Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Tin #55 üzenetére

    " a sony meg szokás szerint túl sokáig várt az mp3-kompatibilitással, és addigra leelőzték a gyártók. később meg már nem volt értelme a minidisc lemeznek, mert egyre olcsóbbak lettek a memóriák."

    Szerintem az ő mondanivalójának is ez a lényege, nem több. Nem kell többet belelátni. Leírtad a lényeget. És szerintem a Sony-nak csak ez a kifejezett hozzáállása van fikázva nem pedig az egész cég úgy kompletten.
    Mobiliparban a Nokiához tudnám hasonlítani. Aki szintén ottmaradt a 2000-es évek közepén, mikor már minden gyártó 2010-ben járt...

  • Dany007

    veterán

    válasz mepet #74 üzenetére

    Semmit. Egyszerűen megkésett volta a BD lemez már a piacra kerülése idején is. Ha talán nem ment volna évekig a HD-DVD vs BD párharc akkor lett volna esélye. De mára már bizonyosan bukó.
    Szépen lassan átveszi az online terjesztés a streaming szolgáltatások az online videótékák a pályát. Nyugaton erre már több működő alternatíva is van.
    Ja és ha szerinted olyan sikeres "nyugaton" a BD lemez akkor érdemes összehasonlítani mondjuk a korabeli DvD eladásokkal. Mert annak szerintem a közelében sincsen.

    @DeSanto: Télapu. De az is mocskosul régi már. :) De a reszkessetek betörők már tényleg szállóigévé vált itthon. Én azt először még gyerekként néztem, most meg pár év és az én gyerekem is azt fogja nézni. Azért ez durva. :) De tény, hogy nincs túl sok nagy alkotás manapság.
    Rengeteg olyan filmelőzetest nézek meg, amit azután még csak letöltésre se méltatok, nemhogy megvenni 8-10k-ért BD lemezen... :U Mert ugye a 1080p-re a 750xakármennyi DvD felbontás már édeskevés.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz elefant #85 üzenetére

    "akik szeretik kézbe fogni, felrakni a polcra amit megvesznek. Nem akarnak szarakodni az illegális ltöltétéssel, egyszerűen nagyfelbontású, kényelmesen kezelhető anyagot akarnak,"

    Vagyis akkor csak egy szép dísztárgyat akarnak a falra / polcra? Mert itt most adathordozóról volt / van szó, nem pedig dísztárgyról. :) Ha érted mire célzok.

    A letöltéseknél egyszerűbb pedig szerintem nincs. Ja de, az online videótéka, HD streaming. Ott csak rákeresel a filmre, megnyomsz egy gombot és már nézed is. Amikor épp eszedbe jut. Lehet az vasárnap délután vagy szombat éjjel. BD lemezzel ugyanezt nem tudod eljátszani.

  • Dany007

    veterán

    válasz flamich76 #135 üzenetére

    De akkor mégis mit vársz? :) Megsajnáljunk mert te nem vagy hajlandó letölteni?
    Akkor vedd meg a minőségi BD lejátszót meg a BD lemezeket filmenként, mondjuk egy tralier megnézése után. Aztán hajrá...
    Mert a jelenlegi filmkínálat alapján nagyobb népszerűségnek örvendő filmek kb felét még letölteni is sajnálom (és nem is töltöm le) nemhogy pénzt kiadni érte.

    Ettől függetlenül akárhogy is erősködsz Magyarországon a letöltés teljesen legális! Még mindig. Úgyhogy igen, ez az egy alternatívája van itthon a BD lemeznek. A letöltés.
    Amivel nincs semmi gond. Korrekt módon és korrekt minőségben lehet letölteni szinte mindent. Komplett 50GB-os BD lemezeket is ha mindenáron a lemez kell. De szerintem egy 1080p-s h.264-be kódolt mondjuk 14-15MB/sec-os videofolyammal ellátott film teljesen megfelel a többség igényének. Gyönyörű szép képe van egy fullHD tévén. Ugyanígy a 3D-s filmeknél is. Ahogy mondod azok már 15-20GB-osak de üsse kő. Egy alap 2.700 forintos Digis nettel 20/10-es csatlakozáson pár óra alatt lejön. Hol itt a probléma?
    Az, hogy neked derogál letölteni az egy dolog, attól az még legális marad ha tetszik ha nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák