Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flowtation

    őstag

    Sziasztok!
    Adott egy sulis hálózat. Pályázat keretében most kaptunk új eszközöket, többek között egy szervert is, amire - legalábbis az ellenőrzésig - sulixervert kell rakni. A szervert most úgy van beállítva, hogy az egész sulinak szolgáltat dhcp-t és átjáróként üzemel (tehát a 892fsp-t kiváltotta ilyen szinten) Namost én ezt megoldottam, működik szépen. De olyan gondom van, hogy a tanáriban van egy tplink router, ami az ott lévő végpontra kötve wifit adott. Most ez jelenleg nem működik, ezt kellene megoldanom. Utána olvastam, kérdeztem, a routert switchként kell használni, azaz dhcp kikapcs és a wan portja helyett az egyik lanba mehet a végponti kábel. a wifi bellítások maradnak. De ez igy nem működik. Mit kellene még állítanom rajta? Ip-t kap a szervertől (már amennyiben wan portba dugom a kábelt). Egyébként van egy sima ap-nk is, ami szintén jó ip-t kap, de nem működik az sem.

    Segítsetek légyszives, mit rontok el?

    Előre is köszönöm!

    U.i.: használ még valaki itt sulixot? A régi szerverünk win alapú volt, nem is volt kihasználva teljesen, AD, meg filemegosztás van/volt csak rajta. Ez a sulis szerver jónak tűnik, sok mindent tud, legalábbis leírás alapján, de én még nem dolgoztam komolyabban szerveres környezetben.

    Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Új hozzászólás Aktív témák