Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zeratul

    addikt

    válasz lenox #99 üzenetére

    Már pedig a Sergio Marchionne a FIAT CEO-ja évek óta ígéri az Alfa felvirágoztatását és az új modelleket, de azok elég nyögve nyelősen érkeznek, a régebbieket nem fejlesztik, az eladásszám meg zuhan. Ja és az egész FIAT csoport elég szarul áll. Ott is a Chryslerrel történő fúzióval kezdődött, a Chryslert helyre pofozta üzletileg, de FIAT ebbe szinte bele döglött.

    [ Szerkesztve ]

  • Petykemano

    veterán

    Az AMD túlélését a zenig a semicustom üzletág biztosíthatja. Tavaly októberben megszellőztettek két megrendelést. Most arról pletykálnak, hogy a nintendo is az amdtől vesz konzolcsipet. Illetve még pletykább dolog, de talán a facebook is előfizető lehet egy apura.
    kicsit remélem, ha kellően nagy hülyeségeket mondok, abu kiigazít az igazsággal. Már több nekisezeg nekiszegezett kérdésemet figyelmen kívül hagyta. Csak nem tudom, hogy túl hülyeség volt-e vagy túl igaz.😃😃😃

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • tamikomac

    aktív tag

    válasz Gyuri27 #50 üzenetére

    Minden jelenlegi Intel árat 2-vel lehetne szorozni IGP nélkül...

    Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz edari #103 üzenetére

    Igen, valamelyik topicban olvastam Abutól ezt az indoklást, csak akkor hogyhogy az Intelét meg lehozzák? Szerintem az AMD-vel kapcsolatos hír most jóval olvasottabb lenne (illetve lett volna pár napja, mikor még hír volt), de az ő döntésük, arról írnak amiről jónak látják.

    (#104) Sinesol:

    Köszi, de elolvastam már amikor kijött. :) Csak a PH!-ról hiányoltam a hírt, de aztán ennyi, nem szeretném túlpörögni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz #72042496 #106 üzenetére

    Én nem vagyok beavatva az IT Café szerkesztésébe. Őket kérdezd ezzel kapcsolatban. Nyugodtan írj nekik el fogják olvasni. Pénzügyi jelentésre általánosan írtam, hogy a PH-n már régóta nincs. Egyrészt azért, hogy ne legyen sok átfedés a társoldalunkkal, másrészt pedig azért mert gyakorlatilag régen sem érdekelt szinte senkit. Ezért került át ez a rész az IT Caféra teljesen, mert inkább oda jár az üzlet iránt érdeklődő olvasó.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Fiery

    veterán

    válasz ukornel #92 üzenetére

    "Az iGPU tudásban most is a csúcson van"

    Es lathatod, hogy mennyire irrelevans ez. A tudas miatt nem fognak az emberek vasarolni. A teljesitmeny miatt is csak addig, amig nem volt 5775C :( Viszont az 1 TFLOPS mint "alomhatar" attorese fontos lepes lehetett volna, ahogy az 5 GHz attorese is az volt.

    "hogy jobb híján az AMD 5 évig ezzel fog főzni (mert ennyi idő egy zsír új architektúra kifejlesztése)"

    Egyreszt senki nem mondta, hogy az AMD-nek vagy masnak 5 ev kifejleszteni egy uj x86 architekturat. Lehet az 2, 3, 4, 5, 6, akarhany ev. Masreszt, es ezt mar egy masik topicban kitargytaltuk, tehat most ne is menjunk bele, csak megemlitem: a Bulldozerrol mar a megjelenese (2011 oktobere) elott is lehetett pontosan tudni, hogy bukta lesz, nem lesz eleg jo. Ergo nem 2011-ben, a Zambezi megjelenese idejen, hanem mar elotte cca. 1 evvel neki kellett volna allni az utod fejlesztesenek. Ez nem tortent meg, legalabbis en nem tudok rola, hogy 2010 kornyeken alltak volna neki a Zennek. Sot, en ugy tudom, az inkabb 2013-2014 kornyeken indult el. De most mar mindegy is, majd meglatjuk, most mit tud guritani az AMD.

    "Valóban, sok elhibázott, meg nem valósult, törölt fejlesztése volt az AMD-nek, de volt köztük sikeres is"

    Az AMD helyzetet tekintve SZVSZ tul sok volt a torolt fejlesztes, es tul keves a sikeres termek. Vegeredmenyben mindig a piac, a vasarlok dontik el, hogy mi a sikeres. Ha pedig ebbol a szempontbol nezzuk, akkor lenyegeben a Conroe ota nem volt igazan sikeres AMD termek, kiveve a konzol APU-kat. A Jaguar/Puma+ alapu APU-k nagyon jol sikerultek, de azokat meg nem sikerult eleg gepbe eljuttatni. Gondolkoztam rajta, es sanszos, hogy ennek az is lehetett az oka, hogy egyszeruen a piac a Bulldozer alapu APU-kra es CPU-kra figyelt, azok alapjan skatulyazta be az AMD-t a vasarlokozonseg, es onnantol mar mindegy volt, hogy mas szegmensben jo vagy rossz termeket gyart az AMD :( Sot, tovabbmegyek: teoriam szerint a Radeonok (a dGPU-k) gyengelkedesenek is lehet tobbek kozt ez is az oka. Valahogy jobban mentek a Radeonok, amig ATI volt rajuk utve. Amiota AMD van rajtuk, es az AMD-re raragadt az "olcso de nem eleg gyors termeket gyarto ceg" stigmaja, azota nem mennek a Radeonok sem olyan jol. Ezen persze a Maxwell sem segitett, es persze azt sem mondom, hogy kizarolag ez tehet a Radeonok gyengelkedeserol...

    "Az, hogy az Intel hány fejlesztése nem jut el a piacig, kevésbé tudjuk, mert nem szorul rá, hogy a fejlesztés korai fázisában levő projekteket hypoljon."

    Bocs, de ez nem igaz. Az Intelnel is pontosan tudjuk, hogy milyen projekteket torolnek, es mi kerul piacra maskepp, mint terveztek. Nagyon frankon kiszivargott az is anno, hogy a Tejast (NetBurst alapu Prescott/Presler utod) torolte az Intel, es helyette a Conroe jon. Az is kiszivargott, hogy eredetileg lett volna Broadwell desktop proci, aztan az is, hogy toroltek, aztan meg az is, hogy megis lesz, de csak eDRAM-os verzio jo sok $$-ert. Az Intel azonban az igazan komoly lepeseket vegigviszi, legfeljebb valamennyi kesessel, de nem varialnak oda-vissza egyfolytaban. Nincs az, hogy jon a Broadwell, aztan tortlik az egeszet, jon helyette a Skylake, stb. Az Intel mar evekkel ezelott leirta a roadmapre a Haswell --> Broadwell --> Skylake harmast, ezek pontosan ugy valosulnak meg, csak nem pont abban az evben, amit par eve mondtak. Az AMD ezzel szemben az eveket se talalja el, es a termekeket sem. Erdemes visszanezni a regi roadmapeket: valami borzalom, hogy milyen sok termek ment a kukaba. Nem szamoltam ossze, de siman lehet, hogy az eredetileg beharangozott termekek fele kukaban vegezte. Ez borzalmas eroforras pazarlas, es a befektetok szamara is nagyon rossz jelzes.

    "Az AMD-nek egyszer volt igazi esélye ennek megfordítására (felnőni a nagy Intel mellé) a K8 idejében"

    Fel is nottek. Emlekezzunk csak arra, amikor a cegek elkezdtek 4 socketes Opteront vasarolni. Az volt az igazi indikatora annak, hogy az AMD megerkezett mint komoly CPU-gyarto.

    "de ez nem valósult meg"

    De megvalosult. Csak aztan elkezdodott a benazas.

    "és ennek az okai nagyrészt piacellenes műveletek voltak - erről ugye papírunk is van."

    Ne haragudj, de mar kezd unalmas lenni, hogy minden AMD-s vergodes moge ezt kell felhozni. Igen, ez nem segitett, de kozben hol volt a K9? Ezert lett elszurva a K10? Ezert lett hibasan megalmodva a Bulldozer? Ugye hogy nem... Azok a hibak, amiket az AMD elkovetett, a legtobb esetben nem penzkerdesek voltak, nem az illegalis piacbefolyasolo tenyezok eredmenyekent alltak elo. Ha anno mindenki ugy jatszik, ahogy illik, akkor is ugyanugy el**sztak volna a K9-et, ugyanugy hibasan jelent volna meg a K10, es ugyanugy rosszul sikerult volna a Bulldozer architektura. Legfeljebb annyi kulonbseg lett volna, hogy a K8-bol tobbet adott volna el az AMD, de utana, foleg a Conroe erkezese utan, a piac ugyanugy a gyorsabb termekre szavazott volna, es az AMD adott esetben nagyobb piaci reszesedese ugyanugy elfogyott volna mostanra.

    Az indianos hasonlatod nekem nem szimpatikus, de elfogadom, hogy ha azt gondolod, hogy az Intelt egy technologiailag sokkal fejlettebb cegnek tekinted, mint az AMD-t -- amennyiben sapadtarcu = Intel es indian = AMD a Te analogiadban. Nem az, egyebkent, marmint nem annyival fejlettebb ceg az Intel, mint az AMD. Van egy oriasi kulonbseg a 2 ceg kozott, ami miatt szerintem reszben ide jutott az AMD, de ez csak az en teoriam ill. megfigyelesem, tehat siman lehet, hogy nincs igazam, nem is irom le.

  • Oliverda

    félisten

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Fiery

    veterán

    válasz Zeratul #97 üzenetére

    En nem hiszek az osszeeskuves elmeletekben. Raadasul, mar most is bagoert el lehetne vinni az egesz ceget, megsem viszi el senki. Ez szamomra azt jelzi, hogy a ceg nem ertekes, nincs ertekes technologiajuk. Marmint masok szamara nincs, onmagukban ertekes technologiak birtokaban van az AMD.

    SZVSZ mar felvasaroltak volna a ceget, ha a GCN villantani tudna az ARM-os iGPU-k elleneben, Android alatt. Ezert is szomoru, hogy toroltek az androidos projektet -- vagy legalabbis 1-2 evvel eltoltak.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Abu85 #107 üzenetére

    Köszi, ez fontos részlet. Holnap alighanem írok is nekik.

  • Petykemano

    veterán

    válasz Fiery #15 üzenetére

    Én a minap Olyan pletyót olvastam, hogy nagyon ráfeküdtek a zenre és volt két finfet tapeout, s ha egyike a zen, akkor lehet, hogy jövő nyár közepére végülis megérkezik. Ellentétben az eddigi q3-q4-gyel. Persze csúszni még csúszhat.

    A 20nm-en csodálkoznék. A 22nm-es fd soi képességeit tekintve alkalmasabb lenne egy mobilcsipre, csak elvileg nem arra való. Nameg ha igaz abu azon állítása, hogy a hdl saját, akkor nyilván pénz és idő többfelé portolni, fejleszteni. Ez a finfet irányába mutat.

    Vajon ha megtörténne egy carrizo die shrink és pöpec lenne, Sikerre tudná vinni az AMD? A jó termék elég lenne?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz Abu85 #38 üzenetére

    Ez igaz az nvidiára is?
    Nem átok is ez egyben?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Fiery

    veterán

    válasz Petykemano #112 üzenetére

    "Én a minap Olyan pletyót olvastam, hogy nagyon ráfeküdtek a zenre és volt két finfet tapeout, s ha egyike a zen, akkor lehet, hogy jövő nyár közepére végülis megérkezik"

    Ugy legyen. Mondjuk az erdekes kerdes lenne, hogy ha egyszerre 2 termeket fejlesztenek 14 nanora, akkor mi a masik? :) 14 nanos Bulldozer, vagy valami dGPU? Esetleg megis lesz jovore Amur, csak 14 nanon?

    "Vajon ha megtörténne egy carrizo die shrink és pöpec lenne, Sikerre tudná vinni az AMD? A jó termék elég lenne?"

    Szerintem a jo termek most mar keves. Game changer tipusu termek kell, kulonosen a Skylake es a Broadwell-E elleneben :( Az persze kerdeses, hogy egy 14 nanos Carrizoval mennyi tapasztalatot tudna gyujteni az AMD, megeri-e egyaltalan foglalkozni vele. Vagy az APU-k annyira mas allatfajtak (a nagy iGPU miatt), hogy irrelevans az egesz, es egyszerubb minden eroforrast a Zenbe tolni. Valoszinuleg ez utobbi a helyzet.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #110 üzenetére

    A GCN nem jó a mostani API-khoz. Az Androidon sem lenne az.

    Nézd a GCN3-at és a Gen8-at:
    GCN3: pure bindless hardver, a bekötést a processzor nélkül végzi, a front-endben sok parancsprocesszor, rengeteg compute parancslista (2-64), stream rendszer (SIMT).
    Gen8: szoftveres bekötés a processzorral, a front-endben egy parancsprocesszor, egy compute parancslista, 4+4 co-issue SIMD.

    És akkor az API-k:
    DX11: szoftveres bekötés a processzorral, egy kezelt parancslista kevés parancs lehetőségével, a D3D bájtkód vec4-es.
    DX12: pure bindless modell, bekötés a processzor nélkül, teljesen aszinkron parancskezelés copy-compute-graphics, a D3D bájtkód vec4-es.

    A váltás most az AMD-nek lesz jó, és másnak rossz. Ha majd lesz Vulkan Androidon, akkor be lehet tolni a GCN-t. De OpenGL ES 3.1-ben nem.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Petykemano

    veterán

    válasz Fiery #114 üzenetére

    Abu azt mondta, iskolakezdésre érkezhetnek meg jövőre a finfet gpuk. Úgyhogy lehet, hogy a másik az a greenlandgreenland.

    Én nem látok gamechanger terméket... hacsak az nem van, Hogy a cannonlaket azért tolta el az intel, mert nem engedheti meg magának azt, Hogy egy igpu iteráció kimaradjon/csússzon hasonló okokból, mint a broadwell. Ez Most persze elég képtelenül hangzik.

    Szerintem a zen se gamechanger. Önmagában nem. Azzal csak azt vakarhatja le magáról, hogy gyenge a CPU rész. De még mindig el kell találni, hogy mi lesz a jó termék. Most mondja abu, Hogy a zen a játékosokat nem fogja már érinteni. De ki tudja, lehet, hogy sima CPU 2017-ben már a szerverpiacra se fog kelleni. Szóval itt megint sakkozni kell, marketingelni, stb, és ebben az AMD nem túl sikeres mostanában.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • edari

    őstag

    válasz Abu85 #115 üzenetére

    De már megint azzal jössz hogy mi lesz....

    Senkit nem érdekel hogy az amd mikor fog jó cuccokat adni. Most legyenek jók. Most akarják az emberek megvenni.

  • Z_A_P

    addikt

    válasz Abu85 #115 üzenetére

    Teha ha kinn lesznek a DX12 jatekok, akkor az Intel IGP-k le lesznek mosva az AMD IGP-k altal?

    OK

  • Petykemano

    veterán

    válasz Z_A_P #119 üzenetére

    ez eddig is így volt. mikor fog ez úgy számítani, hogy ez még mindig igaz lesz?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • solfilo

    veterán

    Arról lehet valamit tudni, hogy itt (A8-7650K vs A8-7670K) miért a CPU rész kapta inkább az boostot, ellentétben az A10-7850K vs A10-7870K relációval, ahol az IGP órajelét tolták meg?

    mod: jah igen, azt majdnem elfelejtettem, hogy ez a proci most már remélem nyugdíjba küldi az A10-7700K-t. Eleje óta pikkelek rá a neve miatt.

    [ Szerkesztve ]

    solfilo

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Z_A_P #119 üzenetére

    Alapvetően az Intel a mostani GenX architektúrát a DirectX 10-hez tervezte. Azért ilyen, mert a reform lehetőséget kizárták. És most ez jó is. Vec4 operációkat fordít az FXC, 2000 rajzolás/frame általános limit, kihasználás alacsony, így mehet a nagy turbó, stb. Ezek a döntések a DX12 alatt nem tesznek majd jót. Ha megnézed a DX12 API overhead tesztet, akkor azon látszik, hogy az Intel architektúrája gyakorlatilag alig gyorsul a DX11-hez képest. Legalábbis azt figyelembe véve, hogy az AMD mennyit javul.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz edari #118 üzenetére

    A jelenben - sőt a múltban - is vannak jó AMD-s termékek (pl Carrizo, Mullins), csak az elérhetőségükkel van gond. Amúgy HTPC-be/mozigépbe sztem továbbra is az AMD APU a király.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Kékes525

    félisten

    Az AMD versenyképes az Intellel? Szerintem nem igazán, mert nagyon drágák a CPU-k. Szerintem. Régebben mintha olcsóbbak lettek volna. Legalábbis 1-2 fajta csúcs proci kivételével.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • edari

    őstag

    válasz t72killer #123 üzenetére

    Nem tagadom, igy van. De az alatalad felsorolt cuccokal szerelt gépeket nem latom tömegek kezében.

    Ez a majd igy-ugy dx szöveg meg mar unalmas. Kell idő h kijöjjön ertelmes mennyiségű dx12-es jatek, az idő meg most az AMD ellen dolgozik.

    (Apró szösszenet: ha a dx12 a mantle-höz hasonlóan zabálja majd a vramot, akkor komolyan gondolták a furyt 4gb-al? Vagy megint jön majd vmi szoftveres trükk amivel ezt a problémát kibackelik?)

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Abu85 #115 üzenetére

    Valahogy nekem így rémlik eddig is a GCN felszopása ment, hogy mennyivel jobb az NV megoldásoknál tesszelálásban, ebben, abban, mindenben. DX11 alatt is. Most akkor azt akarod mondani, hogy már három generáció óta majd a valamikori jövőre fejlesztést akarják eladni a piacon?

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz #06658560 #126 üzenetére

    Azért a GCN nem véletlen viszi a konzolüzleteket. De a hatékony működtetéséhez szükséges egy szoftveres reform. Ezért nyomta át az iparon az AMD az elképzeléseit, amire a DX12 és a Vulkan is épül.
    Az ipar egyébként is erre akart menni a hardvertervezésben, csak nehéz egy memóriaalapú architektúrát úgy letervezni, hogy az elavult API-kkal is működjön. Lásd például a Larrabee, ami hiába működött alternatív programozással, annyira messze volt az reform lehetősége, hogy nem adták ki a hardvert.
    Az AMD csak ránézett az Intel Larrabee-re és a Sony libGCM-re, és átformálta őket. Más is látta ezekben a lehetőséget, csak féltek attól, hogy nem tudják szabványosítani a koncepciót. Az AMD stratégiája erre az volt, hogy egy csomó top fejlesztővel lepacsiztak, hogy együtt átnyomják a reformot.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Fiery #108 üzenetére

    "lathatod, hogy mennyire irrelevans ez [...] az 1 TFLOPS mint "alomhatar" attorese fontos lepes lehetett volna, ahogy az 5 GHz attorese is az volt."
    Na erről beszélek én is! Irreleváns, ezért a szűkös forrásokat azokra a területekre kell(ene?) koncentrálni, amik pillanatnyilag fontosabbak.
    A kérdés az, hogy milyen áron érik el az "áttörést"? Az 5GHz valójában nem jelentett áttörést a szó igazi értelmében, csak válogatott lapkák gyári tuningja volt, ami egy rendkívül kompromisszumos rétegterméket eredményezett. De ez legalább nem is vitt el tényleges fejlesztési költségeket, csak a leválogatásnál kellett átszabni a dolgokat, meg a marketingnek kellett megcsipkednie magát. A nagyobb IGP viszont extra fejlesztési költséget jelentett volna, értelmetlenül, mert nem lehetett volna kihasználni. Akinek kell a TFLOPS+ teljesítmény, annak úgyis ott a Tahiti, aztán főleg a Hawaii - a megfelelő memória sávszélességgel. A jelenlegi technológiai szinten, a jelenlegi termékkategóriákban APUban ezt nem lett volna értelme a piaci nyereség reményében erőltetni.

    "Egyreszt senki nem mondta, hogy az AMD-nek vagy masnak 5 ev kifejleszteni egy uj x86 architekturat. [...] a Bulldozerrol mar a megjelenese (2011 oktobere) elott is lehetett pontosan tudni, hogy bukta lesz, nem lesz eleg jo. Ergo nem 2011-ben, a Zambezi megjelenese idejen, hanem mar elotte cca. 1 evvel neki kellett volna allni az utod fejlesztesenek."
    Az öt év természetesen csak egy irányszám, de szerintem egy jó irányszám. (Lásd még a sokat idézett Fischer Erikes ITCafé cikket.) Az Intel sem kukázhatta egy-két generáció után a Netburst-öt. Ezt bizony nem lehet pár év alatt megúszni.
    Te is tudod, hogy az AMD-nek nem volt kerete független, párhuzamos fejlesztési projektek futtatására. Erről már én is kifejtettem a véleményemet korábban. Persze, a mérnökök a Bulldozer piacra kerülése előtt már biztosan látták, hogy az csak "félkarú óriás". De ez még nem adott instant pánikra okot, mert bíztak az órajelekben. Rengetegszer le lett írva, hogy a Bull magas órajelekre lett tervezve - érdemes megnézni, (kiegyensúlyozatlan teljesítménye ellenére) magasabb órajelekkel milyen erős versenyző lett volna a maga idejében az FX 8150 és 8350. A baj másik része viszont pont a gyártástechnológia volt, a GloFo 32nm-es eljárása nem sikerült valami jól sem a teljesítmény, sem a kihozatal szempontjából. A szivárgó áram az egekben, a fogyasztás drasztikus - így nem lehetett elérni azokat az órajeleket, amikről a mérnökök álmodtak - ez viszont csak 2011 folyamán derült ki!
    Na, ekkor születhetett meg a logikus döntés, hogy a hiba helyrehozását egy új csapatra bízzák, nem a hibázókra; mégpedig a lehető legjobb szakemberekre, mert nem lehet még egyszer hibázni!. Szerintem neked is van némi elképzelésed arról, hogy egy ilyen súlyos, önkritikus döntés hogyan születik meg. Aztán le kell akasztani azokat a bizonyos szakembereket: megkeresés, tárgyalások, stb ami szintén nem két perc. Mindezt úgy, hogy az új mikroarchitektúra kifejlesztéséig folyamatosan fejleszteni kell a Bull vonalat is, és a marketing se mondogathatja azt, hogy "igazából tök szarul sikerült az előző fejlesztésünk"...

    "Az AMD helyzetet tekintve SZVSZ tul sok volt a torolt fejlesztes, es tul keves a sikeres termek."
    Egyetértek. Kapkodás, szűkös erőforrásokkal, fogyatkozó csapattal.

    "A Jaguar/Puma+ alapu APU-k nagyon jol sikerultek, de azokat meg nem sikerult eleg gepbe eljuttatni."
    Szerintem a régi piacellenes mechanizmusok továbbra is működnek rendületlenül. Tudod, attól, hogy valakinek üldözési mániája van, az még nem jelenti azt, hogy nem üldözik :P

    "a piac a Bulldozer alapu APU-kra es CPU-kra figyelt"
    Mi a piac? A végfelhasználók? Vagy a PC/laptopgyártók is idetartoznak?
    Itt a PH!-n van egy jópár ember, laikus is, aki nyomon követi a procik piacát, és határozott elképzelései vannak arról, hogyan nézhetne ki pl egy AMD-s noti, de a piacra kerülő termékeknél valami szinte mindig másodrendű: gyenge zsanér, fölösleges dGPU, kevesebb memória, TN panel, stb. Nevetségesnek tartanám azt a föltételezést, hogy a nagy összeszerelők naív skatulyázásból, hozzá nem értésből nem adnak ki értelmes AMD-s terméket.

    "Az Intelnel is pontosan tudjuk, hogy milyen projekteket torolnek, es mi kerul piacra maskepp, mint terveztek. Nagyon frankon kiszivargott az is anno [...]"
    Kiszivárgott, vagy nagy felhajtás után jött a pofáraesés? Nem ugyanaz...

    "Ne haragudj, de mar kezd unalmas lenni, hogy minden AMD-s vergodes moge ezt kell felhozni. Igen, ez nem segitett, de kozben hol volt a K9? Ezert lett elszurva a K10? Ezert lett hibasan megalmodva a Bulldozer? [...] Legfeljebb annyi kulonbseg lett volna, hogy a K8-bol tobbet adott volna el az AMD, de utana, foleg a Conroe erkezese utan, a piac ugyanugy a gyorsabb termekre szavazott volna"
    Állj! Amit itt nem veszel figyelembe, az a brandépítés, ami fontosabb még a jó termékek gyártásánál is. Erre lehetett volna elvi lehetősége az AMD-nek a K8 idején, de rajta kívülálló okok miatt ez elúszott. Ha boldog-boldogtalan, szakértő és láma kívülről fújta volna, hogy az AMD pont olyan, vagy gyorsabb, mint az Intel, akkor egy-egy sikertelen generáció nem vetette volna vissza az eladásait, mert úgy is megveszik, ha igazából nem is annyira jó. Ugyanígy jut túl egy-egy bukkanón az Intel is.
    Érdekes, hogy a másik oldalről pont ugyanezt pedzegetted:
    "azok alapjan skatulyazta be az AMD-t a vasarlokozonseg, es onnantol mar mindegy volt, hogy mas szegmensben jo vagy rossz termeket gyart az AMD [...] az AMD-re raragadt az "olcso de nem eleg gyors termeket gyarto ceg" stigmaja"
    Lám, ha ehelyett a "menő és f@sza" skatulyába kerül az AMD, akkor az eladások, és így a későbbi hibák kiköszörülésére is felhasználható források nem csökkentek volna le olyan mértékben, mint ahogy.

    "elfogadom, hogy ha azt gondolod, hogy az Intelt egy technologiailag sokkal fejlettebb cegnek tekinted, mint az AMD-t"
    Technológiailag fejlettebb, de természetesen sokkal kisebb arányban, mint a hasonlatban. Inkább a döntő mennyiségi fölényre (anyagiak, birtokolt piacok aránya, szerződött partnerek száma) akartam fölhívni a figyelmet.
    Meg persze arra az értelmetlenségre, amikor dühös vagy a sokkal kisebb cégre, mert nem képes legyőzni Góliátot. Olyan, mint amikor a nagytudású sportkommentátorok szétszednek egy versenyzőt, hogy a p***ába nem volt képes hozni az aranyat az olimpiai döntőben? Hát hogy, öcsém, állj oda te magad, aztán mutasd meg, hogy kellett volna... mormogom olyankor a fogam közt.

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz edari #125 üzenetére

    HTPC-nél Haswell előttig elég prózai ok szólt az intel ellen: az igp-k nem tudták a 23.976Hz-et. Tény, hogy ennek ellenére kevesen építettek AMD APU-ra HTPC-t. Csodálkoztam rajta, hogy ezt a ziccert kihagyta az AMD. Manapság az intel igp-k mindent tudnak, ami a mozihoz kell, alacsonyabb fogyasztással. (egy Pentium N3700 <6W-ból megoldja a feladatot 4k3D lejátszásig bezárólag, ráadásul aprópénzért).

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • zoli7903

    csendes tag

    válasz ukornel #128 üzenetére

    "This is the 4th generation of the Bulldozer core family which was initially launched in 2011 in server and 2012 in client SOCs. The program was successfully headed towards completion in late 2012, when we decided to do a technology change. The ownership and most of the work to complete the project was shifted to our Boston Design Center, which enabled the Sunnyvale team to take on a new from scratch design."
    link Nem nevezi meg, de gondolom ez volt a végül törölt a Komodo.
    A Zen fejlesztése így valamikor 2012 végén vagy 2013 elején kezdődött Jim Keller vezetésével aki 2012 őszén tért vissza.

    [ Szerkesztve ]

  • ukornel

    aktív tag

    válasz zoli7903 #130 üzenetére

    Köszi. Tehát 2012 végén volt a döntés, innentől kezdődhetett a tervezés. Ha jövő év végén jön a Zen, akkor ez négy éves fejlesztési időt jelent. Ez pont a középértéke a korábban hivatkozott cikkben Fischer Erik által mondott 3-5 évnek.
    Igazából nem is az évek pontos száma a lényeges, hanem az, hogy a Bulldozer kijövetelekor lehetett tudni, hogy ennyit ki kell tudni húznia a saját zsírján, romló versenyképességgel, fikazápor közepette.

  • Jack@l

    veterán

    válasz ukornel #131 üzenetére

    Ha nem garázscégről beszélünk, akkor az újabb generációkat egymással párhuzamosan fejlesztik.

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Jack@l #132 üzenetére

    Persze, a Llano piacra kerülésekor már a kanyarban volt a Trinity, és annak az utódjának a fejlesztése is megindult. De itt nem egyszerűen generációkról beszélünk, hanem vadiúj mikroarchitektúra kifejlesztéséről, rögtön azután, hogy a Bull első generációja kijött. Ráadásul, olyan elhatározással, hogy nem a meglevő, hanem egy új vezetésű csapat fogja fejleszteni.
    Új mikroarchitektúrát az Intel sem húzott elő azonnal a Netburst után.
    "Garázscég"
    :U

  • Kronos3000

    senior tag

    Nincs igazi fejlődés egyhelyben topogás van a proci piacon,intelnél is....

    Wasabi...

Új hozzászólás Aktív témák