Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz Kleroo #32817 üzenetére

    De te fiatal vagy és erős. Tamás egyik sem :P .

    Amúgy most mókolok a Nikonom régi raw-jain, és látom, hogy a d3100 jpg-inél pikkpakk szebbeket lehet összehozni raw-ból, de a d5100 jpg-i normál körülmények között már megállják a helyüket, vállalhatók. Nyilván jó a raw, különösen, ha az ember ismeri a gépe lehetőségeit/korlátait, így bátrabban mer alexpós, bebukott képeket készíteni, mondván, raw-ból azt vissza lehet hozni. De tény,a d5100-on is van értelme a mókolásnak, de itt már vázon belül lehet állítgatni annyit, hogy szép jpg-k potyogjanak. Ahol pedig kell, ott utómunka - de szerintem nagyfokú elfogultság és/vagy baromi sok szabadidő kell ahhoz, hogy valaki a d5100 jpg-i mellett kijelentse, hogy csak raw létezik.

    Az oly ellenben más: az esetek döntő többségében nem akarok hozzányúlni a jpg-hez. Itt van pl. egy jpg, elég rossz körülmények között készült (vasárnap este hat óra, árnyék, vihar előtt, a gyerek ki-be hintázott a 2.2. dofból), ez itt a raw-ból készült ugyanarról. Szerintem a jpg is teljesen vállalható. Ha pedig jók a körülmények, akkor nem kell hozzányúlni a jpg-hez, mert max. elrontanám. Ehhez persze hozzájárul az is, hogy a pic.ányi vacak kompaktom szenzorja ilyet is tud, nyers jpg, ahogy kiesett a kamerából, itt a dinamikára szeretnék rámutatni: ragyogó kék ég, napsütés, előtérben fák, mégsenincs se kiégve, se bebukva.

    Igaz, ez drága gép, de nyilván elkezd ennek is esni az ára.

    Amit nem értek: az oly jpg-ket szoftver állítja elő. Ez miért akkora kunszt, hogy a többi gyártó nem képes rá?

    [ Szerkesztve ]

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Aktív témák