Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz Veron #13713 üzenetére

    Tudom drágább sokkal (ahogy nézem talán duplája a tadónak?) a ct100 termosztát de én nem bántam meg, hogy az lett :)

    Mondjuk nem teljesen úgy használom ahogy a Tadót szokták :)
    - kapcsolom a tervezet programot ki / be a programot a bosch appjában állítom be (fűtés így megy)
    - kapcsolóval tudom állítani, hogy asap csináljon melegvizet majd 30 mulva ezt kikapcsolom
    - fogyasztását monitorozom a kazánnak (literre :D ... ma reggel 5-6 óra között 554 liter gáz fogyott például)

    Az alábbi "érzékelők" vannak nálam:
    - Bosch áramlási hőmérséklet (egy vagy a belső hőmérséklet ahol a vizet melegíti vagy a beépített tartály hőmérséklete)
    - Aktuális belső hőmérséklet
    - Külső hőmérséklet (amit neten keresztül kap az időjáráshoz igazodó vezérléshez)
    - Program mód (ki / be) kapcsoló
    - Melegvíz kapcsoló (ki / be)
    - Aktuális fűtési hőfok állítható érték
    - Gázfogyasztás mint írtam m3-re de 3 tizedes jegyig :) ... mivel nálunk csak a kazán ami gázt fogyaszt így nem kell gázfogyasztáshoz semmi más :)

    Gyári bosch app:
    - meg vagyok elégedve jól állítható a heti program
    - jó a statisztika része (látom a 2 éveel ezelőti fogyasztások havi (fűtés / melegvíz) adatait illetve éves görbét, hogy mennyi a fogyasztás és 2 évet így össze tudok hasonlítani
    - van időjárás vezérlés - otthonérzékelés és még sok-sok funkció amiket én nem használok :), mert a padlófűtés miatt hamarabb kell bekapcsolnia mint hazaérünk... így én program alapján használom

    Persze nem akarlak rábeszélni csak nem rossz ez az alternatíva sem :)

Új hozzászólás Aktív témák