Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LouiS22

    veterán

    válasz Janaboy #33271 üzenetére

    Szerintem a puding próbája az evés. Meg kell nézni, ki kell próbálni és el tudod dönteni, hogy melyik a neked szimpatikusabb.

    Én 5 év Domoticz után váltottam nagyjából 2 éve HA-ra. Bár tette a dolgát a Domo is, nem tetszett, hogy az UI nagyon "fapad" volt már, illetve a fejlődés is jóval lassabb volt, ráaadásul az eredeti fejlesztő - aki a mai napig szinte egymaga tartja karban az egészet, amiért egyébként hatalmas tisztelet neki - hozott egy olyan döntést a fejlődés menetéről, amit sajnos sikerült rosszul (értsd: bunkón) kommunuikálnia a közösséggel. Nálam ez volt az a pont, amikor eldöntöttem, hogy megnézem párhuzamosan futtatva a HA-t (korábban is megnéztem már, de akkor nem fogott meg). Végül egy Domoticz frissítés utáni erőteljes crashnél azt mondtam: akkor ma jött el a költözés ideje.

    Szóval, ahogy én az alábbiakat látom pro a HA mellett:

    1. főállású fejlesztők, mellettük pedig rengeteg önkéntes
    2. világosan kommunikált, havi frissítés, a köztes időben hotfixek
    3. 100% python, azaz gyakorlatilag bárki hozzá tud írni
    4. nagyon jó közösség a hivatalos communityben
    5. githubon jelzett, valódi issue-ra gyorsan és érdemben reagálnak
    6. jól dokumentált (csak el kell olvasni, khm...)

    kontra (szerintem):

    1. egy teljesen kezdőt megijeszthet a komplexitása
    2. a YAML használata kezdőnek egészen biztosan okoz fejfájást (ezt a fejlesztők is felismerték, ezért van a config flow).
    3. minden verzióváltásnál lehetnek breaking change-ek, tehát olvasni kell a release logot, egyébként érhet meglepetés.

    +1, de ez sem nem pro, se nem kontra: angolul legalább konyhanyelven illik olvasni tudni. Ez a hivatalos "nyelve" (de ez a Domonál se lenne másként).

    Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Új hozzászólás Aktív témák