Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Gh0sT #46572 üzenetére

    A fekete, kártyás doboz a STB-od, a kártya benne az előfizető azonosítására szolgál. A koax-bemenetre kösd rá azt a drótot, ami az antennából jön, a HDMI-kimenetre pedig a TV-det kösd, majd az ennek megfelelő porton fogod látni a STB képét a TV-n. A STB beállításaiban a képkimentet állítsd 1080i-re!

    "1. Bejövő koax elosztós részénél a TV ágat összekötöttem a TV-vel közvetlenül. Semmi eredmény."

    Azért, mert a TV-d nem rendelkezik a megfelelő DVB-S tunerrel és ráadásul kéne egy conax-modul is a TV-e, ami a STB-ban levő előfizetői kártyát tudná fogadni, de talán a T-s kártyákat nem is lehet másba tenni, csak az STB-be.

    "2. Bejövő koax elosztós részénél a TV ágat összekötöttem a fekete dobozzal, majd innen koax-szal továbbmentem a TV-hez. Semmi."

    Ennek nincs is értelme, a legjobb képminőséget a STB egyébként is a HDMI-kimeneten tudja produkálni.

    "3. Mit feljebb írtam van még egy koaxom a falban, amin nincs elosztó (azt sem tudom, hogy ez most bejövő, kimenő, vagy valami átkötő kábel). Ezzel is eljátszottam a fenti két műveletet. Közvetlenül TV-be, dobozon keresztül TV-be. Semmi."

    Azzal szerintem egyelőre ne foglalkozz, lehet, hogy egy tetőantennához tartozik, vagy másik szolgáltató kábele!

    "4. A fekete doboz távirányítóját összevissza nyomkodtam, nagyjából annyi eredménnyel hogy a kijelzőjén vagy ez szerepelt: "-- --", vagy 1 és 250 között valami szám. A dobozon pirosan világít egy LAN feliratú led és zölden még egy led, aminek a nevére most nem emlékszem (talán DVB így fejből)."

    Csináld meg, amit fent leírtam és minden klappolni fog!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák