Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    Nekem sem kellene d800. A fene sem akar minden képre külön vinyót, én is teljesen feleslegesnek érzem a 3x megapixelt - mármint magamnak érzem feleslegesnek, ha valakinek kell/tetszik, az más dolog. A d600 valahogy nem dobogtatta meg pici szívem, nem tudom miért. Koszolódó szenzor, a kép közepére zsúfolt af pontok, nem tudom... Nincs bennem abszolút must have érzés.

    Én nem értek a fényképezés technikai részéhez (pontosabban csak annyit, amennyi rámragadt itt-ott), de úgy érzem, hogy pl. nekem jobb lenne a d700 a d600-nál. Én főként gyerekezek, emellett kiránduló fotós vagyok, igényeimet teljesen kielégítené egy 50/1.8G és egy 85/1.8 d vagy g a megfelelő ff vázon. Nem készülek nagy nyomatok, max. a4, ellenben egy penge af és magas iso jól jön (szerencse amúgy, hogy sem a makró, sem a madarazás nem érdekel, így nem vágyom ilyen obikra...). Az a d700 szenzor pedig kívülről elég jónak tűnik. Nekem inkább kellene a d700, mint akármelyik másik ff váz. De valószínűleg nem csak én gondolom így, mert elég jól tartja az árát.

    Necro: ez Aleister obija, cseréltünk, nála van az 50-esem, nálam a 17-50-e. Szerintem beújítok egy ilyen obit. Eladom a 35-öst, és veszonlá. Az már más kérdés, hogy az 50-est mennyire fogom használni emellett, de az marad, az a kedvenc obim...

    Forceberg: tudom, hogy te inkább sigmás vagy, de próbáltad ezt az obit? A képminősége a te sigmádnak is jó volt, de ennek az af-je sokkal jobb. A kép amúgy 3.2-őn készült, a 4-en készült képek teljesen élesek. Nyilván itt is van hiba, de ez már a júzer error. Jó fényviszonyok között pedig nagyon megembereli magát az obi, játszótéren jó lesz :D ...

    [ Szerkesztve ]

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Aktív témák