Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Hasaggymeg #5749 üzenetére

    Ez egy érdekes kérdés, mivel a szuperkapacitás töltésének elvesztése ilyenkor várhatóan csak az RTC-adatokra lehet befolyással, az eeprom 'elfáradása' meg csak a konfigurációra, illetve az eeprom-ban tárolt egyéb adatokra. Azt természetesen nem tudhatjuk, hogy a firmware végrehajt-e bármilyen alapértékre visszaállítást, ha az eeprom-ban nem talál értelmes konfigurációt (magyarán az utóbbi eredményezi-e az RTC resetet) induláskor. Annyit mindenesetre ki tudsz próbálni, hogy a komplett modulra tápot adsz néhány órára, majd azt elveszed, és kikapcsolás után rövidebb-hosszabb idővel (ha azonnal elfelejti az időt, akkor nem kell túl sokat várnod) egy normál DMM-mel DC feszültségmérés állásban rámérsz a goldcap kondenzátor kivezetéseire. Ha ott normális értéket mérsz (> 1V, az RTC elvileg eddig működőképes), akkor nem a kapacitás hibája okozza az óra alapértékre állítását.
    Mod. #5750: de sokáig írtam :U. Mellesleg a 750-841 adatlapja szerint táp nélkül 6 napig tartja az időt, pedig a kapacitásból, az RTC áramfelvételéből és alsó működési feszültségéből nekem > 1 hónap jött ki (persze lehet, hogy más is teheli a kondenzátort, illetve én 5V-os induló feszültséggel számoltam, ami lehet, hogy nem igaz).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák