Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborka8x8

    aktív tag

    válasz balisz #49306 üzenetére

    A Grado-t szerintem azért halljuk elsőre részletesebbnek, mert van egy jó hallgató magaskiemelése, de -szintén szerintem- nem igazán arra való, hogy a zene finomságait mutassa meg. Ezért van, hogy ha jobban figyelünk, akkor rájövünk, hogy az apróbb zenei történéseket már a HD-600-as is korrektebbül tolmácsolja.
    Ajánlani mindig nehéz dolog, főleg, hogy a mi kettőnk zenei ízlése szinte egészen biztosan nagyon eltérő, lévén, hogy én ,ha nem tesztelés céljából hallgatok zenét, akkor csak és kizárólag komolyzenét hallgatok, abból is nagyobbrészt barokk zenét, ön pedig, ha jól vettem ki a korábbi hozzászólásaiból, inkább könnyűzenét.
    Ennek ellenére talán érdemes lenne meghallgatnia a Beyerdynamic A20-asát, vagy a NuForce HA200-at, mely utóbbi ugyan tiszta A osztályú erősítő, így a melegebb hangzást képviseli, de én mégis elég részletezőnek hallottam. Igaz, nem volt alkalmam hosszabb ideig együtt élni vele.
    Mivel csőpárit vagyok, tőlem biztosan nem fog olyat olvasni/hallani, hogy "hanyagolja a csöves erősítőket", de a saját tapasztalataim azt mutatják, hogy nem egyszerű jó OTL fejhallgató erősítőt találni. Ami meg jó, az meg sokkal drágább, mint egy hasonló kvalitásokkal rendelkező félvezetős. A kimenőtrafós fejhallgató erősítők pedig végképp nagyon drágák. De ha van kedve építeni, vagy van az ismerősei között olyan, akit rá tud beszélni egy erősítő megépítésére, akkor talán érdemes "reszelni" egy kimenőtrafóst.
    Itt van pl. a Zen Taboo MKIII-nak egy trafós változata, ami jó kimenővel bizony nagyon jól szól.

    "A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

Új hozzászólás Aktív témák