Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • akela91

    addikt

    Sziasztok.

    Elbizonytalanított egy szakember(elmondása alapján) abban, amiben eddig többed magammal szentül hittem, hogy jó lesz.

    A tervem az volt, hogy későbbi napelem bővítés végett, egy direkt túlméretezett Fronius Symo 15.0-3M WLAN (2MPP) inverter mellé teszek 26db Q.CELLS Q.PEAK DUO ML-G9 390W napelemet. Később hozzá tervezek tenni 10-13db-ot ha eljön az ideje(autó miatt)

    Szeretném elkerülni az áramszolgáltatóval való ismételt szerződéskötést jól ismert indokok miatt, ezért alapból a nagyobb invertert tenném fel(15kw a 10kw helyett).

    A rendszer névleges teljesítménye ennyi panellel így 10,14kWp lenne ugye az elején.

    Egy cég a sok közül, erre azt mondta, hogy rossz az elképzelésem, hiszen az inverter ha nem tudja névleges teljesítményének 80%-at használni minimum(minimum 12kWp jelen esetben szerinte), akkor be se fog kapcsolni, és nem fog működni a rendszerem, ergo kérjek még pár napelemet pluszba, vagy menjek el SolarEdge rendszer felé ahol nincs ilyen gond.

    Szkeptikus vagyok, mert másik cég meg mást mondott, és sehol nem láttam ilyen magyarázatot eddig.

    Mi az igazság?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák