Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    Sziasztok,

    Szeretnék egy kis segítséget kérni, hátha itt akad valaki :) IT-sként szembe jött egy olyan feladat, hogy egy airband rádió (aka. "reprádió") audio kimenetére kellene készíteni egy digitális hangrögzítőt. A dolog hw/sw része nem gond, megvan már a terv, sőt, csináltam is már ilyet régebben. Ami jelenleg extra feature, az az, hogy kaptam egy olyan infót a rádió kapcsán, hogy rendelkezik egy vezérlőkimenettel, amin a zajzár állapotát lehet figyelni. Ezt az állapotot fel szeretném használni az általam fejlesztett rögzítőszoftverben. Olyan formában, hogy ez alapján darabolnám fel az egyes file-okat (adásokat), a helyett, hogy szoftveresen próbálnám meg detektálni a hangkártyán, hogy éppen aktív forgalmazás folyik e - és rögzíteni kell - vagy sem.

    Ez utóbbi se egy óriási kihívás, de sokkal robusztusabbnak érzem a squelch kimenet figyelését erre a célra, illetve így egy hibalehetőséggel kevesebb is lenne, hiszen a kész rendszerről ki lehetne jelenti, hogy normál működés esetén mindent rögzít amit a rádió mellett ülő személy amúgy hallana, és semmit amit nem.

    Tippem szerint ez a vezérlőkimenet nem egyedi dolog, gondolom sok rádión megtalálható. A kérdés az, hogy van e valamilyen bevett szabvány vagy ipari standard arra nézve, hogy milyen jel/jelszint van rajta pontosan? A rádiót nem láttam még, hétvégén lesz alkalmam megnézni közelebbről, addig is jó lenne tervezni annak kapcsán, hogy kell e (és ha igen akkor milyen) szintillesztő mondjuk egy Raspberry PI gpio portjához.

    A rádió egyébként egy öreg Rohde und Schwarz XU251, ami több szempontból is furcsa. Egyrészt pontosan ilyen termékre nulla találat van, tehát megeshet, hogy elírta, akitől kaptam az infót (persze ezt hétvégén tudom tisztázni), a másik, hogy az R&S hw gyártókat is megszégyenítő politikát követve zéró információt ad a régi termékeikről. Nincsenek fent manualok, de még adatlapok se nagyon, vagy csak hézagosan, szóval specit akkor se találnék a squelch kimenetről, ha meglenne a pontos típus.

Új hozzászólás Aktív témák