Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96349952

    törölt tag

    Jééé de érdekes, arról valahogy elfelejtődik szót ejteni, hogy a jószándékúhekkergyerek korábban a Szerencsejáték ZRT honlapján használt ki egy biztonsági rést és generált magának pénzeket... Illetve nagy eséllyel összejátszott az Index szennylappal, akik a betörés után 22 perccel már készen is voltak egy több ezer karakteres cikkel az esetről, sőt már a BKK-nál is érdeklődtek, hogy mi a sztori, majd 22 perccel az eset után kitették a cikket a főoldalra azzal a cseppet sem rosszindulatú zárással, hogy "az ügyben megkerestük a BKK illetékeseit, de kérdéseinkre még nem válaszoltak". Nahh, hát ennyit erről, meg a hekkerek Petőfijéről.

    Ja, és mekkora véletlen, ezzel egy időben meg megy a DDOS támadás megint csak a BKK ellen, egy olyan háttér infrastruktúrával (teljesítmény alapján szakemberek által feltételezve), amit csakis olyanok követhetnek el, akiknek van mit a tejbe aprítani, vagy ellátták őket a szükséges, eléggé drága infrastruktúrával. Hogy micsoda véletlenek vannak, hát nem?

    [ Szerkesztve ]

  • #96349952

    törölt tag

    válasz JoeCockBill #29 üzenetére

    Van, akinél még mindig működik ez a mindenre bedobom gúnyosan a soros-gyíkember-gonosz zsidó (chemtrailt kihagytad, ejnye-bejnye...) panelt, amivel hátha sikerül komolytalanná tenni minden számomra politikailag-társadalmilag nem tetsző kijelentést? Ráadásul legalább annyira egyedi ezt használni, mint tizenévesen Converse cipőt hordani, nagy egyéniségre-egyediségre és még nagyobb intellektusra vall... Ja igen: Höhö. Mint a magasabb intellektus pazar megnyilvánulása ugyebár...

  • #96349952

    törölt tag

    válasz L3zl13 #28 üzenetére

    A cikk amit említesz feltételezéseken alapszik, semmiféle konkrétummal nem szolgál azt illetően, amit állít - vagy inkább hamis módon sugallni szeretne. (Azért hamis módon, mert nem rendelkezik semmiféle bizonyítékkal.) A szerző lezárja a témát azzal, hogy „nagy valószínűséggel”, aztán kész. Bagatellizálja a problémát, ráadásul úgy, hogy nem tud bizonyítani. A hozzászólásokat pedig teljesen felesleges olvasgatni - de inkább komolyan venni. Nagy része jól behatárolható politikai-társadalmi-elvi kiindulási pontokkal rendelkezik, amit én nem tudok sem figyelembe, sem komolyan venni, és alapvetően károsnak tartok, mondandójukkal egyetlen közös kapcsolódási pontom nincs, tökéletesen ellentétes oldalon állnak, így irrelevánsok a többnyire csak üres gúnyolódásig jutó hozzászólásaik.

    És még mindig: A Szerencsejáték ZRT oldalán pénzt lopkodó etikushekkergyerek ténykedése és a DDOS támadások ugye csak teljesen véletlenül fedték le egymást időben? És az Index képes volt a támadás megtörténte után 22 perccel kitenni az oldalára egy cikket a támadás tényéről és ugyanebben a cikkben kijelentették, hogy a BKK nem válaszolt a kérdéseikre. Tehát 22 perc alatt tudomást szereztek a dologról, megbizonyosodtak annak valószerűségéről, megkérdezték levélben a BKK-t, megírták és kitették az anyagot (komoly kutató munka előzhette meg…). Gondolom ez így oké, meg az is, hogy percek alatt vártak választ egy vállalattól egy ilyen horderejű ügyben. Nahát-nahát… Vagy esetleg már akkor kész volt a cikk, amikor az etikushekkergyerek még el sem kezdte a kis akcióját…

    [ Szerkesztve ]

  • #96349952

    törölt tag

    válasz L3zl13 #32 üzenetére

    Nézd, én sem állítottam semmit. Azt sem, hogy George Soros az értelmi szerző és szponzor. Nem tudhatom, hogy mi folyik a háttérben, de itt azt hiszem senki sem, csak ugye mindenki a saját kis pártpreferenciája szerint dönti el az ügyet magának. Ami azért kissé vicces - bár, mióta így megy ez már kis hazánkban... Nem zárom ki, hogy a BKK felfújja a lufikát és saját hibáját bűnbakokra óhajtja kenni, ez is benne van a pakliban. De ez egyáltalán nem biztos, csak annyira, mint a másik verzió. Az a baj, hogy sokan tényleg eldöntik maguknak, hogy márpedig ez meg az úgy van ahogy a saját világszemléletük szerint kényelmes. Ez minden, csak nem célravezető. (Cél: Kideríteni az objektív igazságot.)

    Én is utánanéztem ennek a DDOS támadásnak és tény, hogy viszonylag csekély összegekért lehet bérelni ilyesféle szolgáltatást, tehát az az állítás(om) tényleg megdől, hogy ide milliós infrastruktúra kellett. Mea culpa, ebben eddig ráhagyatkoztam más cikkek állításaira - baromság volt.

    De tényleg megéri átmeneti kényelmetlenséget okoznia x számú magánembernek x tízezer forintért, ráadásul úgy, hogy a kilétük kb. örökre titokban marad? Én alapvetően gyanakvó hajlamú ember vagyok, és mindenben a logikát keresem. Zavar, ha nem találom meg. Itt ügye szerinted bosszúról van szó. De ha úgy nézzük, ez egy eléggé átmeneti jellegű bosszú, okoz egy költségvetési szempontból nem túl nagy extra kiadást a BKK-nak, és kész.

    De van, ami még ennél is jobban böki a csőrömet:
    Egyébként a DDOS támadás etikáját sem értem igazán. Mert mi van akkor, ha sikerül kifektetni az egész vállalatot, annak minden kiszolgáló egységével együtt? Igen, akkor összeomolhat a teljes budapesti tömegközlekedés. Akkor most ezek az emberek az utazókon akartak bosszút állni? (Szándékosan álnaiv a kérdés.) Vagy halálpontosan képesek voltak felmérni, hogy meddig mehetnek el, és annak relációjában indítottak egy megfelelő erősségű támadást? Ezt így be lehet lőni, 100%-os biztonsággal?

    Az etikus szerencsejáték zrt-s hekkergyerek és a DDOS tényleg nem fedték le egymást, rosszul fogalmaztam. Egymás után következtek. Elvileg tényleg lehet, hogy pár arc morci lett, és azok indították a támadást, de tényleg ez a helyes út?

    Az indexes eljárásra nem pazarolnék további mondatokat, 22 perc semmire nem elég, arra sem, hogy az ügyet teljes egészében átlássák, minden aspektusát megismerjék, plusz még meg is írjanak róla egy anyagot és az kikerüljön címlapra. Korrektúra - bár ott az nem nagyon működik :D -, főszerkesztői, de legalábbis rovatvezetői, ügyeletes szerkesztői fejbólintás, és utána mehet ki. Minderre - még egyszer: a téma megismerése, utánajárás, BKKK megkeresése, anyag megírása, korrektúra, szerkesztői átolvasás-rábólintás - marha kevés 22 perc. Tudom, mert magam is újságíró volnék. Egy dolog megírni valamit ennyi idő alatt, de ez csak maga a megírás művelete. Egy cikk mögött ennél sokkal több idő szokott lenni.

  • #96349952

    törölt tag

    válasz brumi1024 #37 üzenetére

    Én sem állítottam ennek az ellenkezőjét. Szégyen, hogy egy ennyire ócska rendszert állított üzembe a BKK, erre nincs mentség, az a röhej, hogy már megint nincsenek felelősök, mint a magyar újkori történelem során soha, és nincs érdemi felelősségre vonás. Mindazonáltal szintúgy semmi nem menti fel az etikus hekker gyereket meg a túlterheléses támadások elkövetőit sem. Mármint szerintem.

    Egyébként nem tartom magam egy jövőbe látó zseninek, de amikor érkezett a hír, hogy hurrá, lehet vásárolni e-bérletet, azonnal azt gondoltam, hogy á, várjunk még ezzel, mert biztos, hogy lesznek problémák. Na tessék. Ezzel csak azt akarom sugallni, hogy nem kell mindenbe azonnal beleugrani, azok, akik ész nélkül regisztráltak, nem ebben az országban élnek? :DDD Tökmindegy ki van kormányon. A BKK az BKK. Egy percig nem szabad elhinni, hogy náluk bármilyen újdonság pöccre működik, miközben a meglevő infrastruktúrájuk is egy folyamatos agónia állapotában leledzik. És nem, nem érdemlik meg, hogy ellopták az adataikat, csak az emberek azért lehetnének óvatosabbak is, és hát ki az, aki a BKK-ról a lehető legjobbakat feltételezi bármikor? Óvatlanok voltak, sajnos így jártak.

  • #96349952

    törölt tag

    válasz kispx #41 üzenetére

    "...a mocskos multi kizsákmányolja a szegény agyondolgoztatott magyarakat..."

    Mivel ezt az igenis nagy alapigazságot te jól érezhető gúnnyal írtad le, azt hiszem, nincs igazán miről beszélnünk, tökéletesen ellentétes oldalakon állunk és nem fogunk szót érteni, csak rabolnánk egymás idejét totál feleslegesen.

  • #96349952

    törölt tag

    válasz Trailblazer #58 üzenetére

    Miért, szerinted az ügyben sivalkodó Index, 444, 24, HVG azok haladó szellemiségű, független sajtótermékek? Ha van még ilyen poénod, ne tartsd vissza, a nevetés jótékony hatással van az emberi szervezetre!

  • #96349952

    törölt tag

    válasz kispx #61 üzenetére

    Jelen esetben nem a sivalkodás oka volt a kérdés, hanem az, hogy "nem kell mindenbe a baloldalt belelátni". Na most ezek a sajtótermékek leginkább (szélső)balos és szélsőliberális kanálisok, a függetlenséghez annyi közük van, mint nekem a piramisok építéséhez. Ergo nagyon is ott van ez a szekértábor ebben az ügyben, és igen, éppen ők generálták a clickbait híreket, mert lássuk be: Az, hogy valaki 50 forintért vett egy szem bérletet, talán-talán nem nemzetbiztonsági tényező és esetleg feltételezhető, hogy nem ezen fog múlni az ország sorsa, sőt: Három hónap múlva pont annyira lesz releváns ez a történet, mint az, hogy én hányszor megyek retyóra egy nap.

    Tévedés ne essék: Tessék előrángatni a sötétből a BKK-s és T-Systemes felelősöket, kirúgni őket a francba, 90 nap közmunka (úgysem fog megtörténni, és ez a hatalmi rendszer egyik legidiótább hibája, mert a látványos önkritika gyakorlás bizony hogy tud szimpatikus lenni), de az, hogy ez a vezető hír x napja, az enyhén beteg.

    Tippek:

    - Ha már sivalkodás, akkor teljes joggal lehetne MINDEN ROHADT NAP üvöltözni az egészségügyről.
    - A csókosok egészen pofátlan és szerintem most már veszélyes rablásáról és térnyeréséről.
    - A nem létező közbiztonságról.
    - Ha már BKK, akkor hajrá, lehet nyomni minden nap címlapon a katasztrófális állapotokat.
    - Pellengérre állítani a kizsákmányoló jellegű és többnyire teljesen haszontalan közmunka programot.
    - Nyomni ezerrel a szinte teljes munkavállalói réteg brutális kizsákmányolását.
    - Feltárni az állami beruházások mögötti mutyikat, túlárazásokat.

    (Mindezt mondom úgy, hogy alapvetően jobboldalinak definiálom magam, de nem Fidesz és nem Jobbik-féle neo-pszeudo-jobboldalinak, hanem valóban a konzervatív-hagyományos értékek támogatójának. Ugyanakkor az összes hibája és túlkapása ellenére elismerem a kormány bizonyos politikáját és helyes döntéseit, intézkedéseit, de tűélesen látom rajtuk a mocskot is.)

    Ezek jogos felvetések lennének és cseppet talán fontosabbak, mint a hülyegyerek ötven forintos bérlet vásárlása és a mögötte húzódó biztonsági kockázatok. Igen, ez is fontos téma, de rosszul van súlyozva és indokolatlanul sokat foglalkoznak vele a többi téma rovására. (Ezt hívják közbeszéd tematizálásnak, és a jelek szerint remekül működik és a hülye ellenzéki sajtó kajak partner benne...)

    Arról már nem beszélve, hogy a felsoroltakban is inkább arra lenne szükség, hogy rágalmazások és találgatások helyett objektív tényfeltárásra kellene ráhajtani, nem a nyilvánvalóan pártoskodó és egyoldalú fröcsögésekre. De mit is gondolok...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák