Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    Én (komolyzenei) koncertrögzítésre használtam sokat, tömörítetlen formátumban. Valami Sony mikrofonom volt hozzá úgy középkategória táján. NAGYON jó felvételeket csinált. Főleg annak fényében mikor meghallgattam utána a Magyar Rádió 4756 csatornás profi felvételeit és 90%-ban hányni lehet tőlük. ;]
    De ez a kor elmúlt, ott fekszik a fiókban és úgy néz ki most már ott is marad. Lefeküdtem a fos Mp3-nak, mint mindenki más is. :(

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • Warck

    tag

    válasz RetepNyaraB #101 üzenetére

    Én 2001-ben vettem egy MDS-JE 640 asztali felveőt és a mai napig hibátlanul müködik. Ha jól emlékszem 90 ezer FT volt, szóval nem volt egy olcsó darab. Sajnos sokáig drága volt, és a lemezeket is drágán adták, de aztán kezdett jó ára lenni. Én azt mondom,hogyha Sony ésszerűbben ált volna hozzá, akkor igazán befútó lett volna, beszéltem pár emberkével akik azt mondták,hogy bonyolúlt volt és azért nem szerette. Szerinetm könnyen kezelhető , de embere válogatja. Sajnálatos,hogy az MD is múzeumba kerül, de hát a fejlődés nem meg állítható folyamat, a PS3-on van lehetőség ATRAC 3 ban rippelni a cd-ket. Sajnos későn kezdte a Sony nyíltabbá tenni az ATRAC 3-mat. Szerintem jobb volt mint az Mp3. Valahol azt olvastam,hogy 64kb-es sebbeségű ATRAC 3 hangminősége meg egyezett a 128KB/s. De ha rosszul emlékszem akkor elnézést, kérek. Szóval mindig Sony fan voltam és leszek is, de boszant,hogy makacs egy cég, sokáig ül valamin és későn vesszi át, bár mostanába kezd fel ébrendi. A Samsung azért tudott rá verni, mert hamar felismerte,hogy a Dvd és BluRay lejátszó Mp3 és divix nélkül eladhatatlan. A tv-vel is ez van, a Sony későn kezdte ezeket be tenni a készülékeibe,de ezt már más is le írta. Szóval hajrá Sony !!

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz elefant #102 üzenetére

    Teljesség kedvéért ezek többnyire saját koncertek voltak; nem ülnék be a Müpába kismagnóval a hónom alatt :B

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • TOM-202

    senior tag

    Viszlát! Ideje volt már, igazából ma már nem hiszem hogy sok embernek hiányozna. Elavult és egyszerűen túlnőtt rajta a fejlődés minden tekintetben.

  • MaUser

    addikt

    válasz dabadab #97 üzenetére

    Ok, így teljesen jogos. ATRAC-nak mondjuk nagy előnye volt (pl. valami kis QS asztali, jobb hordozható), hogy minőségi komponensek vannak mögötte végig, ez sokáig mp3 esetén nem volt adott. Persze ma más a helyzet a milliónyi jobbnál jobb mp3 DAC-val. :)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • elefant

    HÁZIGAZDA

    válasz RetepNyaraB #104 üzenetére

    én simán vittem annó diktafonokat koncertekre. nagyon büszke voltam utána magamra, kábé úgy szólt, mint egy porszívó

  • #16939776

    törölt tag

    2004-5 körül 55K-volt egy hordozható lejátszó, és 80-90K körül egy ugyan ekkora felvevő. Csak csorgattam a nyálam, megvenni nem tudtam :)

    Sony-nak lett volna esze, saját birtokában levő tartalmakkal és minőségi cuccaikkal együtt elég nagy fogyasztói-birodalmat lehetett volna építeni. Persze nem ilyen árazás mellett.

  • Knight666

    aktív tag

    válasz dabadab #66 üzenetére

    "az ATRAC (nyilvan a kor technikai adottsagai miatt is) melyen az mp3 alatt teljesitett"
    Ezt milyen tekintetben érted? Ha technológiai értelemben (ahogy sejthető a hozzászólásodból), akkor fejtsd ki légy szíves, mert én pont a fordítottjáról tudtam eddig. Én írtam annak idején Atrac CD-t, mert ugyanolyan bitrátával jobb minőséget produkált, mint az mp3 (főleg kisebb értékeken mondhatni feltűnő volt a különbség).

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz #16939776 #108 üzenetére

    Ezt már megpróbálta psp esetében filmek kiadásával lemezen (md-hez hasonló, de nem kompatibilis), és az se sikerült neki.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Entryy

    aktív tag

    válasz Zirowe #70 üzenetére

    98as középiskolás korodról beszélsz meg euroról és hi-md ről.

    Euro 2002 január elsején került forgalomba.
    A hi-MDt pedig 2004 elején jelentette be! a Sony.
    Kezdetben itthon a középkategóriás hi-mdk is drágábbak voltak mint 68k különösen 2004/2005ben.

    Abban egyetértünk, hogy nem volt vészesen drága meg megfizethetetlen stb.

    http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

  • ZooLee

    őstag

    válasz mepet #74 üzenetére

    Ezt értem, de jelenleg rengeteg Blurayt vesznek a vásárlók. Főleg nyugaton. Akkor miért vágja maga alatt a fát? Gyártsanak inkább pendriveot vagy mire gondoltok?
    szerk: Vagy csináljanak egy saját Hulu-klónt? Abban mi lenne a trendteremtés?

    Sajnos itt daa-raa-nak igaza van, a Sony mar (majdnem) kivagta maga alatt a fat. :( Nem pendrive-ot kellene gyartani, hanem egy megfelelo hatteret a filmjeik terjesztesehez.
    Nem mindenki akar lemezt venni (valaki irta, hogy az emberek szeretik a kezzellfoghato dolgokat, ez mar csak a kisebb - igényesebb - része az embereknek, egyre kevesebb lesz belőlük. Őket is ki kell szolgálni, de erre pont megfelelőek a mostani eszközök)

    Nem akarok az Applere mutogatni, de egyszer már eljátszotta a zenepiaccal, hogy fogta a már meglévő technológiát (digitális, fizikai hordozó nélküli zeneárusítás) és a szürkezónából átette jogtiszta felületre, mindezt úgy, hogy gyakorlatilag majd' mindenkit behozott a zenepiacról. (ezzel többek között pont a walkman és a CD piacát nyírta ki, - Ja tényleg, az előbbi felsorolásomból a walkman kimaradt, pedig ott aztn tényleg nagyot alkotott a Sony)
    A Sony meg csak nézte, aztán betársult valahogy, holott akkora tartalom volt a kezében, hogy lazán elindíthatott volna egy konkurens (vagy megfelelően együttműködő) saját szolgáltatást is.
    Most ugyanez zajlik, és nem veszik észre? A DVD/BR piac döglődik (többek között pont a lemezek magas ára miatt), a szolgáltatásra már többé-kevésbé felkészültek a szolgáltatók és a vásárlók, az otthoni rendszerek többnyire alkalmasak ilyen tartalom fogadására, mivel csak az egyik dobozt kell lecserélni egy másikra. A "sötét oldal", a szürkezóna dübörögve dolgozik, és ontja magából a tartalmat, csak annyi kellene, hogy valaki összefogja és szolgáltassa kultúrált formában a tartalmat, olyan áron, hogy ne legyen értelme a szürke zónában keresgélni. És itt is az Apple már kotorászik (lásd a pletykák az Apple TV-ről és a köré szerveződő szolgáltatásról), ha megint lenyúlja a piacot a Sony elől, akkor - bár szívből sajnálom - de a Sony megérdemli: Ezen a piacon is óriási tartalom van a kezében, és megint nem tud vele mit kezdeni??? Ráadásul a vas is a kezében van, mert van TV-je (nem is akármilyen) és ott a Gép is: A PS3/PS4-et néhány sornyi kóddal tökéletes multimédiaközponttá lehetne tenni, de jeleneg a tenyérnyi Apple TV is jobb szolgáltlatást hoz magával. Márpedig ha nem lép azonnal és ad egy jó gépet egy jó és olcsó szolgáltatással, akkor legfeljebb megint csak a beszállítója lehet majd egy másik nagynak, aki uralja a piacot és kaszálja a zsét, a Sony pedig ebből is csak aprópénzt kap.

    (Érdekes, de ugyanezt elmondhatjuk a könyvpiacról is: úttörőek voltak az e-könyv készülékeik, messze leköröztek mindenkit, de drágák voltak és nem voltak képesek szolgáltatást mögé tenni, jött az Amazon, és letarolt mindent. Most már nyomokban alig találni eladott Sony e-könyv olvasót, pedig nagyon szuper készülékek, ezt is ejteni fogják, mert egyszerűen nem képesek kiaknázni a lehetőségeket?)
    Sőt, ott a telefon piac is, ahol volt is tapasztalatuk, de be is vásárolták magukat a jóba, de azt sem tudták kihasználni.

    Ha végiggondolod az itt felsorolot eszközöket és területeket, akkor az is látszik, hogy ha van egy megfelelő vezető, aki össze tudta volni fogni felülről a területeket, akkor egy olyan birodalmat építhettek volna fel, amelyben a teljesn napi használatban lévő szórakoztatóelektronikai ökoszisztémát ők tudták volna szolgáltatni. Zene, film, könyv, játék, telefon, tv. Minden, de minden adottságuk és lehetőségük megvolt rá, de elbaltázták (így, múlt időben, mert szerintem már nem fogják tudni utolérni a versenytársakat) És már tényleg csak annyi van hátra, hogy megbillenjen valamerre a fa, és akkor vége a történetnek, majd valami kínai cég felvásárolja őket... :(

    Ha jól tudom, ez már régebben is komoly gond volt a Sony-nál, hogy a belső részlegek nem egymással dolgoztak, hanem versenyeztek, tekintet nélkül a másikra, nem azt nézték, hogy hol tudnak kooperálni, hanem csak azt, hogy a saját részük jó legyen. (Ebben nem vagyok biztos, valahol olvastam, úgy emlékszem a Sonyval kapcsolatban, de mernék rá mérget venni)

  • nismoka

    addikt

    válasz schawo #5 üzenetére

    Azért teremtett pár "trendet" a Sony és gyártottak igazi komoly (ES) audio cuccokat is, ugyan hol volt akkor a sok koreai tömeg bóvli, ezek képtelenek igazi minőséget gyártani csak ilyen olyan dokkolók meg mikro "hifi", hahaha! Persze a mai generáció már mit sem tud arról a világról.

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Entryy #111 üzenetére

    Az "átváltva" szót olvastad?
    Mert odaírtam.

    Hi-md meg akciós volt a marg krt-n lévő sony boltban.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Warck

    tag

    válasz nismoka #115 üzenetére

    Régi szép idők !! De jók is voltak azok, a cuccok de sajnos igen csak aranyárban voltak, bár a QS széria földön járó áron volt,de szép csendbe abba hagyták. Igen mint fentebb is írták,hogy komoly tartalma van a Sony-nak és valamiért nem használják, érhetetlen de szerintem a baj akkor kezdődőtt mikor, 2002 után vezetőség váltot és rosz irányba indultak el ,olyan készülék dizájnok voltak,hogy a többi cég csak kullogot ezek után, most meg az Lg és a samu rá ver ez ügyben ez pedig szomoru tény. Meg vannak a régi Sony Style magazinok és vissza nézve, elképesztő dolgokat, csináltak a 2000-es évek elején. Sajnálatos az is,hogy az MD nem haladt az idővel, bár volt egy jó próbálkozás, a Net Md, ha valaki emlékszik rá, igen csak jó ötlet volt, de azt is el sorvasztották. Szóval ki csúszott a kezéből, az egész hifi piac, ami a pénzt hozta számukra, és a többiek rá ugrottak. Jó példa erre az egy dobozos házimozik, ott is miket művelt a Sony, pascal, és még sorolhatnám. Most az LG veszi el ezt a paicot tőle.

  • holodp

    aktív tag

    válasz ZooLee #112 üzenetére

    A DVD/BR piac döglődik (többek között pont a lemezek magas ára miatt)

    Mindig utálok erre hivatkozni, de a BR piac csak nálunk döglődik, mert itthon nem csak relatíve, de ténylegesen is drága a BR. Nyáron voltam Kölnben, a legtöbb BR lemezt 8-10-15 euróért adták, és csak a legújabb megjelenések kerültek 20 ojrónál többe. Mérges is vagyok, hogy itthon még mindig tartja az átlag 7000 forintocskát egy-egy lemez ára, de mondjuk már itthon is van 3500 Ft-ért minőségi film. Anno a DVD is így kezdte, reménykedjünk az alacsonyabb árakban. Én azért szeretem megfogni a tokot, a lemezt, azt berakni a lejátszóba...

  • zetecR

    addikt

    válasz ZooLee #112 üzenetére

    "Ebben nem vagyok biztos, valahol olvastam, úgy emlékszem a Sonyval kapcsolatban, de mernék rá mérget venni"

    Morita Akio: Made in Japan?

  • Archer

    őstag

    A Sony nekem valahogy mindig is egyet jelentett a minőséggel (meg a magas árral). Régen nagyon tetszettek a hordozható MD lejátszók de általános meg középiskolásként nem futotta rá. Viszont akkoriban ha kicsengette az ember a nem olcsó Sony ketyere árát, elvárhatta, hogy tényleg hosszú életű, minőségi cuccot kap. Mondjuk így volt ez majdnem az összes nagy nevű céggel.
    Ma meg már mindent tömegtermelésben gyártanak Kínában, nem érdemes itt 10 években gondolkodni, veszem amelyik olcsóbb meg több a pozitív tapasztalat mint a negatív aztán jó napot. 10 év múlva úgyis e hulladék lesz valami telepen, egyszerűen nem érdemes az esetleges jobb minőség miatta extra felárat kifizetni (most itt nem 1-2 ezer Ft-ra gondolok) mert az már csak a mesében van.

    [ Szerkesztve ]

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

  • bubo_

    csendes tag

    válasz Archer #119 üzenetére

    10 év!!!

    A mobiltelefon 1 év, a többi is max. 3 és már másikat vesz a proletár - persze ha fussa rá.... :DD

  • bubo_

    csendes tag

    Egyébként nem akarok nagyon okosnak tűnni - persze az vagyok :N

    Mindig is tűntek el korábban menőnek vagy fontosnak tartott dolgok. Ez lehet tárgy vagy cég, eszme vagy bármi egyéb. Így fejlődik a világ. Számunkra is van ismeretlen, ami az előző generációknak sokat jelentett, de nekünk már semmit. Egyszerűen csak érdekesség vagy még az sem. Az ember tulajdonképpen nem ezt siratja, hanem hogy az életéből tűnik el, úgy érzi belőle veszett el egy darab és így veszünk el részenként teljesen. Ezt lehet megfigyelni a "régen minden jobb volt" hozzáálláson az időseknél.
    Ezért gyűjtenek felnőtt emberek gyerekkori vágyálmokat, emlékeket - matchbox, villanyvasút, bakelit lemez - hogy próbálják visszahozni a múltat a jelenbe. Persze ez már nem lesz az igazi, de azért majd' mindenki valahol ezt próbálja megélni.

    Ezért is szomorkodunk itt a Sony egykori dicsőségén, mert vagy vágytunk a termékeire vagy megvoltak, de mindkettő felejthetetlen élmény volt.

    De a múlt, elmúlt. :)

    [ Szerkesztve ]

  • flamich76

    tag

    válasz dabadab #96 üzenetére

    Meséld már el, hogy milyen alternatívát ajánlasz valakinek idehaza, aki FULLHD felbontásban akar otthon filmeket nézni a tévéjén és nem hajlandó warezoni?

    1. pontban amit felsoroltál tudtommal nem érhető el nálunk
    2. A fizikai anyag mennyivel több macera, mint a torrentezett film? (leszámítva az idegesítő reklámokat benne)

    Mennyire bíznál egy párszáz lemezes filmgyűjteményt egy ingyenes online tárhelyre?

    A 4k előretörése valószínűleg abban segítene a fizikai adathordozóknak (már ha lesz), hogy azt a jelenleg irdatlan mennyiségűnek tűnő bitet kevesen tudják megbízhatóan streamelni (és itt a szolgáltatókra gondolok)

    [ Szerkesztve ]

  • elefant

    HÁZIGAZDA

    válasz flamich76 #122 üzenetére

    az meg a másik, hogy nem tudom, hogy ki hogy van vele, de engem rendszeresen megszívat a szolgáltató. simán vannak netkapcsolat nélküli félórák-órák, akkor pedig bukó az online filmnézés. azt meg már nem is mondom, hogy rendben, itt a Prohardveren az emberek azért tudják, hogy hogy kell leszívni egy-egy filmet a világhálóról, de az én ismeretségi körömben azért elég sokan akadnak olyanok, akik, ha megakarnak nézni valamit, akkor hazafelé menet beugranak a tékába, vagy akár meg is veszik, nincs kedvük már otthon, este, a meló után ilyesmivel szórakozni.

  • #52815360

    törölt tag

    válasz dabadab #96 üzenetére

    Ez mind szép és jó, de :

    1. nincs rá sávszélem, és venni sem tudok mert nincs kinálatban
    2. ami van az is adatkorlátos
    3. aggregált a sávszél

    Még mindig szükség van a kézzel fogható valamire.

  • fattyu

    veterán

    válasz flamich76 #122 üzenetére

    milyen reklám hol?

    Sokkal több macera :)

    Elmész parkolsz megkeresed sorban állsz fizetsz ( fizetésedhez képest ORDíTÓAN pofátlan összeget ).

    Hazamegyek 4 másodperc kereső klikk letölt és 20 perc mulva ( pesszimista eset ) lent van. Ez időben elég hasonló ahhoz amit te töltöttél vele a shopban, csak én addig sem szagolok másokat nézem az unott pénztáros fejét, és hagyom ott a fizum egy nem statisztikai hibahatárnak minősülő hányadát. Plusz ama 20 percben én bármi mást tehetek. Egy gyors séta a kutyákkal, napi shoppingolás elintézése bármi.

    Most nem a warezt támogatom hanem arról van szó hogy a hard copy felesleges beszerzése macerás tárolása nyűgös ( le kell törölgetni a port róla... :D ) satöbbi. És ha ugyanazon 20 perc alatt amibe a tényleges nézhető állapot elérése kerül, tölthetem másik kötelező dologgal is, akkor ez de facto nyer... a 24 órából nem lesz több a napban... Család munka hobbik néha még alvás mellett is ez van akinek nem egy utolsó szempont :)

    kieg: ugyanez a véleményem a zenéről egyéb programokról windowsról bármiről. Rühellem a korongokat. Windows egy pendrájvon van installer képében ( mert annál ugye nehezen kikerülhető a külső tárolás :D ) a gépemből pedig évek óta száműztem az optikai olvasót....

    [ Szerkesztve ]

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • ZooLee

    őstag

    válasz fattyu #126 üzenetére

    Elmész parkolsz megkeresed sorban állsz fizetsz ( fizetésedhez képest ORDíTÓAN pofátlan összeget ).

    És akkor azt kihagytad, hogy a lemezre égetett "Tolvaj vagy" című spotot minden egyes alkalommal végig kell nézned, és az akár 5-10 éve elavult reklámokat is. (Az egyik mese (!!!) DVD-n egy Grundig képcsöves Dolby-akármilyen hangrendszeres TV reklámja van kétszer egymás után, a lemez hangerejéhez képest kb. háromszoros hangerővel, szegény gyerek mindig frászt kap.) Ehhez képest tényleg az van lassan, hogy ennyi idő alatt lejöhet egy film...

    (#123) elefant: itt a Prohardveren az emberek azért tudják, hogy hogy kell leszívni egy-egy filmet a világhálóról, de az én ismeretségi körömben azért elég sokan akadnak olyanok, akik, ha megakarnak nézni valamit, akkor hazafelé menet beugranak a tékába

    Igen, ezt mondom én is, hogy egy olyan eszköz kell az embereknek, ami fizikai hordozónál kényelmesebb, de azért nem kell atomfizikusnak lenni, hogy működésre bírd otthon. Aki ezt meg tudja valósítani, az lesz a nyerő.

    (#117) holodp: mert itthon nem csak relatíve, de ténylegesen is drága a BR.

    Ebben igazad van, de itthon még a 10EUR is sokszor sok egy-egy filmért. Ez egyszerűen luxus ma Magyarországon. De itt nem csak az árról van szó, hanem a praktikumról is, egy méretesebb filmgyűjteményt tárolni sem egyszerű, de főleg fölösleges lesz, mivel egyszerűbb, gyorsabb, ha csak letöltöm a tékából. És aki ezt a tékát fogja szolgáltatni, az lesz a nyerő.

    (#117) holodp: Én azért szeretem megfogni a tokot, a lemezt, azt berakni a lejátszóba...

    A félreértések elkerülése végett én is. A zenetáran nagy része az iTunes-ban van, de attól függetlenül a kedvenceim (és az iTunes-korszak előttiek) megvannak CD-n is, amit szeretek, azt megveszem akár 8-10e forint SACD-n is (a többi CD-s előadás mellé) Ezzel nincs is gond, a bakelitnek is megvan a maga vásárlóköre és meg is lesz, digitális világ ide vagy oda, de a vásárlóerőt nem a "szent őrültek" adják, hanem az egységsugarú júzerek, akiknek az a lényeg, hogy olcsón, egyszerűen elérhető legyen, amit szeretne hallgatni-nézni. Ezt jelenleg hivatalosan a fizikai adathordozón való vásárlás vagy kölcsönzés jelenti, de nem hivatalosan már ott van a letöltés. Mert praktikusabb. Aki ezt kifehéríti, az lesz a nyerő. És ebben sajnos nem jó a Sony...

  • dabadab

    titán

    válasz flamich76 #122 üzenetére

    "Meséld már el, hogy milyen alternatívát ajánlasz valakinek idehaza"

    En arrol beszeltem, hogy hova tart a globalis piac, Mo pedig ezeket a trendeket meglehetosen kesve koveti, szoval ebbol a szempontbol az, hogy mi van Mo-n, nem oszt, nem szoroz, ennyi erovel azt is felemlegethetned, hogy mi van azzal, aki valami nepali hegyi barlangban el, ahol elektromossag sincs.

    "A fizikai anyag mennyivel több macera, mint a torrentezett film?"

    A mi hazunkban pl. van harom darab HTPC. Szerinted mi az egyszerubb: rakattintani a mediatarban arra, amit le akarok jatszani, vagy elokeresni a polcrol (ami alkalomadtan egy masik szobaban van) a lemezt, kibanyaszni a dobozabol, belerakni a lejatszoba a lemezt, megvarni, amig felporog, stb? (Es akkor meg a konkret beszerzesrol szo sem esett.)

    "Mennyire bíznál egy párszáz lemezes filmgyűjteményt egy ingyenes online tárhelyre?"

    Ez hogy jon ide? Valamit nagyon felreerthettel, az altalam emlitettek (Hulu, Netflix) nem ingyenesek es nem tarhelyek es nem a lemezgyujtemenyedet bizod rajuk.

    (#123) elefant: "azt meg már nem is mondom, hogy rendben, itt a Prohardveren az emberek azért tudják, hogy hogy kell leszívni egy-egy filmet a világhálóról"

    Tovabbra is a Netflixrol es tarsairol van szo, amiket barki tud kezelni, nem a torrentezesrol.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Tin

    veterán

    válasz dabadab #128 üzenetére

    nagy kár, hogy itthon nincs netflix, pedig lenne rá igény. van hbo, ami (hd-val) kb 3e forint, viszont nem te döntöd el, mikor mit nézel. van a nagyobb szolgáltatóknak online videotékája, amin egy film 500-1000 forint.

    szerintem egyébként a netflix-féleség pont az, ami "legalizálhatná" az egész letöltősdit.

    a jó modell, ha havi párezer forintért (kb amennyibe a tévé-előfizetés kerül) azt töltesz le amit akarsz (nem csak magyarul, eredeti nyelven is, tehát amit le tudsz torrentezni), illetve nézed streamelve, ha úgy tetszik, a mozi pedig csak a plusz élmény miatt létezik, akkor értelmetlenné válna a torrentezés.

    a trendek effelé mennek, az embereket a letöltésről úgysem lehet leszoktatni, mert ki akar tékába járogatni, ha 3 kattintással is eléri ugyanezt, a fizikai adathordozók teljesen felesleges szemetek (ráadásul pénzbe kerülnek és környezetet szennyeznek), az internetes sávszélesség pedig egyre javul.

  • fattyu

    veterán

    válasz ZooLee #127 üzenetére

    :D ezt el is feledtem :D Évek óta nem volt részem eme kétes örömben és ez így is marad... Ja ez szó a mozi ellen is.
    20 perc reklám... És ezért még fizetek is??

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • mepet

    addikt

    válasz ZooLee #127 üzenetére

    Én sem fizetnék azért, hogy letöltsek/streameljek egy filmet... Főleg nem a mai egyszernézős (vagy méginkább egyzser sem) csodákat...
    Itunest muszály használnom (iPod miatt), de egytől egyig a teljes gyűjtemény grabbelt eredeti audioCD-kből áll. Ha jön egy hasonló zenei ízlésű ismerősöm el is szoktam neki dicsekedni az új lemezekkel. És ez is jó érzés, nem tudom elképzelni, hogy mutogatok neki valamit a monitoron...

    Az optikai adathordozók piacát tehát a Sony uralja. Több más szegmensben is előkelő pozíciója van. Miért halálraítélt szerintetek az a vállalat, aki nem szállt be az online-buliba? Nem értem ezt a logikát. Lehet ti elég nagy kockák vagytok ahhoz, hogy ne lássatok át az IP alapú hálózatok falán, de pont az általatok emlegetett "egységsugarú user" az, aki könnyen lehet, hogy elszörnyed mikor a bevált "tékába bemegyek elkérem, elviszem" megoldás helyett a távirányítóval kell majd beütnie a nézni kívánt film nevét és a bankkártyaszámát...

  • dabadab

    titán

    válasz mepet #131 üzenetére

    "Miért halálraítélt szerintetek az a vállalat, aki nem szállt be az online-buliba?"

    Mert az online a jovo.

    Ha nem valami kepzeletbeli userekrol akarsz beszelni, akkor nezd meg, hogy mi tortenik az USA-ban: a videotekak, a lemezboltok, a konyvesboltok szepen lassan szinte teljesen eltunnek, helyettuk nagyon durvan jonnek fel az online szolgaltatok (az Amazon mar nagyon regota az USA legnagyobb konyvforgalmazoja es azon belul mar tobb ebookot adnak el, mint papirt - a Borders (amerikai konyvforgalmazo-halozat) tonkremenetelenek a fo okat meg abban latjak az elemzok, hogy kimaradt az ebookok piacarol). Szoval a trendek kristalytisztan latszanak, nem kell itt semmit elkepzelni, meg kell nezni, hogy mi van az USA-ban. Es ez nem uj jelenseg, legalabb egy evtizede abszolut jol latszik.

    A "monitoron mutogatas" dolgot meg nem ertem, max. akkor, ha az a monitor mondjuk egy Adam A7x, merthogy felenk a zenet hallgatni szoktak, nem nezni.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • flamich76

    tag

    válasz fattyu #126 üzenetére

    webshop?
    házhozszállítás?
    boltba max azért járunk, hogy élőben megnézzük, mielőtt megrendelünk valamit a neten, neeeem? :)

  • fattyu

    veterán

    válasz flamich76 #133 üzenetére

    ja az is megvan 20 percen belül....

    meg ismétlem irreális ára van egy egyszernézhető szar filmnek is.

    Ne keverjük már ide azt hogy valami komoly vásárlás előtt körbejárom a piacot és informálódok. egy fostos 1.5 órás agymosásért nem fogok napokat várni meg átbumlizni a városon.

