Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz kraftxld #4436 üzenetére

    Te azt telepítesz a saját szerveredre, amit megveszel, vagy a cég megvesz, ahol dolgozol. Ő meg én azt telepítjük az iskolában, amit Tisztaszoftverben ingyé kapunk, az iskolának nincs pénze másra, illetve ha van is, akkor van másik ezer dolog, amire költenie kell. ISA van ingyé, így azt rakjuk fel, egyébként tökéletes, semmi baja, csak (ismétlem) érteni kell hozzá. Addig amíg két kerületi intézményi vezető rendszergazda is közli a szemembe, hogy ők ISA-t még nem is láttak, nem hogy használták volna, addig szerintem........

    Volt egyszer valami komolyabb feladat, amit ISA-val kellett megoldani. Már nem is emlékszem pontosan, mi, de a lényege az volt, hogy valami tök egyszerűnek látszó dolgot kellett tiltani, de korrektül. Ha csak egyszerűen megcsináltál egy-két teljesen rendben lévőnek látszó tiltó szabályt, azzal valamiért nem mentél semmire, pedig már azt is http header alapján szűrögetted, variálgattad, stb...
    Aztán olvastam egy expert megoldását a témában, aki közölte, hogy az övé az egyetlen perfekt megoldás (mivel már jó ideje kínlódtam vele, el is hittem neki). Ebben úgy kellett tiltani amit tiltani kellett, hogy másik három engedélyező szabályt kellett valami elképesztően logikátlan, nyakatekert és érthetetlen módon létrehozni és tiltót egyáltalán nem! Na ettől dobtam egy nagy hátast, mert az életben ki nem találtam volna, de szerintem kb. senki a pasin kívül. Na szóval amikor fikázzák egyesek az ISA-t, akkor azért ezt is számításba kellene venni, hogy mennyire bonyolult megoldások léteznek benne, amiket a világon is csak kevés emberke ismer. A dolgok teljes ismerete nélkül pedig fikázni valamit, nem túl korrekt dolog.

    Win: R2 is van, persze, sőt van 2008 is, csak azt nem lehet feltelepíteni, mert egyszerűen aktiválhatatlan. Minden évben aktiválási gond van a 2008 mennyiségi kulcsaival. Így meg kb. használhatatlan. Van, de minek?

    Azt nem tudom, ha egyáltalán kitart a Tisztaszoftver még 2014-ig, akkor mit fognak majd csinálni az iskolák, mikor a 2003 támogatása megszűnik és a 2008 továbbra sem lesz normálisan aktiválható?! :((

Új hozzászólás Aktív témák