Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • butyiba

    csendes tag

    Sziasztok, egy kis segítség kellene mert több napi kűzdés után elakadtam.
    Adott egy otthoni helyi hálózat PC1, PC2, PC3 és egy LP1 gépekkel valamint egy Linksys routerrer.
    Router: Lynksys WBRT 54 GL ( ddwrt ) 192.168.1.1
    PC1: Asztali PC LAN kapcsolat, XP prof 192.168.1.101
    PC2: Asztali PC LAN kapcsolat XP prof 192.168.1.102
    PC3: Asztali PC WLAN kapcsolat ( Asus PCI ) Win 98 , 192.168.1.104
    Minden PC-nél kézi IP és DNS beállítás van. Ez a konfig jó ideje müxik tökéletesen.
    PC1 és PC2 nél van mappa és fájl megosztás is, ez is OK.

    Ehhez a rendszerhez szeretnék egy Laptopot ( LP1 , Win 2000 prof ) csatlakoztatni WLAN on keresztül fájl és mappa megosztással a PC1 és PC2 gépekhez. Először egy PCMCIA LAN kártyával beállítottam a hálózatot szintén kézi IP és DNS megadásával ( 192.168.1.105 ) valamint a mappa megosztást is. Mind a három gép ( PC1, PC2, LP1 ) azonos munkacsoportban vannak és minden úgy müxik ahogy a nagy könyvben le van írva. Tehát OK.
    Ekkor kicseréltem a PCMCIA csatiban a LAN kártyát WLAN-ra ( szintén ASUS ) és az IP címet szintén kézzel adtam meg mint a többi gépen csak 192.168.1.106 mivel ha 105-öt adtam meg a Windows jelzett, hogy ezt már használja a LAN kártya. Sebaj jó lesz így is gondoltam de amint beállítottam a kézi IP és DNS-t leellenőriztem ipconfiggal és OK, de kb 10-15 másodperc után bontott a kapcsolat majd helyreállt de minden ( IP / DNS ) visszaváltott automatára. Ezt megismételtem n+1 szer de egyszerűen nem akarja a kézi IP / DNS-t tárolni amint átírom kézivel vár egy kicsit bont majd helyreáll és automata lesz a beállítás és az IP is megváltozik. Ha vissza teszem a LAN kártyát azon megmaradt a kézi beállítás. Csak a WLAN kártyával szórakozik. Ha automata IP / DNS van megadva internet OK, megy rendesen.
    Másik a mappa és fájl megosztás, ha a WLAN van az LP1-ben. Ping a PC1 és PC2 felé OK, de ha a hálózati helyeknél keresem nincs ott egyik gép sem, söt PC1 és PC2 hálózati helyein sem látom az LP1-et. Ping mindenhonnan OK. Az a vicc, hogy az LP1-nél WLAN kártyával a hálózati helyeknél még a saját munkacsoport nevét sem adja ki. És még valami LP1-en nincs se virusírtó se tűzfal egy teljesen szűz gép.

    Van valakinek ötlete erre a két problémára ?

    Előre is köszi.

    [Szerkesztve]

    BütyiBá

  • butyiba

    csendes tag

    válasz rdi #2555 üzenetére

    De van sajátja, ezt telepítettem és a ha a varázslóban végigmegyek ott is megkérdezi, hogy automata vagy kézi beállítást használok. Ekkor a kézit választom, beírom az IP / DNS-t de a helyzet ugyan az lesz. Egy darabig elfogadja majd bont és megint automata lesz másik IP-vel. Ez a dühítő.

    BütyiBá

  • butyiba

    csendes tag

    válasz rdi #2555 üzenetére

    Nem tudom letiltani mert ha a WLAN van a laptopban akkor a LAN hálózati ikonja nem jelenik meg. Mindíg csak az a hálózati ikon látszik amelyik kártya a gépben van ( LAN vagy WLAN ). Egyszerre a kettő sosem. Csak emlékszik, hogy van másik kártya is és ennek fenn van tartva egy IP cím.

    Még egy fontos dolog, a routerben ki van kapcsolva az a funkció ami a WLAN eszközöket egymással letiltaná. Valami AP isolation a neve azt hiszem.

    [Szerkesztve]

    BütyiBá

  • butyiba

    csendes tag

    Sziasztok,

    A következőben szeretném a segítséget kérni:

    Adott egy otthoni hálózat WLAN-al. Szeretnék egy készüléket egy laptopon keresztül ehhez a hálózathoz csatlakoztatni úgy, hogy a laptop WLAN-on keresztül csatlakozik és a LAN bemenetére csatlakoztatott ezköz is tudjon a hálózathoz csatlakozni.

    Kérdésem egyáltalán megoldható-e ez ?
    Ha igen milyen beállítás kell a laptop LAN beállításainál ( IP, átjáró ). Illetve amit erre a LAN bemenetre kötök annak milyen IP és átjárót kell megadni.

    Lényegében a laptopot cliens bridge ként szeretném használni.

    BütyiBá

  • butyiba

    csendes tag

    Sziasztok,

    Adott egy otthoni hálózat routerrel és több switchel. Jelenleg a routerhez van csatlakoztatva egy HDD USB-n keresztül amin megosztott mappák vannak ( filmek, zenék ). Azt szeretném elérni, hogyha pl filmet nézünk valamelyik TV-n a megosztott mappákból akkor a forgalom ne a routeren keresztül menjen. Azt már néztem, hogy ehhez először egy NAS-t célszerű beszereznem és egy managelhető switchet. Így azután pl a NAS-t és a TV-ket tenném a managelhető switch-re és a forgalom nem zavarná a routert ( remélem jól gondolom ).
    Mivel a hálózatépítést csak itthoni szinten művelem a managelhető switch beállításban egyáltalán nem vagyok járatos. Kerestem a neten ilyen oldalakat ahol szájbarágósan lenne leírva de sajnos nem találtam. Tudtok esetleg olyan oldalt ajánlani ahol a managelhatő switchek beállítása egy kezdő számára érthető módon van leírva ?

    Köszi
    BütyiBá

    BütyiBá

Új hozzászólás Aktív témák