    ÉRTELMES összegért előfizetés jelleggel, 1080ban elérhető eredeti nyelvű tartalmakért fizetnék elő. de hogy filmenkét többet kérjenek el mint amennyiért van 100 csatornám netem meg telefonom az valahol egy rossz tréfa, és büszkén torrentezek....

    de mondom wareztől függetlenül is.
    ha én most akarok filmet nézni akkor nem webshop meg kiszállítás hanem mire kipattog a kukorica addigra nézem... 2013, ne kelljen már szarul éreznem magam mert ez a khurva műanyag ország 97es üzleti modellekhez ragaszkodik.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • flamich76

    tag

    válasz dabadab #128 üzenetére

    A globális trendek majd talán egyszer bekúsznak hozzánk is úgy 15-20 év késéssel. Addig pedig nem túl barátságos maradinak tartani azt, aki ragaszkodik a lemezhez. Csak mivel nincs más legális alternatíva.

    Természetesen mindenki látja, hogy annak lenne jövője, hogy kinézel a weben valamit, amit szeretnél nézni/hallgatni, megveszed egyszeri megnézésre / megveszed végleg / előfizetsz havidíjjal és aztán a tied. De addig, amíg ezeket a dolgokat
    1. nem éred el csak a világ eléggé korlátozott részein
    2. a megvett tartalmak felett nem rendelkezhetsz úgy, mintha megveszed a lemezt (DRM, vagy egyéb akármilyen korlátozás)

    addig nincs létjogosultásga nekik. Biztos hallottál már arról az emberről, aki az amazonos gyűjteményét akarta átadni valami rokonának és nem tehette meg, mert az amazon erről másként gondolkodik.

    Ha veszek egy audio CD-t, akkor had szóljon már ott ahol én akarom. Ha veszek egy filmet akkor had nézzem már meg ott ahol én akarom. Ameddig ezeket korlátozzák addig ezeknek nincs letjogosultsága. Addig nagyon sokak számára marad a lemez. A warezolókat pedig ne nevezzük vásárlóknak, esetleg fogyasztók, de nem vásárlók.

  • dabadab

    titán

    válasz flamich76 #135 üzenetére

    "Addig pedig nem túl barátságos maradinak tartani azt, aki ragaszkodik a lemezhez"

    Most ebbol mindenfelekeppen szemelyes ugyet akarsz gyartani, vagy mi? Elmondtam, hogy mi a jovo, mi lesz es hogy miert. Ennyi.

    DRM is theft

  • flamich76

    tag

    válasz fattyu #134 üzenetére

    Épp erről próbálok itt társalogni, hogy legálisan nincs alternatívád a lemez mellett. A warez nem alternatíva, az kényszer. Ha 300Ft-ért megnézhetnéd (mondjuk egy emelt díjas SMS-ért), akkor nem keresnéd a torrentet, hanem 2 kattintással és egy SMS-sel elintéznéd. Egyébként azért ne túlozzunk, hogy 15-20 perc alatt megvan a film netről. Max a mainstream dolgok. A többi lehet, hogy napokig vadászod, aztán nincs aki seed-eli, aztán lejön de nemaz, vagy szar minőség. Vagy egy jó minőségű 3D film, ami azért 10-20 giga is tud lenni, nem jön le 20 perc alatt.

  • ZooLee

    őstag

    válasz mepet #131 üzenetére

    de pont az általatok emlegetett "egységsugarú user" az, aki könnyen lehet, hogy elszörnyed mikor a bevált "tékába bemegyek elkérem, elviszem" megoldás helyett a távirányítóval kell majd beütnie a nézni kívánt film nevét és a bankkártyaszámát...

    Láttál már mondjuk Apple TV-t működni, mondjuk nem nálunk, hanem az USA-ban? Van egy beállított azonosítód, amit egyszer beállítottál (név, cím, bank/hitelkártya), és utána egy kattintással nézhetsz bármit, ami van a boltban (és ott kint nagyon sok minden elérhető már. Gondolom ugyanígy működik kint a Hulu és a/vagy a NetFlix is). Ideális esetben ugyanezzel az azonosítóddal használod a telefonod, tableted, számítógéped, a tartalmak átjárhatók (többé-kevésbé). (Ha nem rakaszkodsz a magyar nyelvhez, akkor ennek elég nagy szelete elérhető Magyarországon is.)
    És működik, és az emberek fizetnek érte! És pont az egységsugarú júzerek fizetnek érte, mert marhára egyszerűen működik.
    Erre írtam, hogy a Sonynak ugyanígy a kezében volt/van minden, hogy egy ugyanilyet létrehozzon (sőt, sokkal több minden van a kezében, mint az Apple-nek) de egyszerűen képtelen összefogni ilyen módon a szórakoztatóelektronikai ágakat, és hasonlóan leegyszerűsíteni a használhatóságot.
    És lehet, hogy ez csak ideális esetben a jelen, de minden fejlődési terv ebbe az irányba mutat. (Anyósom most vett Samsung SmartTV-t, mert a YouTube-on szokott sorozatokat és egyebeket nézni, és unta a laptopon a 13"-t, és meglepően jól működik a dolog, ahhoz képest, hogy egy fapados (ingyenes) szolgáltatásról van szó.)

    (#135) flamich76: 2. a megvett tartalmak felett nem rendelkezhetsz úgy, mintha megveszed a lemezt (DRM, vagy egyéb akármilyen korlátozás)
    ...
    Ha veszek egy audio CD-t, akkor had szóljon már ott ahol én akarom. Ha veszek egy filmet akkor had nézzem már meg ott ahol én akarom.

    Na, pont az a röhej, hogy ebben a "szabadon felhasználásban" éppen a fizikai adathordozó az, ami ugyanúgy meggátol! Ha veszel egy filmet, akkor azt csak abban a régióban nézheted meg, ahol vetted, és lemásolni nem tudod (hivatalosan persze)
    Ha veszel egy CD-t (legalábbis egy annak kinéző tárgyat) akkor azt egyáltalán nem biztos, hogy bármilyen lejátszóban meg tudod hallgatni, annyira elb@szott "másolásvédelmi" (muhaha) eljárások vannak. Ehhez képest az iTunes a szabadság paradicsoma, arról nem is szólva, hogy az a röhejes helyzet, hogy a digitális, fizikai hordozó nélküli zenéket most már több mindenen meg tudod hallgatni, mint a CD lemezt. A zenében már nincs DRM (legalábbis a normális boltokban) hanem az ára a DRM: nem éri meg kutatni, szar minőséget letölteni, hanem odaadják egy kattintásnyira.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz flamich76 #135 üzenetére

    De akkor mégis mit vársz? :) Megsajnáljunk mert te nem vagy hajlandó letölteni?
    Akkor vedd meg a minőségi BD lejátszót meg a BD lemezeket filmenként, mondjuk egy tralier megnézése után. Aztán hajrá...
    Mert a jelenlegi filmkínálat alapján nagyobb népszerűségnek örvendő filmek kb felét még letölteni is sajnálom (és nem is töltöm le) nemhogy pénzt kiadni érte.

    Ettől függetlenül akárhogy is erősködsz Magyarországon a letöltés teljesen legális! Még mindig. Úgyhogy igen, ez az egy alternatívája van itthon a BD lemeznek. A letöltés.
    Amivel nincs semmi gond. Korrekt módon és korrekt minőségben lehet letölteni szinte mindent. Komplett 50GB-os BD lemezeket is ha mindenáron a lemez kell. De szerintem egy 1080p-s h.264-be kódolt mondjuk 14-15MB/sec-os videofolyammal ellátott film teljesen megfelel a többség igényének. Gyönyörű szép képe van egy fullHD tévén. Ugyanígy a 3D-s filmeknél is. Ahogy mondod azok már 15-20GB-osak de üsse kő. Egy alap 2.700 forintos Digis nettel 20/10-es csatlakozáson pár óra alatt lejön. Hol itt a probléma?
    Az, hogy neked derogál letölteni az egy dolog, attól az még legális marad ha tetszik ha nem.

    [ Szerkesztve ]

  • mepet

    addikt

    válasz ZooLee #138 üzenetére

    dabadab: értem én, hogy egyre divatosabb az online terjesztés, de nekem ez nem tetszik, és küzdök is ellene olyan módon, hogy eredeti lemezeket vásárolok, még ma is.
    A mutogatást a borítóra, a lemezekhez adott kis füzetre, artworkre értettem. Ezen szemléletem persze már ebben a topicban is megosztotta a fórum közönségét.

    Ha a jövőben minden tulajdonunk virtuális lesz és egy NFC chipben lesz nyilvántartva, akkor én a múltban szeretnék élni... :B

  • fattyu

    veterán

    válasz flamich76 #137 üzenetére

    a 3d mókusvakítás.
    és de ( nyilván a kényelmes jól kiépített területekről beszélek ) megvan 20 perc alatt egy normális 1080 br rip. nem kell mainstream dolog hozzá. Az elmult fél évben ha 5 dolgora kellett fél egy óránál tovább várnom sokat mondok...

    de amugy igazad van nem alternatíva hanem az egyetlen lehetőség. Amugy ha itt egyszer eljön a netes tartalomszolgáltatás mondjuk erre a területre az pont ennyire életképtelen lesz.

    Lásd magyar ebook tartalomszolgáltatás.

    Az egy dolog hogy szinte nincs, de hogy ugyanannyit fizetek érte mint a kinyomtatott bekötött raktározott eladót bérleti díjat rezsit fizetett változatáért az már elvi szinten is csakazértsem és marad a szürke....

    Ugyanez lenne lemeznél is. Megkapod ugyanennyiért azt ami semmibe nem kerül nekik szinte csak egy kópiát kell feltenni.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • ZooLee

    őstag

    válasz mepet #141 üzenetére

    dabadab: értem én, hogy egyre divatosabb az online terjesztés, de nekem ez nem tetszik, és küzdök is ellene olyan módon, hogy eredeti lemezeket vásárolok, még ma is.
    A mutogatást a borítóra, a lemezekhez adott kis füzetre, artworkre értettem. Ezen szemléletem persze már ebben a topicban is megosztotta a fórum közönségét.

    De ezzel nem osztasz meg semmit, ez a Te egyéni preferenciád, és ez teljesen rendben is van! :R Ne az online szolgáltatás ellen küzd, mert annak nincs értelme (Don Quijote ;) ), hanem inkább a fizikai adathordozók mellett, annak már van értelme. Ahogy én is azt teszem, mikor félhalott formátumoban vásárolok lemezt, és ugyanazt a művet megveszem több lemezen is. De e mellett nyugodtan megfér az online terjesztés is, legfeljebb idővel tisztul a piac, és nem adnak ki minden szart fizikai hordozón, hanem csak azt, amit érdemes is.

  • Friczy

    senior tag

    válasz dabadab #66 üzenetére

    Én is olvastam teszteket ATRAC vs. mp3 témakörben, ahol bizony rendesen lehúzták az ATRACot. Lehet, hogy így van, viszont ha meghallgatom az MD hangját, tetszik. Sajnos nincs korrekt összehasonlítási alapom, mert szerintem egy számítógépen visszahallgatott mp3 akkor sem tetszik annyira, ha rákötöm a hangkártya kimenetét az erősítőre. Attól tartok, ez esetben a hangkártya D/A konvertere a limitáló tényező. Szórakoztam olyannal, hogy a hangkártyából kijövő S/P DIF koaxot rádugtam a MD deck bemenetére, MD felvétel állásban az erősítőre kiküldte a jelet, de ezt annyira perverz megoldásnak éreztem, hogy nem csináltam belőle rendszert. Az igazi megoldás egy külső D/A konverter lett volna, és akkor a hangkártya azt etette volna mp3-mal, de arra már sajnáltam a pénzt.

    Viszont így nem korrekt a formátum-összehasonlítás, ha a D/A konverterek teljesen más minőségi szintet képviselnek, pont emiatt viszont tesztek ide vagy oda, nekem a MD hangja jobb.

    A 'mélyen az mp3 alatt teljesített' kissé túl általános, mp3 és mp3 közt hatalmas különbségek vannak, bitráta és a további paraméterek miatt, az ATRAC esetében inkább beszélhetünk egységes formátumról. Minenesetre van olyan mp3, amely technikailag jobb paramétereket ad, mint az ATRAC, de messze nem vagyok meggyőződve arról, hogy az itt-ott/mindehol fellelhető mp3-ak többségére ez igaz lenne.

  • M@trixfan

    addikt

    Pár dolgot szeretnék hozzátenni a témához. A Minidisc elsősorban a kompakt kazetta leváltására jött létre és nem a CD levátására. Az ATRAC minőségét nem lehet a pontos verzió megnevezése nélkül vizsgálni. A Sharpnak is volt saját ATRAC-ja és ha jól emlékszem a Pioneernak is. Azt a Sony-ról tudni kell, hogy a professzionális megoldásokat adaptálta a fogyasztói piacra a régi időkben. Ez az MD-n is megmutatkozik árban és minőségben is. Ezek stúdióeszközök volta elsősorban. Amikorra elérhető lett az mp3 széles körben akkorra már teljesen kiforrott az ATRAC 292 kbit/sec kodekje (ugyebár stúdió alkalmazás, mobil rögzítés).
    Hallhatóan jobb az az analóg hangminősége, sztereó leképzése mint bármilyen iRiver, iPod és egyéb lejátszónak amit meghallgattam. Olyan tisztán el lehet merülni a zenében vele amit más hordozható eszköznél még nem tapasztaltam. Én ezt a jobb analóg komponenseknek, erősítőnek tudom be, a kodek és a bitráta messze nem minden egy lejátszó hangminőségében.

    Szerintem a legnagyobb kihagyott lehetőség az adattárolásnak való hátat fordítás volt, nyilván a másolás miatt. A kislemezhez képest nagyságrenddel több tárhelyet jelentett volna az MD. Ha jól emlékszem 140 MB lehetett volna már az első időkben is és egy lemez akkor sem érte el egy doboz floppy árát. A drága ZIP-eket is hazavágta volna üzletileg. Ráadásul biztonságos, mert magnetooptikai lemez, megírt állapotban nem mágneses tulajdonságú és a leolvasás optikai. Mondjuk tipikus Sony jelenség, hogy megelőzte korát, de üzleti, jogvédelmi okokból nem lett alap szabvány.

    [ Szerkesztve ]

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • flamich76

    tag

    válasz Dany007 #140 üzenetére

    Félreértetted. Azon erősködtem, hogy a warezon kívül nincs más csak a lemez. Jöhet itt akárki és elmondhatja, hogy a lemeznek nincs jövője, de jelenleg Magyarországon sajnos nincs (akkor nevezzük így) morálisan elfogadható alternatívája (az, hogy neked esetleg belefér, a te dolgod). És ahogy kinéz nem tűnik úgy, hogy ez változni fog pár éven belül.

    (egyébként ha kukacoskodsz, akkor igen, a letöltés legális, de a feltöltés viszont nem. amikor torrentezel az egy igen támadható dolog, hiszen töltés közben megy adat felfelé is. nem építenék erre. hallottuk már párszor, hogy vittek el gépeket ez miatt. végül aztán lehet, hogy nem büntettek, de a gép a jogi procedúra alatt eltelt egy-két évben elértéktelenedett.)

    Ja igen, és hogy hol is itt a probléma?
    Szomorú, hogy elfogadod, hogy a lemez egyetlen alternatívája, egy jogilag igen kétes dolog, a warez.

  • madgie

    titán

    válasz flamich76 #146 üzenetére

    Te meg azt fogadod el, hogy mesterségesen távol tartanak minket minden "fehér" alternatívától, vegyünk csak meg hétezeré' a filmeket.

    Mindezt úgy, hogy az összes fizikai hordozón (SD kártya, HDD, stb) kifizettetik velünk a jogdíjakat.

  • flamich76

    tag

    válasz fattyu #142 üzenetére

    Szetinem a SMART TV is vakítás :)

    Egyébként ha az utcán tetszőleges embert veszünk (persze csak olyat akinek van lapos TV-je és számítógépe) és megkérjük, hogy töltsön le valami filmet a 80-as évek végéről, akkor azért én nem tennék rá pénzeket, hogy végre tudná a feladatot hajtani kivárható időn belül . (már ha érted mit akarok ezzel mondani)

    Egyébként pont, ahogy mondod.

  • flamich76

    tag

    válasz madgie #147 üzenetére

    Én ugyan nem fogadom el... sőt, bojkottálom. TV-t se láttam már nemtudom mióta.

  • dabadab

    titán

    válasz M@trixfan #145 üzenetére

    "Ráadásul biztonságos, mert magnetooptikai lemez, megírt állapotban nem mágneses tulajdonságú és a leolvasás optikai."

    Ez azert igy nem igazan igaz, az olvaskor is a magnesesen tarolt adatot olvassak le, a kulonbseg annyi, hogy nem magnesfejjel, hanem lezerrel. Egyebkent en hasznaltam MO diskeket (ugyanis a technologiat nem csak a Sony hasznalta, sot, a Minidisc megjelenese elott mar evekkel hasznaltak adattarolasra), azert hullottak azok is.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák