Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    Pár apróság:

    - a vinyl rip szerintem is marhaság. Még nem hallottam olyat, ami jobban szólt volna, mint egy CD rip.

    - Van nálam ~egy hete egy Shure SRH440. Használt, a gazdája (egyelőre ;] ) nem akarja eladni, kipróbálásra kaptam meg. Gitározáshoz, zenehallgatáshoz keresek egy ideje zárt fejest, a meglévő, nyitott Goldring DR150 mellé. Sajnos hallgatózni még nem volt időm elmenni fi:zi'k kollégához, így a Goldring az egyetlen friss, élő összehasonlítási alapom. Forrás: laptop - Presonus Audiobox USB hangkártya - fejhallgató. A Shure magasával nagyon küzdök, valahogy nem akar összeállni. Analitikus, monitorozni kiváló, bőven elég részletes, élvezhető fejes amúgy, de van az énekhangoknál és dobcineknél bizonyos dalokban egy kellemetlen tartomány, aminél rendszeresen felszisszenek. Tetszik a viszonylag kiegyenlített frekimenet, a mélyeknek és a közepeknek szép a szövete, kényelmes is (a fejpánt legszűkebb állásában; kis fejem van), órákig elvan a fejemen, csak az a fura harsány magaskiemelés ne lenne. A Goldringnek voltak újonnan hasonló allűrjei, az hosszú, 200 óra fölötti bejáratással szépen kisimult. Tegnap meghallgattam egy vagonnyi dalt mindkét fejessel; eltartott egy darabig, míg olyat találtam, ami a Shure-on jobban szólt. A gitárok szenzációsak, akusztikus gitár + férfi ének (Allan Taylor), torzított gitár (Prong) nagyon adja, viszont pl. Tori Amos már pont annyival magasabban énekel, hogy a Shure-on kicsit fedettnek tűnjön, + egyes hangoknál zavaró legyen az a kiemelés. Tori Amos "Professional Widow" populáris remixe iszonyú kellemetlen a Shure-on, a sistergő, digitális cinek miatt azt végig se tudtam hallgatni. Viszont pl. az a track, amivel autóban is a magasakat szoktam nyúzni (Toto - Bottom of your soul, a CD-n a refrén kegyetlen a magasakhoz, sok cucc ezt hallgatva elvérzik), egészen vállalhatóan szólt rajta. Próbáltam mindkettőt telefonnal (Xiaomi Mi3) is; nem különösebben jó a telefon hangja, a Shure-t sokkal könnyebben meghajtja. Gitározáshoz jobb a Shure: kevésbé megengedő, jobban kihozza a hibákat, pontosabb játékra sarkall. Igaz, az összes presetemet hozzá kell igazítani, a Goldringnek a gitároknál lényeges 50-250Hz körüli tartományban vastagabb a hangja, a Shure-t kicsit meg kell támogatni szoftveresen, hogy elég disznót szóljon. Mondjuk minden negatív megjegyzésem ellenére a Shure a használt árát szerintem így is röhögve megéri, nyilván megpróbálom rádumálni a gazdáját, hogy adja el, nekem bőven megfelel. De a Goldring kellemesebb, letisztultabb hangú cucc egy számmal, főleg a magas tartományban.

    - A Goldringről tettem be korábban egy képet: randán eltört, és a kábelt is cserélni kellett. Egy szakival megjavíttattam. Elég stabilnak tűnik a végeredmény, és bár a fejhallgató rész minimális játéka odalett, így is tökéletesen fekszik a fejre. Ki kellett volna dobni, ehhez képest a javítási költség vállalható volt. Kondorosi Ambrus végezte a javítást, ha valakinek aktuális, adok hozzá elérhetőséget.

Új hozzászólás Aktív témák