Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Osibaa

    senior tag

    válasz corba #30 üzenetére

    Ha csak a fizikai összeszerelésről beszélünk (pl. BIOS beállításról nem), akkor nincs különbség a gyártók között, egy procit, RAM-ot, bővítőkártyát ugyanúgy kell belerakni minden alaplapba és mindegyik leírása tartalmazza ezeket.
    Ami inkább trükkös szokott lenni a kicsi és a rossz minőségű házakba való szerelés. A kicsi házaknál végig kell gondolni mit milyen sorrendben raksz be, különben nem fér be a házba, vagy utólag nem férsz hozzá egy csatlakozóhoz. A gagyi házaknál pedig az szokott gond lenni, hogy béna csatlakozókat használnak, pl. az USB csatlakozót, vagy az előlapi hang csatlakozóit (tűket) egyesével kell rádugni és ez nem mindig egyértelmű (más megnevezés szerepel a tűn és az alaplapon). Ugyanezeknél az alaplap távtartóit is nekünk kell beszerelni, ami nem vészes, de akár menetes is lehet, míg az se jó, ha túl laza. Szintén trükkös megoldás lehet a bővítőkártyák házhoz rögzítése is (van sima csavaros, kapcsos, bajonett záras és még száz féle).

    flash-: A videó alapján mennie kell az összeszerelésnek, csak a proci sarkán lévő háromszögre kell figyelni, ahogy a videón is kiemelik. Hűtőpaszta van az új proci hűtőkön, ha régi hűtőt szerelsz fel, akkor viszont újra kell pasztázni. Pasztát árulnak minden számtech boltban, nagyon kevés kell belőle (borsószem fele-harmada elég) és egyenletesen szét kell kenni.

    "40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

  • Zénó1000

    csendes tag

    válasz corba #35 üzenetére

    Minek az a csuklópánt? Gondolom a gép összerakáskor használnád, hogy nehogy elronts valami IC-t. Nekem sem volt ilyenem amikor a gépemet összeraktam, aztán mégsem rontottam el semmit, pedig az első gépem és nem is vagyok szakmabeli.

    Az alaplapos kérdésedre: én anno két éve a Gigabyte-ot választottam. A fórumokban, tesztekben olvasgatva úgy tűnt nekem, hogy ez a legközkedveltebb gyártmányok közé tartozik, pontosan az általad is írt szempontok miatt, megbízhatóság, minőség, érthetőség, háttér támogatás, stb. Nekem gond nélkül sikerült összeraknom a gépet, azóta is jól működik. A fórumokban amúgy szinte mindegyik alaplapról olvastam jót is rosszat is, pl Gigáról is olvastam rosszakat is, nekem minden esetre bevált. Egyszer volt problémám a hálozattal egy áramszünet után. Nem akarta látni az internetet, sem a helyi hálózatot (a másik gépemet :) ). Valami hülye üzenetet írt ki, már nem emlékszem igazán, mintha hardver problémára utalt volna, a hálózati vezérlőt vagy mit hibáztatott, miközben amúgy minden driver rendben volt, az xp eszközkezelője sem mutatott kérdőjelet. Akkor olvasgattam fórumokban és láttam, hogy más Giga tulajoknak is volt ilyesmi gondjuk, de igazából más alaplapokról is írtak ilyen problémákat. A lényeg, hogy a megoldás roppant egyszerű volt: BIOS reset, aztán kész ment újra rendesen. Azóta semmilyen probléma nem volt vele.

  • Gerisz

    addikt

    válasz corba #35 üzenetére

    Megfogod a földelést a konnektorban mielőtt a géphez nyúlsz és kész. Különösebb felhajtást nem kell belőle csinálni.

  • stevve

    nagyúr

    válasz corba #38 üzenetére

    felesleges. Életemben nem használtam és sosem volt gondom ilyesmivel. :)

    Egyébként ez a topik kicsit értelmetlen, mert ahány konfig, annyi felvethető probléma és ez úgyis gyakorlással jön. Minden komponensnek van topikja, összedugni meg általában egy felé módon lehet úgyis.

    [ Szerkesztve ]

  • Jester01

    veterán

    válasz corba #38 üzenetére

    Beírod gugliba és válogatsz. Például [link]

    Amúgy ha elővigyázatos vagy és szerelés előtt/közben földeled magad, megfelelő ruha van rajtad, nem szőnyegen szerelsz és nem simogatod az alkatrészeket akkor nem az elektrosztatikus kisülés jelenti a legnagyobb veszélyt, sokkal inkább a különböző mechanikai behatások. Pl távtartó alulról végigkarcolja a lapot, egyéb kiálló ház részekbe beleakad a lap, pontatlan illeszkedés vagy memória/processzor/kártyák erőltetett berakása miatt lap elreped. Illetve esetleges rövidzár vagy kábelek/alkatrészek helytelen polaritású csatlakoztatása (bár manapság szerencsére leginkább egyféleképpen lehet összedugni a dolgokat). Ja és persze a leggyakoribb a processzorhűtő helytelen felszerelése, ideértve a hővezető paszta rossz használatát is. Szerintem ;)

    Jester

Új hozzászólás Aktív témák