Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz DM-Fan #34093 üzenetére

    Én engedjétek meg, hogy DM írása okán megosszam, hogy mennyire szükséges egy dedikált média lejátszó jó tv és jó bluray lejátszó mellé.

    Nekem van egy Panasonic BDT320-as lejátszóm, melyre rá lehet dugni USB-s winyót.

    A TV (55VT50) beépített lejátszójához képest:

    sokkal részletgazdagabb kép (a TV mégcsak a THX módot se adja be ha a saját lejátszójáról megy az anyag)
    sokkal szebb színek (élénkebb színek de mégis hihetőek - valószínűleg ez a hírdetett chroma process algoritmus tényleg tud valamit)
    sokkal folyamatosabb lejátszás (a TV döcög, sőt, ha olyan a tartalom ami meghalad egy bitrátát akkor 2 fps a teljesítmény, pl Prometheus hibernált emberkék álmodós jelenete a sok sok pötty miatt)
    sokkal jobb felirat elhelyezés-méret és olvashatóság (a TV borzasztó kicsi fonttal, alap nélkül ír- gáz)

    De, ennek ellenére nem tudja a:

    24p-t : minden tartalmat 60hz-en nyomat- legalábbis a TV mindig ide áll be
    egy rakat formátumot nem tud lejátszani
    nem lehet testreszabni a feliratkezelést, minden fix
    kényelmetlen keresés (nem mutatja hol jársz)
    lassú könyvtárböngészés
    nem tud tartalmat több rendezési elv alapján mutatni, csak könyvtárakban gondolkodik
    ostoba kezelhetőség ezzel a touchpad-es nevetséges próbálkozással

    Szó mi szó: kell a média lejátszó - nincs mese. Ha azt akarom látni, amit az ereeti BD-ről, akkor szerintem nincs más megoldás, mint megvenni egy kulturált playert.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák