Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Gabor970 #41838 üzenetére

    Csodálkoznék, ha menne vele, a linkelt oldalon a hozzászóló utal szerintem, hogy vannak D-Sub bemenetű TV-k, azt menüben át lehet állítani HD-komponens jel fogadására is, ami még működhet is.

    A számítógép D-Sub kimenete öt jelet ad ki (RGB + HV szinkron), valamint a DDC-infót (kétvezetékes, soros adatbusz). Utóbbi még nélkülözhető is, de a horizontális és vertikális szinkronjel nem. Ott viszont csak három RCA szerepel.

    Egy opció lehetne, ha a laptop VGA-drivernél a D-Sub kimenet átállítható lenne HD-komponens üzemmódra is, kimondottan a speciális komponens-kábellel való együttműködés céljából, ami ilyenkor a laptop dokumentációjában is egyértelműen szerepelne.

    További gond, hogy a TV HD-komponens bemenete szabvány HD-jeleket dolgoz fel (1080, 720, 576, 480 i/p stb.) nem pedig a szokványos desktop üzemmódokat. Eltekintve az 1920x1080 50/60 Hz-től, ha azt tudja a laptop is.

    Az UT50 komponens RCA-csatlakozói pedig a kompozitjellel vannak megosztva, RGB-üzemről szó sincs, így én nem látom, hogy ez összejönne.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák