Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJGABI

    addikt

    Sziasztok!

    Twingo 1-ben (1.2, 16V) olajat cseréltem, előtte még nem néztem alá, nem tudtam milyen szűrő kell bele, autóboltos srác se motorkód (D4F) se alvázszám alapján nem tudta megmondani melyik való bele, felcsavarósat adott, de nyilván papírszűrő kellett volna. A régit féktisztítóval átmostam, visszatekertem, feltöltöttem azt is, meg a motort is friss olajjal. Ha ma kicserélném a szűrőt csak azt a pár decit fogom veszíteni vagy ott azért még folyni fog belőle az olaj?

    Amúgy így hogy én hajtom mostanában munkába járásra egész megkedveltem a gépet, motortartó bakok cseréje óta tök halk, futómű is úgy-ahogy rendbe lett téve, kormány mondjuk még mindig könnyen jár, nagyobb tempónál azért vibrál is (120-130 km/h, mondjuk amúgy se sűrűn megyünk ennyivel), meg fék is 50 felett azért ráz... Most épp majd váltógombot + szoknyát cserélnék rajt (ronda, kopott), meg a balos ablakemelő tartó cseréje van tervben (felfele húzva jön az egész konzol, hiányzik az elülső műanyag fül róla). Valamint még kárpitozáson gondolkozok, az ajtókon ez a könyöklő körüli szövet ronda olajfoltos (?) cigaretta nyomos (?), utána legalább a beltér nagyjából rendben lenne. Fogyasztás asszony lábával 6 liter alatti volt, nekem azért inkább 6 felett jön ki, illetve a kipufogó sokszor leér, most is csak lóg meg zörög. Ja meg mostanában azt kezdte, hogy központi zár érzékel (index villan), de nem zárja be a kocsit.

    Előre is köszi.

    << "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Új hozzászólás Aktív témák