Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tav-Csoves

    őstag

    válasz Tav-Csoves #40403 üzenetére

    Megoldás következik.

    Gubek-Einste rátapintott a lényegre, de csak félig. Ha a n10u-t rakom az AC56U alá, akkor is a sebesség nagyon lassú volt, de legalább elértem minden irányból.
    Viszont a sebesség fontos, így változtatnom kellett.

    Eredetileg úgy nézett ki a dolog, hogy a HDD az AC56U-n volt, és úgy szépen is ment, csakhogy a Transmission annyira leterhelte az AC56U-t, hogy először csak a WiFi jelszint kezdett csökkenni, később már annyira rossz volt a helyzet - 143 aktív torrent, és állandó 5MB/s feltöltés - hogy a DHCP szerver nem bírta leosztani az IP-t.
    Tehát ezért volt a nagy fenti kérdés, hogy hogyan tudnám áthelyezni a HDD-t egy pc-re, vagy routerre.

    Hosszas próbálgatás után - amibe a fél hajam bánja kárát - végül is arra jöttem rá, hogy a legnagyobb gond a WiFi csökkenésében keresendő. Tehát a HDD marad az AC56U-n, csak az AC56U kap egy wifi kisegítőt. Magyarán az AC56U-n kikapcsoltam a Wlant, és egy AP-t raktam n10u személyében mellé.

    Így már ismét minden eszköz csatlakozik a WiFire, csak azt már az n18u adja, de a DHCP maradt a régi.
    A fentiekből adódóan egyetlen kellemetlenség jelent csak meg, ami viszont könnyen kiküszöbölhető:
    Ha az n18u-ra kapcsolódok, akkor nem fogom elérni az n10u felületét, és ha az n10u-ra csatlakozom, akkor meg nem érem el az n18u-t. A két eszközt csak akkor érem el, ha az AC56U 5GHz-es jelére lépek fel, vagy használom az Open VPN szervert, ami az AC56U-n fut.

    Egyenlőre stabilnak tűnik a rendszer nagy feltöltés/letöltés mellett, de ha változna a helyzet, akkor még írok.
    Köszönöm nektek! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák