Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    válasz flamich76 #50 üzenetére

    Tudom, hogy a PS3 viszi a blurayt, de köszönöm a vásárlási tanácsadást! :D

    A VHS és a CD arra volt példa, hogy követték a trendet sonyék, de ettől függetlenül kifejlesztettek jobbnál-jobb technológiákat. Az innováció jó dolog, ezt azért nem érdemes vitatni. Akkor is jók az innovatív, előremutató fejlesztések, ha a kifejlesztett termékek piacképtelenek.

    daa-raa:: BetaMax az ipari felhasználásra lett végül tökéletes, a minidisc pedig mindig is a prémium-kategóriában nyomult. Ezeken a területeken persze, hogy nem az alacsony árazás a cél. :)

  • elefant

    HÁZIGAZDA

    válasz flamich76 #122 üzenetére

    az meg a másik, hogy nem tudom, hogy ki hogy van vele, de engem rendszeresen megszívat a szolgáltató. simán vannak netkapcsolat nélküli félórák-órák, akkor pedig bukó az online filmnézés. azt meg már nem is mondom, hogy rendben, itt a Prohardveren az emberek azért tudják, hogy hogy kell leszívni egy-egy filmet a világhálóról, de az én ismeretségi körömben azért elég sokan akadnak olyanok, akik, ha megakarnak nézni valamit, akkor hazafelé menet beugranak a tékába, vagy akár meg is veszik, nincs kedvük már otthon, este, a meló után ilyesmivel szórakozni.

  • fattyu

    veterán

    válasz flamich76 #122 üzenetére

    milyen reklám hol?

    Sokkal több macera :)

    Elmész parkolsz megkeresed sorban állsz fizetsz ( fizetésedhez képest ORDíTÓAN pofátlan összeget ).

    Hazamegyek 4 másodperc kereső klikk letölt és 20 perc mulva ( pesszimista eset ) lent van. Ez időben elég hasonló ahhoz amit te töltöttél vele a shopban, csak én addig sem szagolok másokat nézem az unott pénztáros fejét, és hagyom ott a fizum egy nem statisztikai hibahatárnak minősülő hányadát. Plusz ama 20 percben én bármi mást tehetek. Egy gyors séta a kutyákkal, napi shoppingolás elintézése bármi.

    Most nem a warezt támogatom hanem arról van szó hogy a hard copy felesleges beszerzése macerás tárolása nyűgös ( le kell törölgetni a port róla... :D ) satöbbi. És ha ugyanazon 20 perc alatt amibe a tényleges nézhető állapot elérése kerül, tölthetem másik kötelező dologgal is, akkor ez de facto nyer... a 24 órából nem lesz több a napban... Család munka hobbik néha még alvás mellett is ez van akinek nem egy utolsó szempont :)

    kieg: ugyanez a véleményem a zenéről egyéb programokról windowsról bármiről. Rühellem a korongokat. Windows egy pendrájvon van installer képében ( mert annál ugye nehezen kikerülhető a külső tárolás :D ) a gépemből pedig évek óta száműztem az optikai olvasót....

    [ Szerkesztve ]

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • dabadab

    titán

    válasz flamich76 #122 üzenetére

    "Meséld már el, hogy milyen alternatívát ajánlasz valakinek idehaza"

    En arrol beszeltem, hogy hova tart a globalis piac, Mo pedig ezeket a trendeket meglehetosen kesve koveti, szoval ebbol a szempontbol az, hogy mi van Mo-n, nem oszt, nem szoroz, ennyi erovel azt is felemlegethetned, hogy mi van azzal, aki valami nepali hegyi barlangban el, ahol elektromossag sincs.

    "A fizikai anyag mennyivel több macera, mint a torrentezett film?"

    A mi hazunkban pl. van harom darab HTPC. Szerinted mi az egyszerubb: rakattintani a mediatarban arra, amit le akarok jatszani, vagy elokeresni a polcrol (ami alkalomadtan egy masik szobaban van) a lemezt, kibanyaszni a dobozabol, belerakni a lejatszoba a lemezt, megvarni, amig felporog, stb? (Es akkor meg a konkret beszerzesrol szo sem esett.)

    "Mennyire bíznál egy párszáz lemezes filmgyűjteményt egy ingyenes online tárhelyre?"

    Ez hogy jon ide? Valamit nagyon felreerthettel, az altalam emlitettek (Hulu, Netflix) nem ingyenesek es nem tarhelyek es nem a lemezgyujtemenyedet bizod rajuk.

    (#123) elefant: "azt meg már nem is mondom, hogy rendben, itt a Prohardveren az emberek azért tudják, hogy hogy kell leszívni egy-egy filmet a világhálóról"

    Tovabbra is a Netflixrol es tarsairol van szo, amiket barki tud kezelni, nem a torrentezesrol.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • fattyu

    veterán

    válasz flamich76 #133 üzenetére

    ja az is megvan 20 percen belül....

    meg ismétlem irreális ára van egy egyszernézhető szar filmnek is.

    Ne keverjük már ide azt hogy valami komoly vásárlás előtt körbejárom a piacot és informálódok. egy fostos 1.5 órás agymosásért nem fogok napokat várni meg átbumlizni a városon.

    ÉRTELMES összegért előfizetés jelleggel, 1080ban elérhető eredeti nyelvű tartalmakért fizetnék elő. de hogy filmenkét többet kérjenek el mint amennyiért van 100 csatornám netem meg telefonom az valahol egy rossz tréfa, és büszkén torrentezek....

    de mondom wareztől függetlenül is.
    ha én most akarok filmet nézni akkor nem webshop meg kiszállítás hanem mire kipattog a kukorica addigra nézem... 2013, ne kelljen már szarul éreznem magam mert ez a khurva műanyag ország 97es üzleti modellekhez ragaszkodik.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • dabadab

    titán

    válasz flamich76 #135 üzenetére

    "Addig pedig nem túl barátságos maradinak tartani azt, aki ragaszkodik a lemezhez"

    Most ebbol mindenfelekeppen szemelyes ugyet akarsz gyartani, vagy mi? Elmondtam, hogy mi a jovo, mi lesz es hogy miert. Ennyi.

    DRM is theft

  • Dany007

    veterán

    válasz flamich76 #135 üzenetére

    De akkor mégis mit vársz? :) Megsajnáljunk mert te nem vagy hajlandó letölteni?
    Akkor vedd meg a minőségi BD lejátszót meg a BD lemezeket filmenként, mondjuk egy tralier megnézése után. Aztán hajrá...
    Mert a jelenlegi filmkínálat alapján nagyobb népszerűségnek örvendő filmek kb felét még letölteni is sajnálom (és nem is töltöm le) nemhogy pénzt kiadni érte.

    Ettől függetlenül akárhogy is erősködsz Magyarországon a letöltés teljesen legális! Még mindig. Úgyhogy igen, ez az egy alternatívája van itthon a BD lemeznek. A letöltés.
    Amivel nincs semmi gond. Korrekt módon és korrekt minőségben lehet letölteni szinte mindent. Komplett 50GB-os BD lemezeket is ha mindenáron a lemez kell. De szerintem egy 1080p-s h.264-be kódolt mondjuk 14-15MB/sec-os videofolyammal ellátott film teljesen megfelel a többség igényének. Gyönyörű szép képe van egy fullHD tévén. Ugyanígy a 3D-s filmeknél is. Ahogy mondod azok már 15-20GB-osak de üsse kő. Egy alap 2.700 forintos Digis nettel 20/10-es csatlakozáson pár óra alatt lejön. Hol itt a probléma?
    Az, hogy neked derogál letölteni az egy dolog, attól az még legális marad ha tetszik ha nem.

    [ Szerkesztve ]

  • fattyu

    veterán

    válasz flamich76 #137 üzenetére

    a 3d mókusvakítás.
    és de ( nyilván a kényelmes jól kiépített területekről beszélek ) megvan 20 perc alatt egy normális 1080 br rip. nem kell mainstream dolog hozzá. Az elmult fél évben ha 5 dolgora kellett fél egy óránál tovább várnom sokat mondok...

    de amugy igazad van nem alternatíva hanem az egyetlen lehetőség. Amugy ha itt egyszer eljön a netes tartalomszolgáltatás mondjuk erre a területre az pont ennyire életképtelen lesz.

    Lásd magyar ebook tartalomszolgáltatás.

    Az egy dolog hogy szinte nincs, de hogy ugyanannyit fizetek érte mint a kinyomtatott bekötött raktározott eladót bérleti díjat rezsit fizetett változatáért az már elvi szinten is csakazértsem és marad a szürke....

    Ugyanez lenne lemeznél is. Megkapod ugyanennyiért azt ami semmibe nem kerül nekik szinte csak egy kópiát kell feltenni.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • madgie

    titán

    válasz flamich76 #146 üzenetére

    Te meg azt fogadod el, hogy mesterségesen távol tartanak minket minden "fehér" alternatívától, vegyünk csak meg hétezeré' a filmeket.

    Mindezt úgy, hogy az összes fizikai hordozón (SD kártya, HDD, stb) kifizettetik velünk a jogdíjakat.

  • ZooLee

    őstag

    válasz flamich76 #146 üzenetére

    Jöhet itt akárki és elmondhatja, hogy a lemeznek nincs jövője, de jelenleg Magyarországon sajnos nincs (akkor nevezzük így) morálisan elfogadható alternatívája

    De van. Csak egy példa: Az iTunes store már itthon is elérhető, saját címmel, magyar bankkártyával vásárolhatsz, nem is drágán (nem is túl olcsón, ez igaz) hatalmas választékból. Van más is, ha valaki akar, akkor talál boltot, nem keveset, de sajnos itthon mára már divat lett a minek megvenni, ha le is tölthetem mentalitás.

    Azt tegyük hozzá, hogy némi igazság van abban is, hogy kapja be az Artisjus, hogy mi alapján sarcolja meg az összes digitális adathordozót, és akkor má' csakazértis letöltenek.

  • Knight666

    aktív tag

    válasz flamich76 #155 üzenetére

    Úgy tudom, hogy igen (ezért fizetjük a jogdíjat az adathordozóra). Csak a visszaosztás illegális. Ha pl. torrent-klienssel töltöd le, akkor persze általános esetben már a letöltés közben megvalósul a visszaosztás.

  • ZooLee

    őstag

    válasz flamich76 #155 üzenetére

    A FLAC-on kívül minden mást lehet, amit leírtál. AIFF-ot (Apple Lossless formátum) lejátszást/grabbelést támogat az iTunes, de a Store-ban nincsen ilyen vásárlási lehetőség (ebben, ha jól sejtem a CD-lobby keze lehet benne, bár érdekes, mert a filmek oldaláról viszont HD filmek vannak...)
    Maga az iTunes szoftver támogatja egy CD lemez összeállítását és direkt kiírását is. Ha akarod átmásolhatod más gépre, azt csinálsz vele, amit akarsz, DRM-mentes teljesen. 99 cent egy szám, ~10USD egy album (akárhány szám van rajta), tehát még csak az sincs, hogy csak teljes albumokat vehetnél, ami mondjuk egy CD-nél elég sokszor fájt...

    (#152) dabadab: Igazabol nem (sot, a "mostanra leromlott a vilag" erveles sem uj, mindig is ezt mondtak :) ). En meg emlekszem pl. a nyolcvanas evekre, amikor kb. egyetlen legalis jatekprogram sem volt az orszagban, meg emlkeszem a kilencvenes evekre, amikor beindult a CD-iras, meg a ketezres evekre, amikor beindult az internet.

    Ebben mondjuk teljesen igazad van, akkor úgy mondom, hogy ez rögzült azóta is, holott mára már megjelentek az elérhető, olcsó források (Steam pl.), de a rossz beidegződés maradt.

    [ Szerkesztve ]

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz flamich76 #176 üzenetére

    A filmek -részben- igen (mov elég hülye formátum). A zene ahogy a többiek is mondták nem.

    Érdekes irányba fajult el ez a topic amúgy. Engem egy dolog bánt. Mindenhol azt mondják hogy csak a jogot vesszük meg a mű "élvezésére" nem a művet magát. Kérdem én ha beadnák egy régi összekarcolt ModernTalking lemezt ki/mi adna nekem helyett CD-t vagy MP3at? Ez a probléma a digitális vásárlásnál is, mivan a ha "bekakál" a bolt? Vagy ugye ha én meghalok? A kézzel fogható dolgokat senki nem veszi el a családomtól a felhőben tároltakat meg ilyen olyan elula-val előhuzakodva simán elviszik/megsemmisítik. Szóval értitek ha mű élvezetére kapom a jogot, azt miért nem kapom meg bármikor, bármilyen szabadon válaszott formátumban, és legalább még a szűk családom is?!

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • ZooLee

    őstag

    válasz flamich76 #178 üzenetére

    Magánszemélyként jogod van másolatot készíteni a saját eszközeiddel egy általad megvásárolt hanghordozóról. Ha így nézzük, akkor ha az mp3 fájlok mellé fel tudod mutatni az (eredeti) kazettát, akkor elméletileg senki nem cseszegethet, mert ahhoz, hogy a neked kazettán meglévő anyagaid hogyan álltak elő az mp3/FLAC formátumba, ahhoz senkinek semmi köze.
    Mert ugye természetesen Te készítesz másolatot egy kaziról, feljavítod az otthoni szoftvereiddel szuper minőségre, mintha CD-ről lenne grabbelve, ugyebár... ;)

Új hozzászólás Aktív témák