Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz flash- #29108 üzenetére

    Minden Nikon DSLR fogyaszt kikapcsolt állapotban is. Ugyanis a mattüveg mögött van egy LCD kijelző, az jeleníti meg a fókuszpontokat, segédrácsot, stb. Akkor polarizálja megfelelő irányba ezt a kijelzőt a váz, amikor beleteszed az akkut. Ez pedig fogyaszt. Emiatt van az, hogy kivett akkuval jóval sötétebb a kereső képe. Akkor nincs polarizálva az LCD réteg.

    Plusz ha van felső kijelző a vázon, akkor az is fogyaszt egy keveset, elvégre kikapcsolt állapotban is mutatja a memóriakártyán levő szabad helyet. Ebből persze az is következik, hogy a vezérlés jó része is folyamatosan üzemel ha akku van a gépben. Azoknál a gépeknél is így van egyébként, amelyeken nincs fent státuszkijelző.

    Szóval kikapcsolt állapotban sem csak az önkisülés meríti az akkut. És többnyire akkor sem merül érdemben jobban a gép, ha nem kapcsolod ki. Volt már rá példa, hogy két hétig nem nyúltam a géphez, mikor elővettem vettem észre, hogy bekapcsolva hagytam. Annyira nem volt vészes, csak 6%-ot merült ezidő alatt.

Új hozzászólás Aktív témák