Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hikvision

    senior tag

    Hi.Ma vettem a hom*sitában 1350huf-ért egy 2szólamú kürt "egységcsomagot". Furcsa volt, h két kürt csak 1350huf de nem tüntek olyan rossznak, és megvettem. Ráálltam aknára, levettem a gyári kürtöt, és a két új kürtnek csináltam C-sínből nagyon frankó kis tartókonzolt, felraktam a két kürtöt vizszintesen, úgy hogy a tölcsérük a gyári nyílás felé nézzen, Nagyon Frankón a helyére pattant minden, Levágtam a gyári csatit, és ráforrasztottam párhuzamosan az új kürtöket. ugye a dobozán az volt irva, h durván 8.5 ampert vesznek fel, és 10amperra kell biztositani őket. Na most ugye Elkezdtem gondolkozni, hogy ugye a gyári csak 1db és mivel relé kapcsolja nembiztos, h birja a két kürtöt. aztán gondolkoztam, hogyha 10amperra van biztositva gyárilag, csak elbírja a 2db-ot, 8.5amperen. Tehát bekötöttem,aztán jött a próba. A kürtnek megvan a kétszólamú hangja amilyet szerettem volna, de kb csak fél hangerővel szólnak. Ugye gondolkoztam, h miért lehet, és nemigazán jöttem rá a dologra. Ha a relé behúz akkor az ugye átad, és a gyári 1-es vezeték se lehet a szűk keresztmetszet mivel amikor megvettem 0.5-ös vezetékkel próbáltam ki egy elég hosszú szakaszon és szépen szólt. Tehát az a kérdésem, hogy mitől lehet, hogy nem szólnak rendes hangerővel az új kürtök? Jah, és C-s Corsáról van szó.

    20 éve a PH-n.

Új hozzászólás Aktív témák