Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    válasz modflow #45744 üzenetére

    Értem, de azt hittem veszek egy Huawei LUNA2000-5KW-C0 - 400k-ért és kész.

    Marhára nem. Az csak a töltésvezérlő, azzal csak oda jutnál el, hogy már lenne mire rákötni az akkumulátort. De az egyfázisú Huawei-hez ilyen nem kell, arra ha jól rémlik direktben lehet kötni az akksit (ráadásul nem a Huawei-ét, hanem LG-t kb. 2 millióért)

    Mi az a nettó szaldó elszámolás?

    A jelenlegi rendszer, egy évben egyszer húznak vonalat és fogyasztás és betáplálás különbségét kell fizetni.

    Pályázaton kívül miért lenne? Amikor ennek MINDENKI számára vége lesz nemsokárra?

    Nem alapvetés, hogy pályázatos vagy, nem írtad külön most, én is utólag javítottam a hozzászólást, ha pályázatos, arra értelemszerűen a szaldó után írt rész vonatkozik. De igazából mindegy, mert az éves fogyastásod minimális, és amíg a politika dönti el, mennyit kell fizetni az áramért, nem a valóság, addig még bruttósként is értelmetlen lesz az akkumulátor. Ha lesz mondjuk havi szaldó ÉS nem fűt villannyal az ember, akkor 12 hónapból 8-ban megtermeled a fogyasztásodat. Semmi értelme akkumulátornak ilyen esetben
    A szaldónak mindenkinek amúgy nem nemsokára lesz vége, aki pl. idén telepít és nem pályázatos, annak -elvileg- még lesz 10 év szaldója.

    Indultál amúgy a pályázaton, vagy a kb. soha meg nem nyíló második körben tervezed?

Új hozzászólás Aktív témák