Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • I_Am

    veterán

    válasz VladimirR #26 üzenetére

    gravitációról hallottál már? ;] (Visszapattan, de nem pattog. Hogyan is pattoghatna a végtelenségig? A gravitáció hat rá, tehát ''visszahúzza''. Ha meg nem lenne gravitáció akkor sem pattogna hanem ellentétes irányban mozogna és akkor álna meg, ha a közegellenállás megállítaná. Amúgy az a pillanatnyi erő a magasságtól, a súlytól és ugye a gravitációtól, valamint az anyagok szilárdságától is függ)

    Liftes témát vagy hasonlót tudtam, hogy felhozza valaki.;] (de hogy pont Te álmomban sem képzeltem volna. :D) Nincs viszonyítás, ha a gravitációs erő rád is hat valamint ha tanulmányaimból jól emléxem, akkor itt még meg lehet emliteni az általános tömegvonzás törvényét is. (meg a surlódást is de attól jelen esetben tekintsünk el) Együtt mozogsz a lifttel, tehát ugyanazok az erők hatnak rád is mint a liftre. Ez annyiban változtatja meg a rád ható erőket, hogy a lift súlyát is figyelembe kell venni a számítások alkalmával.
    Ne keverjük bele most Einstein relativitás elméletét, ott meg lehet magyarázni a liftes zuhanást is. (viszont ha pusztán a fizikai részét vesszük akkor nem tekinthetjük azt, hogy lebegsz, Mikor a lift eléri azt a sebességet, hogy a rád ható erők nagyobbak a gravitációs erőnél, akkor valóban lebeghetsz, de ez csak az elméletben lehetséges. Gyakorlatban azért nem, mert megáll a lift. A kis Japók mindig gondosan figyelnek a biztonságra is. :DDD)

    Azt viszont még mindíg nem értem ezek után hogyan is nézheti, ha rögzítve van a laptopban a vinyó?

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • lapa

    veterán

    válasz VladimirR #26 üzenetére

    igen egyébként a ''relatív súlytalanságra'' gondoltam a notbuk meg a hd között, azért írtam így. másik példa a repülők, amikre befizetve felvisznek x ezer méterre és pár másodpercig súlytalanságot csinálnak a nehézségi gyorsulásnak megfelelő süllyedés során. lehet, hogy csak urban legend, de állítólag a ruszka pilóták ezt úgy oldották / oldják meg, hogy néznek vmi pingponglasztit és amikor a laszti egy bizonyos pozícióba ér, akkor huncutul elmosolyodnak mert tudják, hogy a raktérben éppen akkor rókázza össze mindenki magát... (mielőtt vmi félisten beszólna jelzem, hogy a rókázás csak vicc volt, nehogy ''van-e benne sárgarépa'' flém legyen belőle...) :)

Aktív témák