Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz lenox #37 üzenetére

    A Zen elso korben a szerver/HEDT piacra valo visszaterest celozza, tehat semmi koze a Pentiumokhoz, i3-akhoz, de me'g az i5-okhoz sem. Masodik korben johetnek majd az APU-k. Az APU-kkal viszont az a gond, hogy egyre kevesbe izgalmasak az AMD megoldasai. Anno (par eve) mindenki hulyenek nezett, amikor ova intettem az AMD-t attol, hogy leadjon a feszitett tempobol. Arra figyelmeztettem mindenkit, hogy az Intel fejlodik a legkomolyabb tempoban a GPU-k piacan. Volt honnan (= a beka s*gge alol) felfejlodniuk, de minden evben hoztak a szokasos 20-25%, sokszor me'g nagyobb elorelepest az iGPU teljesitmenyben. Pontosan az tortent, amire gondoltam: az 5775C-vel az Intel iGPU-ban is beerte (sot, lenyomta) az AMD-t -- holott a Llano es Trinity idejeben ez me'g sci-finek tunt. Az APU-k egyetlen igazi elonyet is sikerult ezzel lenullaznia az AMD-nek a toketlenkedessel. Az elso Kaveri ota lenyegeben leallt az iGPU-k fejlodese, csak a farigcsalas megy. Mar a Kaverinak is at kellett volna tornie az 1 TFLOPS-os hatart (iGPU FP32), az pedig mind a mai napig nem sikerult az AMD-nek. Oke, hogy ott volt nekik a GCN, tok jo architektura, de amiota azt beraktak az APU-kba (Kaveri), azota megy a reszelgetes. Sot, me'g 2016-ra sem tunik ugy, hogy lenyegesen elore tudnanak lepni, holott a Skylake me'g komolyabbat fog szolni iGPU-ban (is), mint az 5775C. Nem is csoda, hogy az Intel bedobta a Kaby Lake-et, mar egyszeruen nincs hova rohanniuk, nincs kivel meccselni az x86 fronton :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák