Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz Tetsuo #58 üzenetére

    Az a legszomorúbb amúgy, hogy ez az egész hosszútávon bukásra van ítélve, a feltörekvő nagy gazdaságok közül nem igazán osztja senki az USA nézeteit, ideológiáit.

    [ Szerkesztve ]

  • T J

    tag

    válasz Tetsuo #58 üzenetére

    Majd most jól megszavazzák az öröklejáratú közös hitelt, és többet nem kell félni az EU felbomlásától.
    Remélem tévedek!

  • Ezekiell

    veterán

    válasz Tetsuo #95 üzenetére

    Egy diktatúra természeténél fogva hatékonyabb. Ugyanakkor diktatúra, vágod, az nem olyan remek am. Kérdezd csak még az ujghurokat mondjuk, mennyire tetszik nekik belülről a diktatúra.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • válasz Tetsuo #95 üzenetére

    Hatékonyabb persze. Mert nincs ellensúly a rendszerben ami gátolja a mukodest :D
    Putyin is kiszedte, "Akirol nem beszélünk" is kiszedte nálunk, és lehetne sorolni.
    Ahogy mondják... a hatalom korrupt, az abszolút hatalom pedig abszolút korrupt.
    Ez ennyire egyszerű.
    Nekem nem kell a Hiszipiszi féle rendszer.
    Az amerikai sem... de ez még mindig a kisebbik rossz szerintem.
    Itt még lehet gunyt uzni pokitikusokbol... még..

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Tetsuo #135 üzenetére

    "kompromisszumos megoldást javasolva akkor is, amikor igen vagy nem lenne a helyes válasz."

    Szerintem a kompromisszumokra törekvés általában a legjobb megközelítés konfliktusok esetén. A túl "egyértelmű" igenek és nemek következményei meglehetősen sokszor tragikusak. A konfliktusok kiélezése még annak is súlyosan árthat, aki sokkal erősebb az ellenfelénél, és az okosnak is érdekében áll a hülyék véleményét is figyelembe venni. Még akár az is kiderülhet, végül az okos látja be, hogy most éppen a sok hülye mentett meg egy elfajulás felé menő helyzetet. Mert ez meg a másik: sokan hajlamosak túlbecsülni az emberek közötti ilyen-olyan eltérések fokát.

    Mondom ezt úgy, hogy én se vagyok annak a híve, hogy szavazzon mindenki feltétlenül. Teszthez kötném; nem túl nehézhez, de kelljen érte csinálni valamit. Illetve az se ártana még, ha felajánlanának mindenkinek a szavazata helyett egy zsák krumpli árát, aztán lehet dönteni. Vagy szavazol, és nem kell ez a pénz, vagy nem szavazol, és kapsz némi aprót. Kinek mennyit ér a saját szavazata ugye.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Tetsuo #135 üzenetére

    Értem amit mondasz. Én is bevezetném a minimum szakmunkásképzőhöz kötött szavazást. Ebben tök igazad van, és teljesen egyet is értek vele.
    De...
    Hogy is szól a mondás...
    A tanult, egészséges, öntudatos nemzetet a legnehezebb irányítani.
    Egy normálisan felépített, és karbantartott demokrácia (véleményem szerint) abszolút nem szabad, hogy teszetosza legyen. Vannak megfelelő szervek, meg hivatalok, meg minden olyan, ami elsősegíti azt, hogy a _rendszer_ hatékony legyen.
    Az ellensúlyok szerves részét képezi egy "felügyelő" média.
    Most nézz körbe :)
    Kínában sincs már ilyen média, mert aki olyan riporter mint kellene lennie egy felügyelő médiában, azt lepontozzák, és vonatjegyet sem vehet.
    [link]
    Ez szerintem szar.
    Szerinted a Hongkongiak miért tüntetnek hónapok óta? Biztos nem azért, hogy bontsák már le végre a jogi akadályokat, mert szívük minden vágya a Kínához csatlakozás... Taiwan dettó.
    Én nem akarok olyan világban élni. Droidként.
    Viszont ez is szar, mert a sok debil szétbarmolja azt amit az előzőek felépítettek.
    És erről nagyban tehet Kína, mint a féknyúz-gyártás egyik melegágya... a másik tőle kicsit északabbra található. És teljesen jogos, hogy azok akik egy jóléti rendszer megroppantásán fáradoznak azoknak a termékeit nem engedjük be a kommunikációs gerincbe.
    Se.
    Nem vagyok amerikafan, sőt, se kínafan, se semmilyen fan.
    Én elküldeném az eu parlamentet is a mezőre kapálni. Meg az összes kormányt. Mindet.
    Aztán valóban hozzáértőkből verbuválni egy normális vezetést, tudósokból, meg úgy általábanvéve értelmes emberekből.
    Mert a jelenlegi "politikusok" ássák a jóléti demokrácia/kapitalizmus sírját (főleg itt, kicsit keletebbre), és ha elkészülnek vele, akkor mindannyian f.szra leszünk húzva...
    Én nem akarok kínai gyárban tengeni pár év múlva, mert mindent megvesznek, bedarálnak, elnyomnak, és mindenhova kínait ültetnek, kivéve a gyártósorra... bár aztán lehet, hogy majd oda is, mert annak elég egy tál rizs, nekem meg öt kell a 187 centimhez meg a 95 kilómhoz.

    És ha ennek megakadályozásához az kell, akkor minden kínai importra, még a 20 centes macskafésűre is 300%os büntetővám, az összes kínai szar telefont, tévét, minden szart bezúzni a picsába, stb. Európában is lehet termelni, sokkal környezetbarátabb lenne, helyieknek adnának munkát, a fejlesztések sem lennének ellopva, a levetett ötleteket el lehet adni később, de akkor olyan bért is kell adni a népeknek, hogy a helyit vegye, ne a kínait.
    Ismerős? Japán '45 után...
    De ehhez már meg kell regulázni az egész pénzvilágot, a tőzsdét, mindent... leginkább a tőzsdét, és a "befektetőket"... mert a haszon, és a gerinctelen kapzsiság között van pár lépcsőfok.
    Ja, és be kell vezetni a vagyonlimitet. Ha valaki megszegi, akkor teljes elkobzás.

    Valamit tenni kell, különben baszhatjuk, és úgy járunk mint az amerikai szélvédőgyárosok... érzik ezt már fent is, mert lassan már az ő nyakukat is elkezdi cirógatni a kötél... pont ezért lesz jövőre már minden kínai importtermék áfaköteles.
    És remélem ez még csak a kezdet.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • hallador

    addikt

    válasz Tetsuo #86 üzenetére

    Igen ezt tudjuk, hogy mennyit, és hogyan dolgoznak a távol-keleti emberek, pont erről linkeltem, azt már nem sikerült elolvasni, csak a szokásos vagdalózás... . Nem ezzel van a baj, hanem azzal, hogy egy nyílt diktatúrát ahol teljes mértékben elnyomják az embereket simán összemos egy olyan hellyel, ahol nem diktatúra van. Simán nem érted ezzel mi a baj, mondjuk azt sem érted mi volt a baj a Szálasi féle "demokráciával" szóval pont véletlenül egy követ fújtok.

    Teljesen nincs igazad. Az, hogy nem mondhatsz amit akarsz nem egyenlő azzal, hogy hogyan dolgoznak, vagy milyen a munkakultúra.
    Ha neked igen, akkor nagy baj van a fejekben.

    Tehát ez teljesen ugyanaz neked?

    Most épp ha már nem a nagy nemzeti öntudatba nem tudsz belekötni, mert nincs is, akkor most a személyeskedés a legújabb huncutság arrafelé?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • válasz Tetsuo #135 üzenetére

    Sosem értettem hogy azok akik diktatúrát tekintenek hatékonynak, miért nem költöznek diktatórikus rendszerű országba.

    [ Szerkesztve ]

    Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

  • válasz Tetsuo #182 üzenetére

    A diktatúra igény, vagy afelé terelés nem gazdagítja a hazát. A diktatúra pedig akkor is diktatúra ha puha. Úgyis csak addig az míg a pénz dől.

    Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

  • Ezekiell

    veterán

    válasz Tetsuo #182 üzenetére

    Normális fejekben az ember szabad - beleértve ezáltal, hogy oda költözik, ahova akar. De neked aztán mondhatom...

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • collecting

    tag

    válasz Tetsuo #182 üzenetére

    A TE világodban az a normális. Más világában pedig az, hogy egy-két évet itt él, aztán ott, mindenhol jól érzi magát, megismeri a kultúrát és akár magáévá is teszi.
    Bennem pl. nincs semmiféle nacionalista érzelem, nem akarom a hazámat gazdagítani, de gyengíteni se. Mert jelenleg ez az ország a vezetése miatt nem érdemli meg, hogy tegyenek érte. Dunába vizet nem hordunk :B

  • collecting

    tag

    válasz Tetsuo #135 üzenetére

    “Egy sürgős helyzetben demokratikusan nem lehet jó döntéseket hozni, a fékek és ellensúlyok megfojtják a döntéshozást, kompromisszumos megoldást javasolva akkor is, amikor igen vagy nem lenne a helyes válasz.”
    Na szóval, aki egy ilyet leír, az egyszerűen nem érdemli meg, hogy egy demokratikus berendezkedésű országban éljen. :U

  • Giovan!

    addikt

    válasz Tetsuo #235 üzenetére

    Meg sem lep már, hogy nyíltan ferdíted a valóságot, csak hogy pozitívabb fényben tüntesd fel a diktatúrákat. A valóságban az emberiség történelme során a legnagyobb fejlődés az után következett be, miután a nép elkezdte megkérdőjelezni a hatalmat, és a felvilágosodás eszméi utat nyitottak a gondolatok és a vagyon szabad áramlásának. Az általad magasztalt abszolút monarchiák évszázadokig elültek a posványban, mert a "jóvanazúgy" hívei azokat is visszafogták, akik esetleg javítani próbáltak a fennálló viszonyokon. Jelenleg is a sokak által köpködött nyugat biztosít olyan életszinvonalat, amit irigyel a világ nagyobbik része.

    Egy jó demokráciában, ha nehézkes is a döntézhozatal, végül alapvetően mindig olyan megoldás születik, ami a lehető legkisebb rész által a lehető legkevésbé lesz elutasítva. Mert egy jó rendszer max ennyit tud elérni, és bár szerinted ez egy negatív dolog, szerintem meg pont ez teszi lehetővé, hogy közösségek békésen létezhessenek, és szabad akaratukból maradjanak együtt, nem a kényszerítés hatására.
    Persze nem mondom, az abszolút uralkodó döntései néha járhatnak pozitív következményekkel, de mivel minden ember esendő, ha nincs kontroll a hatalom fölött, az könnyen katasztrófához vezethet. Lásd pl. Mao Nagy ugrását, aki ugyan a saját felfogása szerint jót akart, az által, hogy erőltett indusztrializációval pár év alatt a fejlett országok közé lövi Kínát, de a valóságban csak tízmilliók szenvedéséhez és halálához vezetett az, hogy nem volt semmiféle kontroll fölötte, és nem kellett az elszámoltatástól tartania, így akkor is ragaszkdohatott a víziójához, mikor az inkompatibilisnek bizonyult a valósággal.

    A másik: ha te szeretnél alatvalóként élni, ahol megmondják mit csinálj, az a te dolgod, ebbe nem szólok bele, jogod van a véleményedhez.
    De az, hogy a szolgaság lenne az ember természetes állapota, ahová visszavágyik, szerintem nem igaz. Épp ellenkezőleg, az ember természeténél fogva arra törekszik, hogy a kezébe vehesse a sorsát. Ha nem így lenne, még mindig a fákon bogarásznánk egymást, kiszolgáltatva a természet kénye-kedvének.

    Összegezve: én hiszek benne, hogy egy közösség csak a tagjain keresztül lehet boldog. A közérdek a sok egyéni érdekből áll össze. Ezért aztán csak a sok egyén együttes akarata jelölheti ki, milyen irányt kell követnie a hatalomnak ahhoz, hogy a lehető legkevésbé sérüljenek a közösségen belül. De ehhez meg kell kérdezni őket.

    Kína elnyomva, átgázolva bizonyos társadalmi rétegeken is véghezviszi az elképzelt stratégiát tetszik, vagy nem tetszik, ez hatékonyabb mint a bürokratikus tilitoli, a tökölődés és a választási ciklusokban gondolkodás.

    Az, hogy ezt te pozitívan értékeled, azt mutatja, hogy olyan világnézeti szakadék tátong közöttünk, aminek az áthidalása lehetetlen (nekem legalábbis nincs hozzá energiám). A hozzászólásom célja sem az, hogy téged meggyőzzelek (ennyire nem vagoyk naiv), csupán válaszoltam, mivel egyrészt zavartak a pontatlanságok, másrészt nem akartam, hogy a diktatúra ajnározása válasz nélkül maradjon.

    De mostmár én is befejeztem, megyek és csinálok inkább valami produktívat, ha már a Nap is kisütött :D

    Szép napot!

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • hallador

    addikt

    válasz Tetsuo #195 üzenetére

    Miért szerinted Szálasi a magyar érdekeket képviselte? Esetleg Horty?
    Nem b@m3g ezek mind a nacionalizmus, és a populizmus legradikálisabb képviselői voltak. Na ezeknél az Osztrák Magyar monarchia is jobban képviselte a magyar érdekeket, pedig akkor szabadságharc is volt.
    Ha igen, akkor Te csak szimplán nem ismered a magyar történelmet.
    A kínai propaganda nagyon szép amit tolsz, csak nekem egyszer elég volt a kádár rendszer, nem kellenek még olyan emberek is akik csak hallomásból dumálnak olyan dolgokról, amiről csak hallottak a helyi kisokosban...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Ezekiell

    veterán

    válasz Tetsuo #240 üzenetére

    azóta ezeknél csak rosszabb a helyzet

    Ja, már a zsidókat se lehet gettóba kényszeríti meg belelőni a Dunába csak úgy. Tényleg sokkal rosszabb lett azóta a helyzet :(

    /s

    (fújj bazdmeg, szégyelld magad!)

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Aktív témák