Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz #96349952 #31 üzenetére

    A következtetés amit levonnak feltételezés, de az viszont tény, hogy vásárolhatók az interneten keresztül botnetek. És az is hogy ehhez nincs szükség milliárdos vagyonra.
    Persze megértem, hogy annak ellenére, hogy ez egy egyszerű és logikus alternatívát kínál a BKK oldal elérhetetlenségére, te inkább szó nélkül elhiszed azt a sugallatot, hogy biztosan valami pénzes ember áll az ügy hátterében, hogy lejárassa a BKK-t, holott az viszont jól bizonyíthatóan hamis állításokon alapszik.
    Persze nem kell ezt a PH-s cikknek elhinned. Könnyen utánna lehet járni a neten. Rengeteg cikk van amelyek időbeliségük miatt nem köthetők össze a BKK-s botránnyal és ellentmondanak a azoknak az állításoknak, hogy százmilliók kellenének egy ilyen szintű oldal letérdeltetéséhez.

    A DDOS támadások és az etikus hekkergyerek ténykedése nem fedte egymást időben.
    Ha fedte volna, akkor a srác nem tudta volna hamis áron bérletet venni. Hiszen a DDOS támadás eléhetetlenné tette azt. Ezek egymás után történtek. Tudomásom szerint a srác letartóztatása és az arról megjelent hír után vált elérhetetlenné az oldal. Tehát logikus lenne feltételezni, hogy az említett letartóztatás/kihallgatásra való reakció volt a támadás.

    Az hogy az index cikkének végére odatették, hogy még nem reagáltak megkeresésükre, kb újságírói standard.
    Teljesen normális, hogy cikkben megpróbálják az érintett felet megszólaltatni, és jelzik, hogy történt ilyen próbálkozás, de válasz még nem érkezett. Persze nem kétséges, hogy egy bulvár lap nem sajnálkozik túlságosan, hogy ha ez esetleg azt a látszatot kelti, hogy biztosan van valami takargatnivaló, azért nem jött válasz. Talán nem szép dolog, de mit vár az ember egy bulvár laptól.
    Persze, hogy egyesek szerint már emögött is rögtön Soros áll személyesen az valamit elmond ezeknek a személyeknek a mentalitásáról. Úgy látszik az ilyen állítások "politikai-társadalmi-elvi kiindulási pontjaival" már nincs problémád és azoknak motivációjával vagy valóságtartamával kapcsolatban a legkissebb kétség sem merül fel benned.

    Az említett indexes cikket annak idején nem olvastam, úgyhogy most megpróbáltam visszakeresni. Nem vagyok újságíró, de azt hiszem írtam már ennél hosszabb hozzászólásokat itt a fórumon és nem kellettek hozzá órák. A 22 perc, ha valós, tényleg rövidnek tűnik. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a cikk szerzője még akár az email megszületését megelőzően tudomást szerzett a dologról. De semmiképp nem kezelem, vagy próbálom ezt beállítani tényként. Olyat meg főként nem gondolnék, hogy valami nagy gonosz manipulátor áll az egész hátterében, aki komoly, összefogott támadást szervezett volna magyarország ellen, amíg ennél jóval egyszerűbb és logikusabb alternatívák is vannak.
    Főleg nem akkor, mikor azoknak akik ilyet állítanak, vagy sugallnak jól felfogott érdeke, hogy a már jól bejáratott ellenségképet felhasználva és tovább erősítve magukat ártatlan áldozatként állítsák be, akiknek semmi felelősségük az ügyben, és csak azért történt az egész mert egy ilyen jól szervezett és pénzelt összeesküvés volt ellenük.

    Aki hülye, haljon meg!

Új hozzászólás Aktív témák