Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65755648

    törölt tag

    válasz #65755648 #5621 üzenetére

    A telefon hivatalos honlapja: KATT

    Az Optimus Black az LG Androidos okostelefonkínálatának egyik remekül sikerült tagja. A hardveres alapokat egy PowerVR SGX530 GPU és egy 1 GHz-es ARM Cortex-A8 CPU adja, mely 512MB RAM és 2 GB ROM felett ga(rá)zdálkodik. A GPU egyébként 200Mhz-en fut, ami duplája a szokásosnak és így akár kétszeres sebességre képes egy Adreno 200-hoz képest.
    A külcsínt tekintve minimalista dizájn és extrém vékonyság jellemzik, 9,2 mm-es "vastagságával" még a mai okostelefonmezőnyben is az egyik, ha nem a legvékonyabb telefon. Például a 8,49mm-es vastagsággal hirdetett Samsung Galaxy s II az alsó részén, a Sony Xperia Arc pedig alul és felül is vastagabb az LG pengéjénél.

    Másik erőssége a készüléknek a kijelző, mely specifikációit tekintve 700 nit-es fényerejével emelkedik ki a mezőnyből, de ugyanakkor kis fogyasztás, szép, élettelteli színek, erős kontraszt, jó fehéregyensúly és hatalmas betekintési szögek jellemzik a 4 inches IPS LCD panelt. Egyébként a kijelzőt és vele együtt az egész előlapot GorillaGlass védi.

    Különlegességnek számít még a G-Key, mely nem más mint egy gomb a készülék oldalán, melynek lenyomásával és ezzel egyidejűleg a készülék mozgatásával (pl döntés vagy rázás) scrollozhatunk a böngészőben vagy a kinagyított képekben és más hasonló érdekességek. Ide tartozik még hogy ha megbökdössük a telefon valamelyik oldalát szövegbevitel közben akkor jobbra-balra tudjuk tolni a kurzort, ami igen hasznos olyan készülékeknél ahol nincs 4-irányú mechanikus gomb, mert így nem a kijelzőn kell bohóckodnunk hogy beszúrjuk a kurzort ahová szeretnénk.

    A kamera egy átlagos, 5 Mpixeles darab, alacsony dinamikatartománnyal, de jó részletességgel és élességgel. 720p-s videók készítésére alkalmas, a v10A verziójú szoftverre jellemző összenyomott kép (pl a youtube-ra feltöltött videóknál) a frissítéseknek köszönhetően megszűnt. A szaggatás- és kockásodásmentes felvételhez ajánlott egy legalább Class 6-os microSD kártya beszerzése. Van egyébként egy 2 Mpixeles előlapi kamera is, melyet azonban a 2.3-as Android megérkeztéig legfeljebb tükörnek használhatunk, a kamera programban ugyanis kiválaszthatjuk és fényképezhetünk is vele.

    A WIFI kb mindent tud ami ma létezik: b/g/n, Wifi Direct, DLNA, Tethering.
    Az adatkommunikációs képességek ezen kívül is jónak mondhatók, hiányérzetünk legfeljebb a HSDPA maximális 7,2 Mps-os sebessége és BT 3.0 hiánya miatt lehet.

    Ha a GPS elsőre nem talál jelet nem kell rögtön megijedni, első használatakor előfordulhat hogy akár fél óra is kell neki míg magához tér, érdemes tehát ennyi időt hagyni neki akár Maps-ben (amihez a képernyőkikapcsolást állítsd 30 percre) akár IGO-ban vagy más naviprogramban, miközben a Wifi alapján történő pozícionálást kikapcsolod. Ha mégsem találna műholdat akkor lépj be a rejtett menübe, ehhez a tárcsázóba pötyögd be: 3845#*970#
    Miután bent vagy az "Opciók" (bal szélső érintőgomb) gombbal tudsz kilépni az almenüpontokból, hogy ne kelljen mindig újra beírni a kódot. A buherálandó opciók:
    - Rejtett menü > GPS Test > System Settings > MOLR Protocol > User Plane
    - Rejtett menü > GPS Test > System Settings > SULP Setting > SLP Auto Provision Enabled
    - Rejtett menü > GPS Test > System Settings > SULP Setting > SLP Server Setting > LGE SUPL

    Frissítés: a legegyszerűbb módszer az LG Mobile Update használata,
    melyet innen tölthetsz le. Miután telepítetted, az első futtatáskor telepítsd a telefon driverét is, melyre egy külön gomb van a programban. Ezen kívül minden magától értetődő, elindítod a programot, bedugod az USB kábelt, megvárod míg a telefon csatlakozik, majd ha talál frissebb szoftvert a program, megnyomod a "Frissítés" gombot.
    A legfrissebb elérhető szoftververzió jelenleg a Froyo-t használó v10E, de valamikor ősszel érkezik a 2.3-as frissítés is.

    Trükkök, érdekességek, kérdések:

    "Az akkumulátort ki kell-e sütni vagy sem? / Meddig töltsem az akkumulátort elsőre?" - A Li-Ion akkumulátorokat nem kell, sőt nem is szabad kisütni. A totális lemerítés rossz esetben akár az akkumulátor életébe is kerülhet, amennyiben lehet ezt kerüljük el. Tölteni csak 100%-ig tölt a készülék utána lekapcsol a töltés, amit 1-2% merülés után újra elindít.

    "A zenelejátszó olyan hangokat is lejátszik amik nincsenek is a zenéim között. Ez mitől van?" - A készülék automatikusan indexeli a média fájlokat az összes mappából és ezért bekerülnek a zenéid közé az oda nem kellő hangok is a lejátszókban. Amennyiben azt szeretnéd, hogy ez ne történjen meg, annyit kell tenned, hogy azokba a mappákba ahol nem szeretnéd, hogy indexelje a média fájlokat(zene, képek, videók) egy ".nomedia" kiterjesztésű fájlt beillesztesz.

    "Hogy tudom némára tenni a telefont?" - A "hangerő le" gombbal vedd le teljesen a hangerőt és ott lesz a rezgő mód is.

    "Lehet-e Screenshot-ot készíteni a telefon kijelzőjéről?" - Igen, lehet a készülék tetején levő Power gomb és a Home("házikó") gomb egyidejű lenyomásával, ilyenkor a Galériába menti a készült képet, vagy a Market-ről le lehet szedni külön alkalmazást. A legtöbb ilyen ROOT-hoz van kötve, de elvileg van olyan is amihez nem kell ROOT.

    "Ha a telefon kijelző kikapcsol, a Wifi is mindig kikapcsol vele együtt, hogy tudom ezt megszűntetni?" - A "Beállítások / vezeték nélküli hálózatok / Wifi beállítások"-hoz kell menni, majd "Opciók" (bal szélső érintőgomb) és a felbukkanó menüben a "Speciális"-ra kell kattintani. Itt állíthatod, hogy ne kapcsolja ki a Wifi-t a kijelzővel együtt ha a készülék töltőn van, vagy soha. Statikus IP-címet is itt lehet beállítani.

    Modding, rooting

    XDA fórum

    Tesztek, vélemények:

    PH! teszt

    stilo18 élménybeszámolója

    Recon666 szösszenete

    Ha valamilyen problémára itt nem találtál választ, először keress rá a fórumon és csak utána kérdezz!

    Utolsó módosítás 2011.08.25.

Új hozzászólás Aktív témák