Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clemi

    veterán

    válasz kiskornel #13847 üzenetére

    Biribum: Köszi, én is a fókusz eltérésre kezdek gyanakodni, és már szanaszét teszteltem de induló f4-el elég nehéz kitalálnom hogy front vagy back, és ráadásul ahogy változik a fókusztáv, úgy változik a fókuszpont a "0"-hoz képest, de csak néhány centin belül mozog, a fókusztáv 10x-es távján mérve.

    kiskornel: A szenzorom 18Mpx és már én is gondoltam rá, hogy egyáltalán kirajzolja-e ez az obi, de végül is miért ne rajzolná ki, hiszen nem egy régi fejlesztés. A fókuszálásnál az a helyzet, hogy általában a középső AF ponttal befogom a témát, majd átkomponálom a képet. Előfordul tudom, hogy ilyenkor az AI fokusz üzemmódban a fókuszmotor elviszi a fókuszpontot is (a fókusz rögzítésre valahogy nem szokott rá a kezem) ezért szoktam lassan mozgó, vagy álló témánál átkapcsolni one shoot módba az AF rendszert.

    A részlettelen képek valóban az ellenfény miatt lehetnének? A 15-85-ös obim úgy hasít ellenfényben is mint a penge, ez meg csinálna ilyet esetleg? De egyébként tényleg az a fő bajom, hogy képtelen vagyok a tele obimmal állatokról olyan igazán éles képet csinálni. A madarak tolla, az emlősök szőre, és persze a szemek valahogy sose jön össze. Hiányoznak nekem a részletek. A 15-85-el megy, de azzal max házimacskát, madárhoz esélytelen.

    Szervíz? Hááát ez is a 220volt-ban vásárolt obi, kicsit több mint egy éve, és bár regisztráltam a Tamron-nál az 5 év gari miatt, de az email szerint asszem közvetlenül a gyártónál tudom érvényesíteni, bár az egész levél full német, és egy kukkot se értek belőle, csak azt, hogy kaptam belépési kódot az oldalukra, meg referencia számot. De ezért és ennyi hibával tuti nem küldeném ki szervízelni. Holnap megcsinálom a próbát ugyanarról állványon stabbal és anélkül, meg kézből, és meglátom. Aztán lehet hogy én várok el túl sokat az obitól, főleg a 15-85 rajza mellett.

    De mindenesetre köszi mindenkinek, hogy ránéztetek, a képekre, és segítetek kitaláni, én vagyok a halál béna, vagy az obi szívat. Pár képet találtok egyébként az 500px fiókomban is. A felső sorban a második kép a kökörcsinről például ezzel a Tamronnal készült, hasalva, könyökölve, de szintén ezzel lőttem a levels, és a battleship című képeket is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák