Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz tmscsaba #83490 üzenetére

    Nezesi távolságban nem árt figyelembe venni mondjuk a thx betekintési szög ajanlasat. Szerintem ez változni fog az uhd-vel és 8k-val, a perifériás látást is le fogják fedni. Mozizasnal szerintem lesz egy diferencialodas. Nagyrészt megmarad a 24p és betekintési szög, de várható hogy 3d marad, hfr megjelenik időnként, HDR, és extrém nagy betekintési szög egyes moziknal.
    Konzervatív vagyok mozi téren de nem vetem el az ujitasokat. Nagyrészt a hagyományos 24p mozit kedvelem, lehetőleg impulzusos megjelenitessel. De annak ellenére hogy a 3d-t nem állom filmeknél, számítógépes animacioknal bizony előnyben részesítem, mert tényleg 3d-re lehet hangolni a képi világot. Például ajánlom a Moana-t és az utóbbi évek néhány WD animaciojat, mindamellett hogy 2D-ben is igényes alkotasok, 3d meg radob az élményre egy lapattal, a Moana számomra elkepeszto 3d-s latvanyvilaggal bírt.
    És azt is el tudom képzelni hogy egy latvanymozi kamerazasat úgy oldják meg hogy a fő eseményt az éles latomezodben tartják, de a perifériás latasba plusz információt rejtenek ami nem késztet fejforgatasra, azonban még inkább bevon magába. Ehhez pedig bizony ívelt képernyő és magas felbontas kell.
    Azon a véleményen vagyok hogy kijelzotechnologiaban az legyen a minimum amit a plazma nyújt, kontraszt, betekintési szögek és mozgokepfelbontas vibralassal, és erre lehet telepíteni az UHD-t, HDR-t és egy ficsoroket mint az interpolacio annak aki nem szereti a vibralast.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Kernel

    nagyúr

    válasz tmscsaba #83490 üzenetére

    Miután egyenes kérdésre nem tudtál egyenes választ adni, így most már kijelenthető, hogy hajlított kijelzőt csak a boltban láttál, ahhoz gyártottál egy ideológiát, közvetlen gyakorlati tapasztatod nincs róla.

    Álomvilágban élsz szerintem, már önmagában az is vicc, hogy nekem magyarázod a fizikát, Öveges professzor. Méghozzá olyan gyerekes szintű dolgokat, amiről csak te képzeled, hogy más nem tudja. De Öveges professzort még én is "élő show-ban" láttam a 61ЛК1Б képcső domború ernyőjén, tehát nyugodtan megkímélhetnél ezektől.

    Ha szívatásra menne ki a dolog, jót lehetne röhögni, hogy megdolgoztatom a trollt, de ez nem az én műfajom. Hogy direkt szívassalak. Ezt csak te nézed be magadnak, folyamatosan mellébeszélsz, miközben a lényegi dolgokat átugrod.

    Igen-nemmel megválaszolható kérdésre 4322 bájtot lenyomtál, csak épp a válasz hiányzik belőle. Neked inkább talán politikával kellene foglalkozni, nem természettudományokkal, mert a politikában lehet büntetlenül mellébeszélni. A fizika hamarabb pofán csap, ha tévedsz valamiben.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Ispy

    veterán

    válasz tmscsaba #83490 üzenetére

    Szóval, ha az emberek 20%-a nem látja és 70% nem szereti, de te igen, akkor ez egy jó újítás volt :U

    Egy fejlesztés értékét a piac árazza be (lásd plazma tv), nem az egyéni ízlésvilág.

    Szóval majd ki fog derülni 3-4-5 év múlva mit gondolnak az emberek a 4k-ról, meg a hajlított tévéről.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Új hozzászólás Aktív témák