Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • házimozis

    tag

    Üdv Mindenkinek!

    9(!) év Opera használat után azt kell írjam, a projekt legrosszabb verzió frissítése a 9.50.
    Talán nem arra kelett volna gyúrni, hogy előzzük be a tűzrókát. Mert így, egy (jóindulattal is csak) RC1 verzót sikerült a képünkbe vágni. Olyan is.
    Többed magammal mérhetlenül csalódottak vagyunk. (Csak ezért írok mert már nem fórumozok, de ez annyira fáj, hogy muszáj leírnom)
    Sok hibát leírtatok, tudnék még féltucatot hozzátenni. (ostoba cachevédelem, és sütikezelés, a külalakot Darth Wader-el terveztették?? beépülő hibák, update hiba stb.)
    Nem, hogy jobban IE-Java optimalizált lett a böngésző, hanem rosszabb. Természesen nem a levegőbe beszélek, mindet dokumentálni tudom. De minek? Kutyaugatás nem hallatszik az égig.
    A megbízhatóságot ennél a cégnél is felváltották a marketing szempontok? Valaki közölhetné a cég "Emese"-jével, hogy ki van rúgva. Mert Lk*rta. Nem kicsit. Nagyon.

    Várunk....Talán 9.5x néven?? ...De a lojalitás(unk) sem tart örökké.

    [ Szerkesztve ]

  • házimozis

    tag

    válasz Cathfaern #4765 üzenetére

    Nekem csak gondom van vele. :O

    A Spybot S&D ami "a legjobb" integritásvédő és féregirtó, a 9.50ben keletkezett sütiket már nem tudja immunizálni.Mivel a sütik státusát átminősítették. Java része "ideiglenes" lett, így ha a verzióelődből átvett setuppal használod a személyes adattörlést, akkor az összes (könyvjelző) favikont folyton törli. (sütibe töltött féreg nem kell, az ideigleneseket kidobom)
    Ellenben az index.hu indapass protokolos felületére továbbra sem lehet vele belépni. (u.o. rossz mint 9.xx bármivel) Ez is süti ügy, manuál kerülés van rá. Az e-digital honlapján random nem jelenít meg dolgokat. Van, hogy képet van hogy objektumot. (9.27ig ment) Ezen az oldalon [link] ezt [link]a lapot meghívva, dob egy üres oldalt. (9.27ig perkfekt volt, ie7ben most is az)
    Flashplayer beépülős lapokon, 10ből kétszer a telepítse a FLplayer üzenetet adja, és elküld a 9.0ért, mikor fent van a 10.0 ie és non-ie változatban is. Van olyan beépülő ami ott van a könyvtárában, és ki sem listázza, nem is működik. (pl. az mp3at hazavágta)
    Ez nem javulás. Hol a korábban igért jobb kompatibilitás?

    Belül:
    A cache4 -et áthelyezték. Nem az application data-ban van, hanem a local settings-ben. (Lehet hogy ez a SS&D baja?) A cache4ben semminek nincs már kiterjesztése, így ha valami korábbi töltést amit eldobtál mégis meg akarsz tartani, Tcommanderrel kár is nézni. (presze van trükk - nem ma kezdtem)

    Továbbá van egy "lapozás" hibája is. Ha a "visszanyíl" gombot használom, akkor random (sok honlapon) keveri a saját/szerzői nézetet, ill. a mindenkép/nincsenkép állapotot. Ezt a kép újra töltése bal egérgomb javítja úgy, hogy az oldal összes képét egyszerre bedobja (niná cacheből) Életemben ilyet nem láttam

    Visszatenni a régi verziót nem engedi, lerogy. A javító telepítése részleges sikerü.
    ...Töröltem az operát eltávval, és a HDDről is. (a .reg bejegyzéseket is editorral) Felraktam újra. (tiszta telepítés) A hibák 90%a maradt.

    Nem hiszem, hogy az az üzemszerű állapot, hogy a fogyasztónak előírják, hogy egy "végleges kereskedelmi" változatba (hüje! ez ingyenes :DDD ) toljon bele nightly build-eket. Nem ezt ígérték, lehet mondani hogy becsaptak.
    Tökéletességet nem várthat senki (naivak se legyünk) de ennyi bug kicsit sok.

    Hogy ne csak szapuljam, a sebessége eeeeesszméletlen lett!! :Y

    A windows telepítésem 6 hónapos, és nem vagyok az a mindensz*rt felrakok típus. 3 gépen probáltam, ADSL és LAN (ami néha 25Mb/s ;] ) kapcsolaton is. A hibák egyformák. Ergo nem a gépeim vannak szíjjel pikarva. 9.27 ig elégedett voltam. Most viszont vonyítani lenne kedvem. :O

    Lehet hogy legyalulom, és visszateszem a 9.27et. Aztán várok 9.55 ig? :W Ebből is látszik, hogy fanatik-ja vagyok, de ezzel nem kéne visszaélni kedves opera.

    [ Szerkesztve ]

  • házimozis

    tag

    válasz Cathfaern #4778 üzenetére

    Ez tényleg nem az antispy topik, és féreg is van sok. Mindenkinek más a tapsztalata. Nálam pédául az AdAware a fekete bárány, de nem 1-1, hanem többszöri féltucatos baklövéseiért.

    ...a spybotosoknak kell frissíteni, hogy operát hogy kezelje le...
    Ha egy gőgös, "letojom a világot" MS is képes visszavonni egy frissítést, mert mellényúlt, vagy legalább előre (v. folyamatosan) tájékoztat, hogy milyen strukturális prog. változások mit okozhatnak majd, akkor egy operának is előnyére válna, a "nesztek" stílusnál jobb kommunikáció. :K
    Amúgy a felhasználó személyes (új*) könyvtárában levő sütiket nem tudja levédeni - pedig látja őket. *Ez lehet az áthelyezés miatt amit írtam.

    Flash:
    Itt [link] ez az oldal. 9.27ig (évek óta) csak az utolsó plugin nem ment, annak nem is kell. A 9.50től az első 3 működik, a középső blokkból kettő kuka, kettő félig. A plug-in könyvtáramban ugyanazok a beépülök vannak, ...ki sem listáz párat a 9.50. (most rakjam újra az összes playert? :(( )

    indapass
    Amióta elindult, nem működik vele. Korábban telepített frissített opera példányokkal, de újrahúzott tiszta telepítésű géppel sem. HA, az index "inx_checker2:1" és "WACID: 12136...." (blablabla) sütije letárolt. Kitörlöm és akkor jó. ...Amíg újra nem szedi a sütit. Vállalati gépről vagy otthoniról ugyanúgy. (Azaz más a futtató környezet.)
    (a helyes megfejtést beküldőknek "opera"házi bérletet adunk :D )

    Ideiglenes süti ügy:
    Revidiálom magam: az idő haladtával (pár nap) már nem törli az összes favikont, csak először ha update-ként telepítik.

    ...A látogatott címek előzményeiben viszont, a 10, 20 EZER db beírás megjegyzése vélhetően tömegigényeket elégít ki. (főleg mikor lenyílóban betakarja vele a touchpadomat is. Ez sikerült. ;]

    Amikor megjelent az SP3, olvastam a felhasználói halálhörgések százait. Féltem. Csont nélkül felment. Pedig tudjuk milyen a MS.
    Nem gondoltam volna, hogy egy évek óta megbízhatóan fejlesztő cég - mint az opera - így be fog kavarni.

    [ Szerkesztve ]

  • házimozis

    tag

    válasz cousin333 #4792 üzenetére

    Köszi.
    Ha olvastam volna elébb?.. :P Hiszen a kisebb méretűnél ott van, hogy nincs magyarítása sem.

    Feltettem! (a nemzetközit) Előkerültek a 9.50ben elbújt QT beépülők, és van ami már működik is. (mp3) Továbbá megszűnt az előre és vissza gomb(ok) által előállított szerzői/saját nézet (és néha képbetöltés -cache?) hiba. Flasht, van lap ahonnan még nem (jól) tölt. (9.27hez képest)

    [ Szerkesztve ]

  • házimozis

    tag

    válasz kp78 #4879 üzenetére

    Igen, böngészőn belül. (9.51 RC1 + nppdf32.dll) Ha úgy konfigurálom a beépülőt, akkor lehet rákérdezős is. :K
    Beállítások/haladó/letöltések fül alatt application/pdf (ha van) ...Adobe-val (8.1.0). Fox-it-al nem tudom. (gondolom ua.)

    A Readerhez nem nyúltam, az Operát cincáltam kissé a napokban, hála a 9.50nek. A beépülők könyvtárának (ami változatlan nálam) a felét sem olvasta a 9.50. Az 51 sokkal jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • házimozis

    tag

    válasz kp78 #4888 üzenetére

    Én sem! De a 9.50 elviselhetelnül sok bug-ot tartalmaz, vélhetően azért mert mindenképpen a FF3 előtt kellett kiadni. :(
    ..RC Honnan? Hát figyuzok a topkiba' ;)
    Semmit nem látsz abból, hogy "beta", (nincs címke, semmi korlát) tedd fell bátran. Van baja, de messze nem annyi mint a 9.50-nek. És ha már RC1 valami, akkor az elégjó beta. :P

    Ahogy olvastam a FF is ráfaragott, erre a fene nagy versengésre. Az is tele ven bug-al.

    Végülis - átmeneti bosszúság után - mi fogyasztók járunk jól, mert a javított verziók, most 2x olyan gyorsan jönnek majd. Mivel nemcsak a fejlesztők arca, de a fórumszervereik is "égnek". :W

    [ Szerkesztve ]

  • házimozis

    tag

    válasz Sk8erPeter #4893 üzenetére

    Üdv.
    Én lassan már értem. (asszem?) :DDD
    Ha kiadod a (fél)gagyit - a túlméretezett marketing miatt falják - akkor biztosítod a jövődet. HA ügyes vagy.
    A konkurenciharcban akiket egyszer magadhoz tudtál láncolni a termékeddel, azok sokat eltűrnek (a többségük). Főleg ha látják, hogy a konkurencia (akár gyártó akár fogyasztó), is u.u. szív mint ők maguk.

    Az egyszeri nagy kaszálásnál, csak az a jobb, ha évekig tartó van. ;] És lesz, mert kiforratlan termékek garmadája jelenik meg, akár az autóiparban akár a szórakoztató vagy mobil elektronikában, akár a számtek-ban.
    Mindenki mindent bevállal garanciában, csak ne egyszeri lehetőségről legyen szó. A pótalkatrész ellátás, hovatovább akár készülékcsere, vagy a frissítés és rendszerfelügyelet biztosítja a jövőjüket. (van munka) Az egyszer "lehúzott" nagy lé, nem tart örökké. :B

    Ez a szemlélet.(?) És ha a nagyok (MS, v. pl. Peugeot) megengedhetik magunknak, akkor kicsik is be merik vállalni, mert ez trend. A kivételekért iszonytató pénzt kérnek. (pl 1 Aston Martin) Aki nem tud a cégében egyensúlyba kerülni a terméke értéke és a szolgáltatásai terén, az bukik. És ezek nem a nagyok. :((

    [ Szerkesztve ]

  • házimozis

    tag

    válasz Sk8erPeter #4922 üzenetére

    Szét OFF-oltatod velem a topikot. :DDD

    Lehet, hogy nem értesz vele egyet, de a tömegtermelők úgy működnek. Hisz mást sem látunk.

    A mottóm: Tessék a másik mondatot is hozzáolvasni!
    Olyan ez mint a dohányzás. Nem a cigaretta, (a film megnézése) hanem a rágyújtás (letöltöm) a fontos sokaknak. ...Nem azoknak, akik évi ~3 filmet csórnak, mert tetszik és már látták, és azért "kell", ...hanem a 75db-ba vágva is letöltöm fajtának. (új játékok pl.)
    Filmes példa, hogy az Indiana J. 4.-ből a megyjelenés másnapján volt itthon nézőtérről rögzített példány. Noormális? Persze az igénytelenségre is van vevő, vélhetően ezért éri meg csinálni.

    9.51 már RC3 :C

    [ Szerkesztve ]

  • házimozis

    tag

    válasz Sk8erPeter #4954 üzenetére

    Tényleg nem akarok erről itt, OFFolni.
    ..De baromira nincs szükségem olyanokra sem, akik OFF kérdésekben szándékosan kérdőre vonnak az elveimet illetően. S mikor arra vonatkozóan nem kapnak a maguk szájízére szóló választ, akkor indirekt módon minősítő megjegyzéseket tesznek a személyemre. De hülyeségeket beszélnek akár a filmforgalmazásról, akár a piaci árakról, akár technológiáról, mert foggggalmuk sincs egyikről sem. :K

    Életemben nem töltöttem le filmet, ergo nem vagyok álszent. (NEM alkalmazói "szoftver" letöltésről írtam.) És nem is fogok (filmet) ugyanis, ez alacsonyította le ezt a hobbyt oda ahol most van. Volt a kezemben kalózfilm nem is egy. De egytől egyik hulladék volt technikailag. (biztos van jó is) Ugyanis ezt nem 1db háziPCn kell csinálni, mazsoláknak. (mert ez egy szakma)

    Módszer:
    Ha valaki lopni akar, akkor legalább ne naplózott (szolgáltató) és a legnagyobb ráfordítást igénylő módon (sorbanáll az ingyen hozzáférésért akár napokig, utómunkázik órákig) dokumentálhatóan tegye. Mert ezt baleknak hívják. ;] (bukik a megosztó, ki fogják adni az IPket)
    ...A videotékából kiveszem 450ért és, azt másolom le. HA KELL. (nem premier film 300-)

    "Raktáron rohad"
    Van ismeretségem forgalmazóknál. Hiány!!! van egyes filmekből kispajtás, nem készletek. ...Mert azokat joglejárat előtt kiszórják 1000 forintért. ...De lehet hogy van akinek ez is drága. :F

    Magas árak:
    10 évvel ezelőtt amikor az országban 5000db DVD lejátszó sem volt, 7-8 ezer forint volt egy premier film átlagára. (volt 10ért is) A kölcsönzés tilos volt, jogilag. De volt minőség, és tartalom is. Ma egyik sincs! Választék van de igénytelenség.
    Összevissza kaszált A/V setupokkal adnak ki, igénytelen külalakkal a legális kiadók is! Csak hogy olcsó legyen, és ne a kalózt vigyék. De akkor is azt viszik!!!! :o (az audioCDk ára nem csökkent 15 éve pedig az kalózkodták igazán! a DVD az árcsökkentésbe is belebukott)
    A tartalmi élményről ne beszéljünk, mert csak audiovizuál effektekre épített egy hét alatt megírt filmeket látni. Ömlik a kommersz gagyi.
    Ma egy premier film 3k (egylemezes) vagy 4k(kétlemezes). Az árak a negyedére esetek 10 év alatt, de van 1/10ért is (1000Ft) "jó" film.
    Akinek derogál akár 5-600 forintot beletenni a kedvenceibe - mert igényes, és nem buta - az csak töltöggessen. Egy médiumnak csak addig van értéke, amíg minőséget visznek bele. Ehhez nem kell "drága legyen" de bentzinkútnál 390ért árult termékbe ezt elég nehéz, és van akinek ez is drága. ... :U

    Én kérek elnézést a topiktól. Nem kivánok ezzel tovább foglalkozni.

    Sk8erPeter ne fáradj a válasszal, fényévnyi különbségek vannak a valóság és az állításaid között. Legközelebb mielőtt megjegyszéseket teszel valakire gondolkozz egy kicsit. Én is olvasok olyan személyi mottót ami nem tetszik, de ettől még ON kérdésben társalkodom az illetővel. :K

    [ Szerkesztve ]

  • házimozis

    tag

    válasz Sk8erPeter #4964 üzenetére

    Idézem:
    ...Másként: senki ne álszenteskedjen...
    Mivel tőlem nem jött válasz az előző írásodra, ezért mandínerből az utánam hozzászólóra reagálva írtad ezt. És ez nem neki szólt! Nem is szólhatott, mert Ő felfogta amit mondtam. Te nem. De mást sem! :(

    Honnan veszed a bátorságot, hogy ilyen stílusban beszélj??
    Honnan veszed, hogy mit tudok a technológiáról és a filmforgalmazásról?

    Felvételizős honlapokról írsz - ergo lehetsz max 23. (ha csak nem buktál 16x)
    ...Én éppen 25 éve kezdtem dolgozni az elekronikus médiában, olyan technikán amiről te történelem könyvekben olvashatsz. S mivel még mindíg ebben a szakmában vagyok - már kicsit feljebb - kettőnk közül vélhetően én tudom a többet erről az egészről.
    Öreg vagyok én már a kakaskodást kezdeményezni, de a letromfoló okoskodást nem nyelem le. (mert te sem tudhatod ki a másik, hátha jobban tudja azt amiből te okítani próbálod) :B

    Hogy ki hova való, azt nem te fogod eldönteni, mert korodnál fogva fingod nincs az "ÉLET" semmilyen területéről sem, nem hogy a dvdről. Ez meglátszik azon is, hogy tapintat és ismeretek nélkül alkotsz véleményt, (drága filmek, eladatlan készlet, ki miről tehet blabla) és becsmérled azt, akinek más - ellenben tény alapú - vélemyénye van.

    ..Az értelmi színvonalról meg csak annyit, hogy nem csak a betűket kell tudni olvasni hanem a sorok között is. És ekkor kiderül, hogy ki is az, akinek a stílusával baj van. :K
    Befejeztem.

    ui.
    És igen polémiázni érdemes, de ott ahol az ON. A polémia lényege, hogy objektív legyen és ne szubjektív, mert az értéktelen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák