Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz Malachi #107 üzenetére

    A közhangulat szerint? Viszonylag sok külföldi fórumot olvasgatok, és ott közel sem voltak ilyen magas elvárások a platformmal szemben.

    Most nekem sincs kedvem visszakeresni az ezzel kapcsolatos híreket, de szerintem nem egyszer lett leírva, hogy a Fusion lényege a heterogén végrehajtás, azaz a CPU és a GPU erőforrásainak párhuzamos kihasználása.

    GPU-ban gyakorlatilag veri a közvetlen vetélytársakat, CPU-ban pedig közel azonos illetve 1-2 szálas végrehajtásnál gyorsabb. Mindezt alacsonyabb fogyasztással, és ezen felül gyakorlatilag szinte minden jelenlegi és a közeljövőben népszerűvé váló szabványt támogat. Mivel a platform elsősorban multimédiára, és a közeljövő webes szabványaira lett kihegyezve ezért ez szvsz nem elhanyagolható.

    Ugyan nincs benne a cikkben, de a lapka egész területének csak egy alig 1/4 részét foglalják el a CPU magok:

    DBob:

    "Így gyakorlatilag anyagilag bukok, és egy kvázi-gyengébb platformot kapok helyette."

    Komolyan nem értem, hogy mi alapján tartod gyengébbnek ezt a platformot, mint azt amire a D945GSEJT alaplapod épül. Magyarázd el nekem légyszi, hogy pontosan miben gyengébb.

    Translator:

    Én még nem hallottam olyan MP3 kódolóról ami GPU-t tudna használni.

    bogyo112: Ennek a platformnak akkor nem te vagy a célközönsége. Majd esetleg az erősebb Llano alapú megoldások környékén lesz érdemes keresgetned, de az majd csak nyáron érkezik.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Új hozzászólás Aktív témák