Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz gaborka8x8 #52590 üzenetére

    DT770, DT880, DT990 vintage 600 Ohm-os változatai vannak nekem itthon, arra utaltam, hogy a "modern" testvéreik közül csak a DT880-hoz volt hosszabb távon (1-2 hét erejéig) szerencsém. (Takstar-ok közül pedig csak a Pro 80-hoz, érdekes módon az nekem nem tetszett igazán, pedig nem tudok konkrét kifogásokat felhozni a hangja ellen.)

    .DLL fórumtárs moddolt "modern" DT880-a és az én vintage DT880-am szerintem kb. egy szinten mozog, nagyon hasonló prezentációval.

    Valóban érdemes lenne meghallgatni a DT880-at is, valószínűleg még jobban fog tetszeni Önnek, mint a DT990. A vintage változatoknál én úgy érzékeltem, hogy a DT990 lágyabb, részletezőbb, viszont részletekben elveszőbb is a DT880-nál, a DT880-nak van egy nagyon precízen megfogott mélytartománya, ami nem nyomja el a többi hangtartományt, viszont nem is engedi annyira szétesni a hangképet, mint néha a DT990 - gyakorlatilag ezzel "vezet" végig a zenén.

    (Hozzáteszem, hogy ezt természetesen az eddigi rendszereken hallgatva érzékeltem (pl. Presenter 2/kisDAC kártya; Steinberg UR12 + Digidesign Studio 882, Hivox Lupus S + CM6631A alapú transzport), a két hete meglévő Audio GD NFB-11.32-vel (ami mellé szintén a CM6631A van) még szinte csak zárt fejesekkel hallgattam zenét.)

    Klasszikus zenéhez szerintem amúgy mindkettő jó választás.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák