Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Pipó #22178 üzenetére

    A cím és keresősávom "ez a weboldal nem érhető el" dob kb. 10-ből 6-szor. Újratelepítés után nem tudok bejelentkezni, mert ugyanezt írja ki.
    A kiírt hibakódot "ERR_CONNECTION_RESET" végigellenőriztem, ott semmi gond nincs.

    Nyugi, ezt az Opera is képes hozni, a hibaüzenet más, de a mögötte lévő hiba ott is a connection reset by peer ;] A laptopomon otthon wifin sosem jelentkezik, cégnél vezetékes hálózaton ritkán, wifin gyakran. A tűzfal-vírusirtó-router-Chrome felsorolás bármelyik eleme okozhatja a hibát, és nagy valószínűséggel több tényező együttállása szükséges hozzá.

    Vista64-et használok, lehet erre elfelejtették ellenőrizni az új verziót.
    Támogatott rendszer, ez nem Pistike Bt., hogy egy platformon nem tesztelnek legalább unit testek szintjén kiadás előtt.

    Amúgy ilyen esetben legközelebb ne a böngészőt telepítsd újra, mert az nem sokat ér általában, hanem a profilodat töröld le, és kezd üres lappal.

    Lacpac: Reggel indítom az operát, és csak homokóra fogad. Könyvjelzők, jelszavak, megnyitott lapok mentek a levesbe.
    Könyvjelzők, jelszavak, nyitott lapok nem mennek a levesbe. A könyvjelzőket egy szöveges fájlban tárolja a profilodban Bookmarks néven, simán átmásolható. A jelszavak SQLite adatbázisban vannak a Login Data és Login Data.backup-journal fájlokban, ezek sérülése esetén maximum elveszik a tartalmuk, a homokórát nem indokolja semmi sem. A megnyitott lapok szintén SQLite adatbázisban vannak (session.db és session.db-journal fájlok), itt az adatok sérülése esetén a bonyolultabb adatok miatt nagyobb valószínűséggel tudok elképzelni végtelen ciklusos homokórát.

    Amúgy ilyen szintű profilelszállásra az Opera 12 hajlamosabb volt, bár már nekem egyszer az Opera 20 is behalt (az elindult, csak egyetlen oldalt sem volt hajlandó betölteni).

    Last pass store-t használtam jelszókezelésre. Hogy tudom kinyerni belőlle a jelszavaim?
    Felrakod a másik böngészőbe is a Last Pass bővítményt, felhőbe szinkronizálnak.

    Elírtam, nem a lastpasst, hanem a Local pass store-t hasznltam. Én sem vagyok híve a tároljunk mindent felhőben elvnek.
    Most már nem törlöm ki az előző választ. Felrakod az új Operába is a bővítményt, aztán kilépsz a böngészőből. Ezután a régi profilból átmásolod a Local Storage\chrome-extension_jbeklacpgjfpeakekgoingidodbpdagl_0.localstorage fájlt az újba.

    Látom, sokáig írtam ezt a hozzászólást, IJ.

    Viszont tényleg váltok valami másra. Ez így nem gyere be, ha nem érzem biztonságban az adataim megette a fene..
    Rossz hírem van: bármelyik böngésző képes a fejreállásra. Három lehetőséged van az adatok visszaszerzésére:
    1. felhőbe szinkronizálsz
    2. megtanulod, hogy a profilban melyik fájlok tartalmazzák a neked fontos adatokat
    3. rendszeresen mented a 2. pontban említett fájlokat

    LonGleY: Én egy béta alapján nem vonnék le messzemenő következtetéseket az egész böngészőre vonatkozóan.
    Én igen. Ha a béta faék egyszerűségű, akkor a stabil is az lesz. Ha a béta nagyon bugos, akkor a stabil is várhatóan az lesz, mert olyan hibákkal nem szokás bétának sem kiengedni. Az Opera egyik csatornája sem tartalmaz vállalhatatlanul hibás buildeket, de a tendencia azt mutatja, hogy az utóbbi időben romlott a minőség.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák