Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kashim

    őstag

    válasz Vesa #63 üzenetére

    Jelenlegi vezeték nélküli megoldás a szíj tetejére rögzül, tehát nem a fejeden keresztül sugároz, persze a jelek mennek mindenfelé szóval nem tudod megakadályozni, de ez a 60ghz-es frekvencia annyira gyenge penetráció szempontjából, hogy kb. mindenben elakad, ezért is kell a routernek rálátni a fejed búbján lévő egységre, különben szakad az átvitel. Szóval nem hiszem, hogy egészségügyi szempontból a mai világban ez lesz a legveszélyesebb tényező, de nem vagyok fizikus és lehet rosszul látom.

    Nem annyira balesetveszélyes amúgy a rendszer, mert a sisakon belül vizuálisan jelzi a határokat. (chaperone)
    Mikor közeledsz a határhoz amit te jelöltél ki magadnak a játékterület beállítása alatt, felhúz eléd egy világos virtuális hálót amin saját felelősséggel nyilván átmehetsz, de egyértelműen jelzi honnantól áll fenn a veszélye, hogy nekimész a bútoraidnak vagy falnak. Ráadásul a Vive-nál még kamera is van a sisakon és a tárgyak körvonalát is rá tudja vetíteni a képedre, mikor a szélek közelében jársz, szóval le se kell venned a sisakot megnézni épp hol jársz.
    Nekem sosem volt még ebből balesetem, néhány játék meg is áll és kéri, hogy sétálj vissza a szoba közepére majd nyomd meg egy gombot hogy folytathasd, megelőzve azt hogy valamit lecsapj a játék hevében.

Új hozzászólás Aktív témák