Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • korkor

    csendes tag

    válasz DUB Inc. #37750 üzenetére

    Ott a pont! Gyakorlati megvalósítás szemléltetése következik: kis fészkünk kb. br 140 nettó 120 m2. Tavaly fejeztem be a radiátorok cseréjét, az öreg 90/70 meg 90/60 fok Celsiusra tervezett dögöket modern és nagyobb névleges hőteljesítményűekre cseréltem. Ez általában méretnövekedéssel is járt, de hely volt mindegyikhez még a falakon. A beépített hőleadó teljesítmény így 2,5x lett a ház hőigényének akkor. Eredmény: 26 fokos vízzel kemény hidegben is tudtam fűteni! Falfűtés, padlófűtés jellegű hatás lépett fel, pedig sajnos egyik sincs, annyira nem vertem szét már a házat: felületfűtésem lett a pontszerű fűtés helyett. A magyarázat: azonos leadott hőteljesítményhez nagyobb hőleadó felület mellett arányosan kisebb hőfok szükséges. A hőelosztás is egyenletesebb, kellemesebb lett. Nem olyan szép mint a láthatatlan falfűtés, de a tapasztalati hatása ugyanaz, és az új radiátorok sem rondák azért, no meg elég költséghatékony is volt. Azóta meg a homlokzati hőszigetelés is felhízott 20 centire, az ablakok meg 3 rétegűre. Nem is fűtök már vízzel (a gázkazán és a fás kazán szépen pihen a külön kazánházban összesített klímahalál illetve kifejezetten armageddon esetére), mert a szigetelés befejeztével a szaldós pv-rendszerrel és a 3 db fűtő klímával eszembe sem jut használatba venni a másik két fűtési lehetőséget :)

Új hozzászólás Aktív témák