Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lenox

    veterán

    válasz Fiery #43 üzenetére

    En az ar felol gondolkodtam, nem apu/nem apu szempontbol. High-end desktopban szerintem semmilyen erdemleges piacot nem tudnak fogni, csak akkor lesz az egesznek ertelme, ha olcsobb szegmensben tudnak eladni nagy mennyiseget.

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Fiery #43 üzenetére

    Az, hogy az AMD-nél úgymond "leálltak a fejlesztések és csak farigcsálás megy", egyszerűen azért van, mert nincs keret a komoly áttöréssel nem kecsegtető, a meglevő, nem sikeres termék iterálását jelentő párhuzamos fejlesztésekre. Említtetted az FX-9590-et, mint a buzzgenerálás pozitív példáját. Nos, ha jól tudom, ez egy olyan buzz volt, ami az égvilágon semmilyen erőfeszítést (még egy új steppinget sem! csak válogatást) nem követelt az AMD-től, így tehát a veszteségek további növelése nélkül meg tudták tenni.
    Az említett TFLOPS határ áttörésre, vagy bármilyen hasonló presztízsfejlesztés csak még mélyebbre ásta volna a gödröt az AMD költségvetésében, amíg erre nem megfelelőek a körülmények. Az iGPU tudásban most is a csúcson van, a mennyiségi mutatókban marad el. Ezen az eddigi technológiai keretek között nincs mód segíteni, vagy csak (különösen a piaci helyzetet figyelembe véve) csak még tovább növelve a veszteségeket.

    Mik ezek a keretek? Egyrészt a bérgyártók gyártástechnológiája, ami évekre súlyosan beragadt, jóval az Intel mögött; másrészt az elhibázott Bulldozer architektúra, ami helyett nem lehetett pikkpakk előhúzni egy másikat.
    Nem te mondtad meg annó előre, hogy gyenge lesz a Bull? De. Akkor viszont azt is tudtad, hogy jobb híján az AMD 5 évig ezzel fog főzni (mert ennyi idő egy zsír új architektúra kifejlesztése), és addig minden egyes lépés legfeljebb csak a kármentésről szólhat, hogy ha guggolva is, de kihúzza a következő fejlesztés beéréséig a cég.

    Valóban, sok elhibázott, meg nem valósult, törölt fejlesztése volt az AMD-nek, de volt köztük sikeres is . Az, hogy az Intel hány fejlesztése nem jut el a piacig, kevésbé tudjuk, mert nem szorul rá, hogy a fejlesztés korai fázisában levő projekteket hypoljon.
    Én sajnos úgy látom, hogy az AMD zsugorodása mind a túlerejű piaci verseny, mind a fogyasztói szokások törvényszerűsége, változásai okán hosszútávon szükségszerű. Bár ne lenne igazam. Az AMD-nek egyszer volt igazi esélye ennek megfordítására (felnőni a nagy Intel mellé) a K8 idejében, de ez nem valósult meg, és ennek az okai nagyrészt piacellenes műveletek voltak - erről ugye papírunk is van.

    Az elkanászodott gyerek hasonlatodat hagyjuk, szerintem úgy rossz ahogy van.
    Nekem egy másik jutott eszembe, mégpedig az indiánok: hogy a f*szba voltak olyan bénák, hogy a sápadtarcúak úgy föléjük nőttek, hogy a saját prérijeikről kiszorították őket, és rezervátumban élő páriákká züllöttek? Ja, hogy a fehérek cirka kétezer évvel fejlettebb technológiájával és sokszoros létszámfölényével szemben esélyük sem volt? Pedig de sokan szorítanak a kis hős indiánoknak, mint itt sokan az AMDnek (én is) :)

Új hozzászólás Aktív témák