Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gergo5991

    őstag

    5w30 renault elf performance helyett most castrol 5w40et gtx sp rn710-et kapott a 3 mas megane 1.6 16v márkaszervizben (itt adták a legolcsóbb árajánlatot az egész városban)
    neten azt irták morgósabb lesz vele a motor, meg pályára jobb a 40es vs 30-városiasabb
    amit észrevettem: halkabb a motor, mintha kevesebbet is forogna ( nemtom ilyen lehetséges-e de kétlem),
    sokkal simább a járása, 3-4k fordulatnál 5w30-al mintha éreztem volna a gázpedálon már egy kis rezgést-rezonanciát-vibrálást ami 4k nál eltűnik ennél semmi,
    sokkal jobban birja az alacsonyabb fordulatot - amit értek ez alatt: elindulásnál dombnak felfele kisebb gázzal és alacsonyabb fordulattal se kezd "lefulladni" a motor (ez alatt nem azt értem hogy így terhelem a motort, ez csak észrevétel),
    úgy komplette sokkal finomabban jár a motor, majd kiváncsi vagyok mit tapasztalok hoszabb úton a kocsival mert eddig csak városban rohangáltam meg pár 90es szakasz a városon belül

    amit tettem fel képet amire irtátok hogy szolenoid szelepnél olajgőz lecsapódás, hát emlitettem a szervizeseknek, képeket összehasonlitva "kipucolták" a teret, az olajat igaz nem monsták le, de látszólag matattak vele valamit, majd fogom figyelni van-e friss olajlerakódás ott aztán meglátjuk

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák