Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz Angel1981 #31 üzenetére

    Kérlek egészében értelmezd a mondandóm, ez a kiragadás szándékos visszabökés inkább, mintha sértettem volna személyedet a véleményemmel.
    (ergo ne gyerekeskedjünk)
    Szóval reagálva reakciódra, gondolod majd az intel és AMD fejlesztése addig megáll üditőzni, hogy bevárják az arm-et? Akkor leirom úgy, hogy az arm mindig le lesz maradva az x86 piac default képviselőihez képest.

    Aztán persze, az is lehet majd 2012ben világvége lesz, ha látna bárki is a jövőbe, akkor azt az embert már lefoglalták volna. Ilyen alapon bárki vagdalózhat a jövőt illetően, ezek mind csak feltételezések.

    De mindezek mellett én is azt mondom, olcsó gépet a népnek, csak ebböl valószinű megint nem az fog kisülni, akkor minek is örülünk?

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz Angel1981 #64 üzenetére

    Amit irtál az mind igaz. Jelenleg. Most valóban nem kell erősebb vas. Aztán a többit meg majd Billék eldöntik.
    Bár azt hangsújozom: legyen ugy, ahogy szeretnénk. :R

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • cousin333

    addikt

    válasz Angel1981 #64 üzenetére

    "3-5 éve az ARM ilyen felhasználás tekintetében még gyakorlatilag nem volt sehol, most meg dominál az okostelefonoknál, a tableteknél, és kacsingat a notebookok irányába"

    Igazából 3-5 évvel ezelőtt is már eléggé jelen voltak ezeken a területeken. Mindenki erre írta az oprendszereit, és a programjait. Annyi történt, hogy a "PDA-k" okostelefonok piaca ugrásszerűen megnőtt, ahogy egyre nagyobb kereslet mutatkozott ezen termékek iránt. Ahogy nőtt a piac, úgy nőtt vele együtt az ARM is. Egyszerűen most jtt el az ideje, amikor már mindenki kellően nagy teljesítményű (ezt persze nehéz pontosan meghatározni, de nagyjából körül lehet írni), kis fogyasztású eszközöket akar (mobiltelefon, TV, netbook, tablet, kézikonzol... stb.). És az utasításkészleteivel az ARM legalább olyan egyeduralkodó, mint az Intel az x86-al. Ráadásul ezeken már haszon is van azért szépen. A modell is érdekes: az ARM nem gyárt processzort, csak terveket és jogokat, ellenben tucatnyi nagy gyártó igen. Ezért hasonlítottam az Androidhoz: a Google sem gyárt telefont...

    Egyébként teljesen egyetértek.

    "We spared no expense"

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Angel1981 #64 üzenetére

    Nem feltétlenül egy 3x erősebb processzor fogja megfogni az ARM SoC-okat. Az Intel megelőző csapásként már próbálkozik olyan chipekkel, amik alacsony fogyasztásban felveszik a versenyt az ARM chipekkel. Én mindig azt kifogásolom és ezt értették félre az előző hsz-emben is, hogy látszólag senki nem számít arra, hogy az Intel követi majd az igényeket, ellenben arra sokan fogadni mernének, hogy az ARM majd berobban és vinni fogják a processzorokat, mint a cukrot.
    Nem tudjuk megjósolni a jövőt, csak szubjektív véleményünk lehet azzal kapcsolatban, hogy mi várható 3-5-10 év múlva, a piaci elemzőknek is csak szubjektív véleményeik vannak ilyen tekintetben, hisz képtelenség előre megmondani, hogy ki milyen ütemben lesz képes a fejlesztésekre, amik egy kedvező teljesítmény/fogyasztás arányú chipet eredményeznek. Azt meg pláne nem lehet megjósolni, hogy mik lesznek a piaci igények évek múlva. Szerintem az Intelnek nagyobb esélye van megtartani az előnyét azáltal, hogy olyan processzorokat is fog gyártani, amik kellőképp alacsony fogyasztásúak, de teljesítményben ugyanolyan jók vagy jobbak, mint az ARM chipek. Emellett ahol a fogyasztás nem számít, ellenben a teljesítmény igen, ott az ARM szerintem sosem fog labdába rúgni, hisz ők sem képesek csodákra, nem tudják bármekkorára emelni a teljesítményt a fogyasztás emelése nélkül. Viszont alacsony fogyasztással bizonyos teljesítményre ha egy ARM chip képes, egy Intel chip miért ne lehetne? Egyelőre csak ebben és az IGP tekintetében vannak elmaradva, de 3 év az informatika világában hihetetlenül hosszú idő. Én az Intelre fogadok. Ha tévednék.. így jártam.

    (#67) cousin333: tegyük hozzá, hogy a mobilos és tabletes szegmensben csak jelenleg nincs csak alternatívája az ARM-nak, azonban mint írtam, 3 év hosszú idő. Az, hogy a Windows 8 megíródik ARM-ra egy dolgot jelent csak: a Microsoft egy hatalmas cég, de még így sem engedheti meg magának azt a helyzetet, hogy az Intel mégsem készül el a megfelelően alacsony fogyasztású processzoraival, amik mehetnek a tabletekbe, ezáltal a Microsoftnak nem lenne fegyvere az Androiddal szemben ebben a szegmensben, illetve ha az ARM elkezd terjeszkedni a PC piac felé, ahhoz akkor op.rendszer kell, és ha nem adja a Microsoft, akkor majd adná a Google vagy terjedésnek indulna egy Debian vagy Ubuntu. Ezt akarja mindenképp megelőzni a Microsoft és ezért készül el ilyen hamar a teljes asztali Windows ARM verzióban is. Így biztosítva van a helyzetük bármi is történjen a következő pár év során.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • CYBERIA

    őstag

    válasz Angel1981 #64 üzenetére

    „Hiába fognak szövegelni, hogy "de a miénk 3x erősebb" ha egyszer nem fogja érdekleni az embereket, mert az ARM is több, mint elég!”

    Többnyire most sem a valós igények szerint vesz gépet az emberek többsége.

    Cégeknél már kicsit más a helyzet.

    APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

Új hozzászólás Aktív témák