Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    Sziasztok!

    Van egy probléma, amivel azóta küzdök, amióta átvettem az előző rendszergazditól a munkát, és nem boldogulok vele, hátha Nektek beugrik valami.

    Adott a rendszerben egy tűzfal (10.1.1.x), ami az átjáró a külvilág felé, két netet kezel egyszerre. Adott egy Linksys RV082 router (10.1.1.y), ami semmi mást nem csinál, mint a tűzfal tartalékát képezi, emellett DHCP-t szór a klienseknek. Ez mind szép és jó, kivéve, hogy a DHCP-n osztott címekben a default gateway 10.1.1.y, a Linksys címe, amin ugyebár nincs netkapcsolat, és nem 10.1.1.x, a tényleges tűzfalé, amin kitalálnának a kliensek. A hálózatban lévő Windows gépeken ez nem okoz problémát, mert manuál IP állítás van, megadom az átjárót, minden működik szépen...igen ám, de beszereztem két AP-t. Ezekben beállítottam a default gateway-t, nagyon szépen kommunikálnak is kifelé, de ugyebár a DHCP-t ők is csak tovább küldik a kliensek fel, így az azoknak szóló csomagokban továbbra is 10.1.1.y a gateway. És itt a probléma: a mobiltelefonok konfigurálása, amik nem szeretnének a világ minden kincséért sem hozzáengedni a netes beállításokhoz, ezért aztán gyönyörűen kapcsolódnak a hálózathoz, de a nem megfelelő gateway-jel. A linksys beállításaiban a DHCP rész szegényes, mint az államkassza, nem találok rá semmilyen módot, hogy DG-ként ne önmaát hirdesse ez a szerencsétlen.

    Mentő ötlet, bármi, azon felül, hogy bontsam meg ezt a kesze-kusza rendszert?

Új hozzászólás Aktív témák