Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    Régi platform, nem vén platform, kapott egy NVMe SSD-t. Első nekifutásra szépen megy. :K
    Majd most rakosgatom át rá a programjaim, kíváncsi leszek, mit mutat.

    (#45172) jokeph: Hát nem tudom, nekem túlzottan nem jönnek be a sávszélesség adatok... 31,5GB/s-et tudott a 2133Mhz-es DDR3-am Haswell alatt. A Ryzen ilyenekt tud: [link]

    (#45178) Remusz911: Szerintem lekapsz belőle ~100Mhz-et, kicsit kisebb feszen és patent lesz. Ha +1Mhz BCLK-nál már nem megy végig, akkor igen valószínű, hogy így sem lesz hosszútávon stabil. Viszont kis csökkentések sokat hozhatnak a konyhára. :K

  • Remus389

    veterán

    válasz HSM #45179 üzenetére

    Régi platform, nem vén platform, kapott egy NVMe SSD-t. Első nekifutásra szépen megy. :K
    Majd most rakosgatom át rá a programjaim, kíváncsi leszek, mit mutat.
    Ez az M.2 csatolós nem?

    Gondolom valami gyanús ebay-es PCI kártyára raktad.

    A "milyen SSD-t vegyek topik összefoglalójában azt írják, hogy nem nagyon érezni a SATA-shoz a különbséget.

    Mennyibe került és milyen?

    (#45172) jokeph: Hát nem tudom, nekem túlzottan nem jönnek be a sávszélesség adatok... 31,5GB/s-et tudott a 2133Mhz-es DDR3-am Haswell alatt. A Ryzen ilyenekt tud: [link]

    Itt melyiket kell nézni? :F

    Szerintem lekapsz belőle ~100Mhz-et, kicsit kisebb feszen és patent lesz. Ha +1Mhz BCLK-nál már nem megy végig, akkor igen valószínű, hogy így sem lesz hosszútávon stabil. Viszont kis csökkentések sokat hozhatnak a konyhára Ebből én már nem engedek, előbb kap plusz feszt, egyébként tök stabil, szóval nem kapok le 100 megahertzecskét.

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • HSM

    félisten

    válasz Remus389 #45180 üzenetére

    M2, igen, PCIE 4X-es. :K

    Egy ilyet vettem, igen, ebay, de nem tudom, ebben mi a gyanús. :DDD

    Masszív csomagolásban érkezett, és teljesen korrekt, igényes holminak tűnik, jóminőségű NYÁK-on. Semmi okom gyanakodni. Eddig úgy fest, működik is rendesen.

    Az adapter 4,65 font volt, az SSD meg innen van apróról, 18K volt, Samsung SM951 256GB típus, NVMe-s verzió.

    Olvastam, de attól még kíváncsi vagyok, jobban szeretek a saját tapasztalataimban bízni, mint másokéban. Pl. a Haswell-nek sem kellett volna tohonyábbnak érződnie, mint az X58-nak, mégis így volt. :DDD Nem tudom, mennyire lesz gyors/lassú, majd kiderül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák