Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Translator

    tag

    válasz Oliverda #131 üzenetére

    :: a lapka egész területének csak egy alig 1/4 részét foglalják el a CPU magok

    Régebben volt arról szó, hogy az új Atom 10%-a GPU, ennek meg cirka 50%-a. Ez elég jól meghatározza, hogy mit lehet tőle elvárni.

    :: Én még nem hallottam olyan MP3 kódolóról ami GPU-t tudna használni.

    Videóba besegít, audióba meg nem tudnak? Nem jó ez így :N

    [ Szerkesztve ]

    Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

  • DBob

    őstag

    válasz Oliverda #131 üzenetére

    "Komolyan nem értem, hogy mi alapján tartod gyengébbnek ezt a platformot, mint azt amire a D945GSEJT alaplapod épül. Magyarázd el nekem légyszi, hogy pontosan miben gyengébb."

    Örülök hogy legalább az anyagi bukást nem kérdőjelezted meg... ;]

    Egy Brazos CPU mellé pakolt remek GPU-jából egy torrent kliens és samba mit használ ki? A soros terminált vagy a vnc-t is gyorsítja? (nincs rákötve megjelenítő, minek) Beéri terhelve 15W-al a Brazos? Van neki szabvány power-jack csatlakozója, vagy venni kell hozzá Pico-PSU-t tízen-húszonezrekért? Belefér egy M350 házba, vagy másik mini-itx házat is vennem kell? Passzív hűtéshez mekkora plusz összeget kell rákölteni? Egyáltalán cserélhető a borda? Ha nem cserélhető, és leveszem a ventilátort mennyire fog megszaladni a hőmérséklet? (tudniillik attól hogy 140-150°C körül megy tönkre egy szilícium tranzisztor, nem jelenti azt hogy ennyit érhet el a CPU hőmérséklete) Van rajta kivezetve párhuzamosan elérhető IO, hogy ha már 24/7 megy a gép, akkor vezérlési / szabályozási feladatokat ellásson (ez még nálam sincs kivitelezve, de MCU-ról megpróbálok áttérni)

    Most így hirtelen ennyi jutott eszembe, mint az általad említett D945GSEJT lapom közti váltáskor felmerülő esetleges kérdések. Szerintem jól látható, egyik se az esetleges előnyöket firtatja. Elmagyaráztam miben gyengébb.

  • Malachi

    addikt

    válasz Oliverda #131 üzenetére

    ezt elhiszem, de a PH olvasók a PH alapján tájékozódnak, nem külföldi oldalak alapján. általában. én is csak teszteket olvasok angolul, minden másra ott a PH. :D

    na jó, felesleges boncolgatni ezt. neked igazad van abban amit állítasz, én csak okokat próbálok találni arra, itt miért vártak túl sokat a rendszertől. továbbra is azt gyanítom, hogy Abuék is többet vártak tőle, legalábbis a korábbi cikkek hangvétele alapján mondom ezt. ezért alakult ki a felfokozott várakozás többekben. de talán én tévedek. részemről ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák