Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #03894784

    törölt tag

    Sziasztok,

    Előre is köszönöm a segítséget, és az építő jellegű kritikát a gépemmel kapcsolatban!! :) :) :)

    A gépem:

    Alaplap: MSI MPG Z390 GAMING PLUS
    Proci: Intel i5-9600k (3.7Ghz)
    Videokari: Asus Dual RTX 2060 6GB RAM
    RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 3000MHz 16GB CL15 KIT RED (CMK16GX4M2B3000C15R)
    Táp: Cooler Master 650W MPY-6501-AFAAG-EU 80+ Gold
    Procihűtő: Arctic Freezer i30 CO
    Ház: NZXT H500 CA-H500B-BR
    Front panel-ra felszerelt hűtés: Arctic cooler F14 PWM PST 14cm
    Top panel-ra felszerelt hűtés: Arctic F12 PWM PST 12cm

    A probléma:
    Egyik napról a másikra jelentkezett. Power gomb megnyomását követően nem történik semmi...eltelik x-idő (5másodperctől akár 1-2percig vagy több.) és utána bekapcsol a gép.
    Addig a pontig a ventik sem pörögnek fel, mintha meg sem nyomtam volna a power gombot.
    VGA-n a led világít mint mindig semmi más.

    Plussz infó:
    Március vége fele lett a gép összerakva, főleg játékra a kis 1980x1080-es 60 Hz-es monitoromhoz. :)
    A procihűtőn kívűl (ami újszerű állapotban vásárolt) minden vadonat új és garanciás.

    Az én tippem:
    Utánaolvasás után olyanokat találtam mint, alaplapon lévő kis elem cseréje segíthet. (Amiben nagyon is reménykedek, ha csak ennyi :D)
    Még a gomb contact hibáján is gondolkodtam, de akkor nem az lenne, hogy egyszer megnyomom és bekapcsol 2 perc után...akkor be se kapcsolna :D
    Szerintem sajnálatos módon a TÁP lesz a bűnös...

    Ezért is kérem a segítségeteket, hogy jól látom-e vagy netán kihagytam valamit...

Új hozzászólás Aktív témák