonyítására, az atomos konfigokat kivéve, egyik sem ilyen, tehát ezt a hármast nem kapod meg jobb teljesítménnyel 30 alatt sehol, egyedül az Asrock IONja ilyen. CPU-ban melyik kétmagos atom lenne gyorsabb? Vagy te egy winrar alapján méred a procikat össze? ;] Le is lettek érte hurrogva, hogy azért nemá ilyen cpu tesztprogramok, ráadásul csak kettő intel optimalizált alapján nyögjék, be hogy prociban lassabb. Ezolyanizéhogyismondjamnekedhogyteismegércsedmán. Szóval eléggé gyanus volt, hogy valaki valakitől kapott pénzt, hogy a cpu résznél az intelt hozzák ki erősebbre. :B
    Használd a haverod (google) segítségét, és keress teszteket, olyat ahol legalább 10 progival nézik a cpu rész. És azt fogod látni hogy cpu-ban minimum ugyanott van általános felhasználást nézve, mint az atom, de inkább 5~10%al gyorsabb, míg kevesebbet fogyaszt. :C
    És hogy a mondandónk lényegét teccikérteni?! Ebben a fogyasztási/teljesítmény/ár összeállításban nem tudsz konkurenciát felmutatni. Hogy egy példával analógizáljam a kevésbé befogadóképes elmédnek a dolog mibenlétét:
    - A suzuki swift egy olcsó, alacsony fogyasztású, használható autó. //mi
    - ÁÁÁÁ a suzuki szar, mert nem hagy le egy subaru imprezzát. //te
    TECCIKÉRTENI?! Na ez az ami mindenkinek leesett rajtad kívül, és már röhögni lehet csak azon a sok ostobaságon amit itt összehordasz.

    Senki nem mondta, hogy nincs gyorsabb rendszer, senki nem mondta, hogy nincs alacsonyabb fogyasztású, senki nem mondta, hogy nincs olcsóbb. De olyat nem tudsz mutatni, ami a 3 szempontól kettőben jobb lenne mint a Brazos. Ha igen, akkor visszaadom a diplomám, és elmegyek kubikosnak.
    Én tőlem azt mondasz amit akarsz, de ha egyszer nincs igazad, akkor ne kántáld már azt folyamatosan! Erre az egyre kérnélek meg. Ha ez nem megy, akkor kérlek nyiss magadnak egy külön topicot erre a célra, még ötletet is adok hogy nevezd el:
    -Anti Brazos klub
    -Nemteccik a Brazos
    -Fújj AMD
    -Én vagyok a Jani
    -Gumiszoba
    .
    .
    .
    A többit kérlek privátban, mert nem szeretném tovább offolni a topicot!

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #525 üzenetére

    Itt most már csak két lehetőség van: játszod a hülyét vagy tényleg hülye vagy... Végülis egyre megy, nem lehet veled értelmesen beszélni. Amit művelsz, az nem más, mint trollkodás.

  • madgie

    titán

    válasz lenox #525 üzenetére

    Itt van mellettem kétméteres körzetben egy kétmagos Atomos gép, meg egy Brazos. Ja, meg egy Phenom II X4 955 + GTX 460, amiről a hozzászólást írom. Ez utóbbihoz közelebb áll felhasználói kényelemben a Brazos, mint az Atomhoz. És, nem, nem azt mondom, hogy az AMD csodát csinált, hanem csak azt, hogy ezen érzésre minden sokkal simábban megy, mint az Atomon.

  • arty

    veterán

    válasz lenox #525 üzenetére

    "Vannak a kulonbozo valtozatu atomos lapok pcie x16 nelkul, ezek jellemzoen olcsobbak a brazosnal, a dual-core-osok ezek kozul cpu-ban gyorsabbak.
    Vannak az ionos lapok, amiken vagy van x16, vagy nincs, ezek cpu-ban gyorsabbak, gpu-ban lassabbak, de mar tamogatnak mindenfele okos technologiat (kb. ugyanannyi penzert)"

    winrarban gyorsabb <> gyorsabb - rengeteg másban jobb a brazos (van pár helyzet, ahol meg az atom jobb, de ÁLTALÁNOSSÁGBAN jobb az AMD megoldása (és akkor még CSAK cpuról beszéltünk)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • D1Rect

    félisten

    válasz lenox #525 üzenetére

    Bazze, senki nem mondta, hogy legyen jobb.
    Csak tudjon olyat. Bármi alternatíva 30k alatt.
    Van? Nincs?

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #543 üzenetére

    Szerinted helyénvaló szakmailag, hogy valaki úgy "védekezik" a tények ellen, hogy hülyének tetteti magát? Mert ugye nem játszottad meg a hülyét, amikor úgy tettél, mintha nem tudnád felfogni, hogy ha valaminél van jobb választás, akkor a többség azt fogja választani -- ha mégsem azt választják, annak oka csakis a magasabb ár lehet. (Ja, bocs, jobban belegondolva még az is lehet, hogy pisztolyt fognak a vevők fejéhez, hogy ne azt vegyék, ezt tényleg kihagytam a lehetőségek közül.) Vagy ha tényleg nem játszottad meg, akkor marad a másik eshetőség... Ez szimpla logika, ami tőlem teljesen független.

    Hogy boldog legyél: ami pl. még esetleg szerepelhetett volna a tesztben, az a Zotac ION ITX-P-E. Néhány megjegyzés hozzá: CPU-ban némileg gyorsabb, GPU-ban lassabb, fogyasztásban magasabb, ára pedig itthon 46200 Ft. Valahogy nem kapkodnak érte...

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #543 üzenetére

    A másik kettőre:
    Azért nem tudsz, mert nincs. Ha lenne, ez a Brazosos lap nem lenne hiánycikk... (Őőő, most ezt magarázzam meg, hogy miért? ;] )

    Egy ION-os van 30K alatt... Dadadadaaam: Asrock A330ION. Paraméterei: #541-542.
    Azt a tesztet olvastad, aminek a topikjában "tevékenykedsz"? ;)

  • D1Rect

    félisten

    válasz lenox #543 üzenetére

    "(#517) lenox: Mondjál már nekem bármi alternatívát 30K alatt.
    Elvárások: net+FB+képnézegetés+videó+W7.
    Ennyi."

    Elmondtam. Te játszod a hülyét?

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #550 üzenetére

    Azt állítod, erősségem a hülyézés? Linkelj már be légyszi pár ilyen esetet az elmúlt 5 évből! Legutóbbi hülyézéskor, amire emlékszem, sem én hülyéztem, hanem elvtársad, Sir Ny engem (mert azt találtam mondani, hogy a mobil masinák teljesítménynövekedése megnyitja az utat a tömeges VR-ezés előtt).

    Tényleg nem veszed észre, hogy te csinálsz magadból hülyét? 3-an mondják már neked, ember! (A mindenki szembe jön az autópályán esete...)

    Egy darab ellenpéldát sem írtál, sőt elismerted, hogy nincs olyan, ami minden főbb tulajdonságban jobb lenne vagy akár csak ugyanolyan, és árban is! (Nem arról van szó, hogy egyvalamiben jobb valami, ez a te félreértésed, amire már 3x felhívtam a figyelmedet.) Amúgy tévedtem, mert azt a hülye is tudja, hogy ha valami mindenben jobb a másiknál és mégsem azt veszik, az minden bizonnyal jóval drágább.

    Attól lehettél volna esetleg boldog, hogy szerintem is szerepelhetett volna a Zotac ION ITX-P-E. Nem mintha sok vizet zavart volna, mivel bár CPU-ban erősebb (ami nem létszükséglet ezen a pályán), minden másban gyengébb és még jóval drágább is.

    ---

    Azért hiánycikk, mert alábecsülték a keresletet, ami az üzletekbe kerül azt azonnal elkapkodják.

    ---

    Ha olvastad a tesztet, akkor már ott találkozhattál az A330ION-nal, nem te említetted itt először.

    [ Szerkesztve ]

  • GerykO

    aktív tag

    válasz lenox #572 üzenetére

    Mond már meg nekem, hogy hogy a fenébe visz el egy inteles grafikával rendelkező atom egy 1080p-s tartalmat? A BD3d-ről már ne is beszéljünk, eleve nem rendelkezik, maximum csak nagyon jó esetben 1.3A HDMI kimenettel. :W
    De szerintem még a 720p-s tartalmak egy része is akadozik, a flash tartalmú oldalakról szerintem ne is beszéljünk. Tudod hány netbook, meg nettop fordult meg a kezeim közt? Nem csak mostanában, de amikor megjelentek (tudod mennyit szoptam az IONos driverekkel?, vagy a hang nem volt jó, vagy a kép, vagy a hálózat baszakodott. Nem, nem azért mert szar, hanem mert gyerekcipőben járt, pedig előtte 8200 néven a c2d-k alatt futott, meg am3 alá is volt). A gmail-em szaggatott rajtuk. De persze, ajánld csak az ismerőseidnek (majd hallanak ők is a Brazosról, vagy IONról idővel), és utána meg kérdezd meg édesanyád, hogy miért csuklik. :C
    Vajon az a 7-800 laptop/netbook tulaj, vagy 1000-1200 asztaligép tulaj, akik tőlem vettek gépet, miért nem jöttek vissza soha anyázni, hogy egy szart adtam el? :U Persze volt olyan, aki azt mondta, hogy én ne magyarázzam meg, mert neki az informatikus haverja ezt mondta... Mondtam, hogy 3 napon belül úgyis találkozunk, hogy lassú a gép, akkor még elvihetik az én ajánlásomat, és 10ből 9szer bevált. Volt olyan is aki erre úgy reagált, hogy csak rá akarom tukmálni a drágábbat, itt felhívtam a figyelmét a döntés az övé, engem nem izgat mit vesz. Ezen megsértődött és lelépett, na ő anyázott volna az tuti. Te is egy ilyen snob lehetsz, tipikus ki ha én nem ember, szerintem. Szakmailag minimális hozzáértéssel, nulla piaci ismeretekkel, még kevesebb szervizes tapasztalattal. És ez nem lenézés, csak próbálom elmagyarázni a csekély felfogóképességű elmédnek, hogy mi miért van. De te csak write-only floodolod az Intel marketing szarságát. Tudom, nekem is kellett hintenem míg a MM-ben dolgoztam. (Amikor olyan kérdés érkezett, hogy nem tudnátok rendelni AMD-s konfigot, ne tudd meg hogy kínlódtam, hogy mit mondjak neki.)
    Szerintem jó lenne itt pontot tenni a részemről vitának induló, részedről vitatkozásba fulladt offolásnak.
    „A vita a tudás okos cseréje, a vitatkozás a tudatlanságé” - Ha megfejted melyik buta ember mondta ezt, jutalmad egy piros hangszóró, melyet a helyi szeméttelepen vehetsz át. :DDD ;] Mellesleg az általam linkelt teszteket az Intel szemüveg miatt nem láttad? :W

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #572 üzenetére

    Nem, egyátalán nem úgy működik, ne folytasd a sértegetést! Egyátalán nem kell velem egyetérteni, csakhogy te egy alapvető piaci törvényszerűséget vontál kétségbe, majd nekiálltál sértegetni és játszani az értetlent. (Ja nem, az utóbbit a topik legeleje óta csinálod.)

    "Atom+Intel grafika meg szerintem az atlagusernek pont megfelel."

    Tőlem gondold csak így. A baj ott kezdődik, hogy ez számodra egy olyan dogma, amitől semmilyen tény nem tántorít el (pl. hogy lassan a hétköznapi internetezéshez is kevés lesz vagy hogy a Passzianszon kívül mást nem futtat használható sebességgel) -- még az sem, hogy a többség a Brazost keresi...

    "Nem, azt mondom, hogy ha valamirol nem tudod, hogy letezik-e, de tudod, hogy dragabb, akkor az komolytalan."

    Az közgazdaságtani alaptételek komolytalanok? Vagy csak azt sem tudod, miről beszélsz?

    "Bocs, nincs kedvem ezt tovabb elemezgetni..."

    Mondod te, miután több embert több oldalas fölösleges vitára ingereltél???

    (#582) GerykO: Azért az itteni teszt sem rossz, csak ezt a WinRAR benchmarkot nem tudom hovatenni.

  • GerykO

    aktív tag

    válasz lenox #589 üzenetére

    Azt hiszem itt már említettem, hogy hiány van a Brazosból. Ha viszont nehezen menne a hozzászólás értelmezése, akkor leegyszerűsítem. Kattints ide és olvasd el a cikket. Ez talán elég meggyőző az úrnak, hogy viszik, mint a cukrot, vagyis inkább csak vinnék. Az AMD a TSMC egy teljes gyárépületét kibérelte, hogy a várakozáson felüli igényeket ki tudják elégíteni. Pedig szerintem eddig elég jól meg tudták becsülni, miből mennyi is kell.
    Kérlek lépjünk már túl ezen.

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #589 üzenetére

    Mármint mit? Hogy a Brazos szinte minden téren erősebb, vagy éppen jelentősen erősebb, mint az Atom+Intel grafika? Vagy hogy összességében az Atom+ION-nál is jobb és még némileg olcsóbb is? Remélem, ezeket nem vitatod.

    Vagy azt, hogy ezek az előnyök egy hétköznapi felhasználó számára is materializálódnak, használhatóságban? Tegyük fel, valaki nem játszik és sem a 2D, sem a 3D grafika nem játszik nála semmi szerepet. De, azt is vitatod, hogy egyre elterjedtebbé és hétköznapivá válnak olyan internetes tartalmak, amikhez egy Atom hathatós GPU-s rásegítés nélkül harmatgyenge?

    Az, hogy az ION-ból nem fogyott annyi, mint a sima Atomból, az attól volt, mert nem volt annyival jobb, mint amennyivel drágább volt, így ez nem feltétlenül mérvadó a Brazos tekintetében. Ráadásul most 2011 van, nem 2010 és egyre többet számít a GPU-s gyorsítás, és az ember nem a múltra készül, hanem a jövőre.

    Az igaz, hogy a felhasználók nem mindig azt veszik, ami nekik a leginkább megérné és a Brazos piaci sikerét csak utólag lehet majd megállapítani, de eddig úgy néz ki, igen keresett platformmá válik.

    ps. továbbra is vitatod, hogy ha valami minden téren számottevően jobb egy másik dolognál, akkor normális esetben drágább is lesz?

    (#591): "Azt ha megnezed nem vitattam, hogy netbook-ba kiraly a brazos."

    Huhh, akkor tehát mindez a sok szócséplés, Abuval is és mindenkivel, csak azért, mert szerinted mini-ITX-ben nem olyan jó? Mert szerinted jobb választások az Atom+Intel grafika vagy a CLUV Celeron+ION, 46K-ért...

    Ez amúgy kissé ellentmondás, nem zavar?

    [ Szerkesztve ]

  • GerykO

    aktív tag

    válasz lenox #591 üzenetére

    Akkor ha jól értem, a brazos, azért szar, mert csak most dobták piacra, és még nem adtak el belőle annyit? :Y Akkor a SzandiHíd is szarabb, mint a Phenom2, vagy az Athlon2, mert még nem adtak el belőle annyit, ráadásul még az alaplapok is hibásak hozzá. ;]
    Ezt az érvet ugye te sem gondoltad komolyan? :U
    Majd ha egy hónap múlva újraolvasod ezeket a hozzászólásaid sírni fogsz, hogy mennyi marhaságot hordtál össze. "Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna." Ennek a megfejtéséért már jutalom sem jár. :DDD

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz lenox #595 üzenetére

    A write only-hoz csak azt fűzném hozzá, hogy neked mindent kétszer-háromszor kell belinkelni. De lásd kivel van dolgod, itt egy teszt amiben a CULV-hez is mérik, persze mivel mobil platform, a fogyasztásuk irreleváns a mITX rendszerekéhez képest. Következtetni viszont lehet, hogy az Intel mennyi lapot hívott vissza a hibás sata vezérlő miatt, na itt is közel annyi APU ment ki a piacra, a legtöbbje notiban, vagy netbook/nettoppban végezte.
    Mivel nem vagyok KSH, ezért pontosabb adattal nem rendelkezem az alig két hónapja piacon lévő platform eladásairól. :R

    Szerk#596: Nem kell nekem ahhoz beszólnom neked, hogy mindenki rajtad röhögjön. ;] :DDD :DD Lassan npiszarra is lehetne posztolni a sok marhaságod. :C
    Ha nem nézed a linkeket, akkor meg mit sír a szád, hogy senki nem támasztja alá az állításait tényekkel? Mellesleg te vagy az aki egyetlen egy állítását nem támasztotta alá semmi kézzel fogható teszttel, vagy személyes tapasztalattal. Ellenben te elvárod mástól ezt, aztán el sem olvasod. Inkább elmentem tv-zni.

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #595 üzenetére

    Abból éppen nem derül ki, hogy mit is vitatsz... De úgy tűnik, nem mered konkrétan felvállalni.

    "Eloszor is nem cluv hanem culv"
    Ne is zavarjon, hogy csak elírás, mert érdekes módon eddig jól írtam.

    "nem mondtam, hogy pl. a su2300+ion szerintem jobb valasztas"
    Ahhoz képest elég sokat emlegetted...

    "hanem kivancsi voltam ra, hogy az mit tudhat."
    Google, hogy ne mások idejét rabold esetleg?

    "Amire azt irtam, hogy szerintem jobb valasztas az 775-os."
    Pfff, akkor te vegyél olyat (ha még kapsz valahol) és légy vele boldog!

Új hozzászólás Aktív témák